Potravina

xdanielax

staci tri hlavne, plus daj si bud po nich, alebo vo volne dni to kardio (ak chces chudnut).
a aky sport robis, ked si na sport.gymnaziu?

reprak

To hej no,ja som tiež behaval cez leto ešte asi pred 3 rokmi,a narastlo to rychlo..Dosť robi ta genetika no..Len teraz ten basket cez zimu sa nejak neda,s pravidelnymi treningami v klube som skončil kôli tej chrbtici..Ale cez leto som na ihrisku viac než doma..Tak uvidime no..Cvičim pravidelne pondelok,streda,piatok..Niekedy aj medzi tym,napr. ako dnes v škole keď sme boli v posilke..Ale nebol ten kardio trening..Stači 3x do tyždňa tie hlavne alebo viac?

xdanielax

30 minut ti bude stacit, v pohode. Ved basket je tiez aerob.cinnost, tam behas vselijako predsa.. Tuk sa zacina spalovat cca po 20 min. Skus dat intervaly, obmienaj to vselijako, nech to ma vacsi efekt.
A hlavne, odvaz sa, zmeraj sa, zapis to!. O dva-tri mesiace skontroluj co a jak, ked nebudes napredovat aj napriek "vylepseniam" nieco je zle, a treba zmenit taktiku.

mimochodom, ked dobre (vhodne) jes, mozes behat (bicyklovat,plavat ..) aj dlhsie nez 30min a nema to nejaky extra negativny dopad na svalovu hmotu. Ine je, ked cvicis s vahami atd, zameriavas sa na objem, ale to nie je tvoj pripad, momentalne.
Mne naopak svaly celkom narastli na nohach z behu, vytvarovali sa ..ale tak to mam geneticky take stehna - vzdy budu vacsie. no..co uz. :))

reprak

Šak to som nemyslel v zlom.. :) Veď chodim na ten stacionarny bicykel,ale vraj len maxx 30 minut lebo potom ubuda aj zo svalov či čo..Ta ja neviem čo mam robiť teda..

xdanielax

Lichotim ti? som si nevsimla. ..a pekne si mi to vratil, ze narusena :D Inac, trochu v tomto aj som. Ale nic narusene na tom ist v piatok do posilky nevidim, bolo nas tam dost vela, a potom sa da ist predsa von. a blbosti sa daju robit aj inokedy :DD Chodim, ked mam cas. .. a dnes som dala beh aj napriek chorobe, a teraz som uz totalne chora. ach. Tak uvidim, zajtra tu posilku asi budem muset vynechat a budem sa citit zle - lebo mi to bude chybat.

A aerobne cvicenia su napr. beh (ktory ale nerob, ked ta pri nom boli chrbat), bicykel, plavanie, korcule ... jak mozes chodit na sport. gymnazium ked nevies zakladne veci?! to co ? :-O a hlavne staci to robit v miernom tempe, aspon hodinku.

reprak

Nelichoť mi toľko lebo si ľudia začnu dačo myslieť.. xDD A tie aerobne cvičenia to súú? xD A nnesom z BA,som z PO..Ja strašne nerad beham,ešte keď ma pritom boli chrbtica..Ale sem tam sa premôžem..Inač..Normalny človek by si myslel že si narušena alebo čo..Minule Piatok večer a ty trčiš v posilke kym ostatni robia bohviečo..xDD

xdanielax

podkozneho tuku sa nezbavis tym, ze budes robit "milion" brusakov. Pokozneho tuku sa zbavis aerobnym cvicenim.
A podla mna aj tak ziadny nemas :P
Rovnako, tym ze nebudes spravne (dostatocne) jest, mozno najprv schudnes, ale neskor - hlavne pri energetickych narokoch ake mas - si zacne telo ukladat zasoby. takze pozor aj na taketo "srandicky" a davaj pozor na stravu. Strava tvori 70 - 80% uspechu ;) (a to je moj kamen urazu :D )
Inac ta stranka co si sem hodil sa mi paci!! :) Si z BA? Pada sneh, idem dat prvy tohtorocny snehovy beh. tesim sa!

reprak

Posilku mam v škole,som na športovom gymku,ale neni to tam bohviečo..Na brucho robim obyčajne brušaky,ale nezapieram sa nohami nikde..A na bočne robim "bočne skracovačky" ( mojrecept.webnode.sk )

Ono ja vlastne brucho mam vypracovane,len je tam ten podkožny tuk..Ešte tie bočne svalstvo by trebalo trochu dať..Ja cvičim asi od 14 rokov tak s prestavkami taže nejake zaklady mam..Kľuky robim na široko aj na prsne svalstvo..Ja neviem no..Mam v seriach začlenenych iba 4 cviky..Asi by som mal zaradiť aj niektore ine..

xdanielax

fuha..skus sa inspirovat nejakymi strankami, napr. www.trener.sk alebo co. Ja cvicim ramena v posilke - tak neviem ti povedat, brucho cvicim vselijako, ale neviem ci mam dobre vyjadrovacie schopnosti na toto :-))

na boky brucha cvicim napr. dam si taky stupienok vyvyseny nanho si vylozim nohy (len chodidla), lezim na boku, opieram sa o ruku pokrcenu v lakti, cize som jak keby vo vzduchu, len sa opieram nohami a tou rukou a dviham sa hore( vydych) dole.

alebo lezim na chrbte, dvihnes kusok nad zem nohy obidve (mozes prekrizit) a zaroven aj trup, ruky mas pred sebou vystrete a drzis v nich nejake zavazie (ja kotuc z cinky) a vytacas sa do prava a do lava vzdy ked si vytoceny vydychnes.

alebo lezis a pred seba na zem do stredu podlozky si postavis nejaku prekazku, napr. pollitrovu flasku a tesne nad nou ides dvihnutymi nohami co najviac doprava a dolava, zase vydych vzdy ked si na strane .. na kazdu stranu rob napr. 15 opak, v troch seriach.

alebo klasika robis brusaky len sa vytacas do stran pri tom ..

alebo mas dvihnute nohy a robis skracovacky - dvihas trup, sustredis sa ako sa ti zatahuju svaly ked sa dvihas a vydychujes. skus :)