Hladam dobreho zubara v Bratislave

lorry22

simonska - ano v perle ruzinova. Uz si tam aj bola, ci este nie? Rozumiem ti ja tiez som si tym presla a po pravde som rada, ze to mam uz za sebou :-) najlepsie je, ked clovek vie co ho caka.

!!!!!

Je dobre ak má človek možnosť odísť od nekomunikatívneho lekára. Všetci ale tú možnosť nemajú. Niektorí lekári si myslia že rozhodnutia a spôsobe liečby sú len ich záležitosť. Myslím že to nie správne. Dnes nie je pacient ako pacient a mnohí( snáď s výnimkou niektorej staršej generácie) chcú spolupracovať na spôsobe svojej liečby. Nie je mi ľahostajné ako ma chce lekár liečiť, aké materiály chce použiť, aké lieky predpísať - či generický liek alebo originál a chýba mi info o iných možnostiach liečby. Bez spolupráce pacienta by mal lekár rozhodovať len vo vážnom prípade ohrozujúcom jeho zdravie a život alebo ak ohrozuje pacient svoje okolie. Komunikácia s lekármi a hlavne so zubárom je veľmi dôležitá, pretože pacienta to stojí nemálo peňazí.

ladimed

komunikacia s pacientom chyba, ale nie len pri zubaroch. Ja som dlho mal problem, ze zubar so mnou nekomunikoval. Nepovedal v com je problem, len robil a bolo. Pritom ja som ten typ, ze potrebujem vediet, co mi robi, kde je problem. No od neho som sa to nedozvedel, preto som zdvihol kotvy a odisiel. A som rad, kde som teraz.

!!!!!

Štátni zubári už nie sú. Všetci sú súkromní, ibaže niektorí tí najdrahší nemajú zmluvu so žiadnou zdravotnou poisťovňou. Ale drahí môžu byť aj tí, ktorí majú zmluvy s poisťovňami, záleží aké majú vybavenie ambulancie, akú materiály používajú atď. Nedá sa na 100 percent veriť žiadnemu. Neexistuje dobrý zubár ako taký, je len kvalitný a menej kvalitný, záleží aj od stavu chrupu a vidiny vyššieho zárobku niektorého zubára. Len rozmýšľam ktorá vláda im umožnila voľnú tvorbu cien a vyššiu ťarchu preniesť na pacienta. Čisté zuby sa nekazia, myslím že tým argumentoval jeden bývalý minister zajac. Ak by bol len v tom problém, asi by sme zubárov ani nepotrebovali, ale ako dôvod spoplatnenia stomatologických úkonov s minimálnou účasťou poisťovní sa vyriešil problém platov zubárov. Veď aj na západe sú drahí......nuž sú, ale aké sú tam platy.
Nakoniec, chýba mi celkovo v zdravotníctve komunikácia s pacientom, nájsť spoločné riešenie zdravotného problému, aby sa človek zbytočne nestresoval a nemal pocit, že svojim podpisom je ozaj len kódom pre poisťovne.

simonska

presne na tu, v Perle Ruzinova? tak to najdem lavou zadnou snad :) musim uz do toho ist, lebo ma to ubija. Len som nemala chut ist k nejakemu zubarovi o ktorom nic neviem a nevedela by som do coho idem a aky pristup ma tam caka.

Sašena

o zuby sa treba starať, ja o dva týždne mám ísť na preventívku k zubárke, tak som zvedavá, čo mi povie, lebo už pár dní cítim, že mám nejaké citlivejšie zuby tak som zvedavá, čo to bude, či tam je nejaký problém :/

betuskamuska

aspoň že si sa z toho poučila, je veľmi nezodpovedné zahrávať sa takto so svojím zdravím. Ale tak čo si zasejeme to budeme žať, že áno :-) človek si musí prejsť asi istými problémami aby pochopil aké je zdravie dôležité a že peniaze oproti tomu nie sú nič.

Lucapa

so zubami problemy su jedny z najhorsich zdravotnych problemov a clovek ktory ich nema naozaj moze byt rad. Ja som rok prezila v bolestiach pretoze som bola lakoma si zaplatit sukromnu zubarku aby mi urobila vsetky potrebne vysetrenia a vycistila zub. Ale tak robit chyby je ludske nastastie som sa z toho poucit. Ale urcite chod co najskor, nech vies na com si a co bude so zubami dalej.

Miloš013

nemajú právo zanedbávať, ale robia to. Tiež som dva roky dozadu riešil podobné problémy až nakoniec sa z toho vykľuľ zápal okostice a to až vtedy som zistil, čo je bolesť. Je potrebné si vyberať zubára s rozumom a hlavne neriadiť sa cenami.

betuskamuska

Veľa štátnych lekárov je v pohode pokiaľ nenastanú nejaké problémy so zubami. Neviem na ktorú doktorku sa to pýtaš, ale ak na Baňasovú, tak ona je v budove Perla Ružinova :) to sa dá ľahko nájsť. Ale neodkladaj to. Radšej vyskúšaj viacerých zubárov ale hlavne nech sa Ti už na to niekto pozrie a povie čo s tým ďalej.