Kto bude chudnut so mnou?

Príspevok v téme: Kto bude chudnut so mnou?
sloniatenko

ahojte vsetci.ja mam 165cm\\66-67kil.pribrala som za vyse2rokov asi 14kil.a 5kil z toho lenza kratucku dobu :( pred pribratim som vahu nemusela vobec riesit.bola som chuda a jedla so hocikedy a neobmedzovala som sa.a pptom som zacala priberata co je horsie v poslednom case uz dost dlhom stale jem sladke denne i niekolko kusov.a pritom to len zhltnem nic z toho nemam.som uz zifala.bud furt chudnem:bud zdravo ze jem 5x za den a furt myslim co jem aleno myslim na diety.ale proste kvoli tomu neustalemu premyslaniu za kazdy kusyik jedla som si tym znicila nervy...furt premyslat co zjem je na nervy len sa atresovat potom to asi neni moc zdrave..takze som sa rozhodla s tym skoncit a nemyslet furt na to co moze
m a cone ale jest lachsie jedla ale nie sa stresovat ked si dam obcas rezen ci cokoladku alebo tak..proste chcem si zacvicit aspon 2x do tyzdna a jest menej tucne jedla a vecer odost lachsie jedla a vedet ze sa snazim ale nie za cenu nervov rafsej takto pomali a kludne a nie hned ze nesmie
m nic take a take a vtedy a vtedy atd...proste nechcem dopadnut jak bulimicka abo take daco lebo to stravovanie zevraj zdrave myslim to 5x za den nedovoli ani ovocie hoci krdy ani nic aj semiacka presne odvazene i jogurt len biely a presne mnozstvo.presne furt ratat kj b s t a to je zivot?nie to je trapenie!tak podme do toho spolu a pomalsie ale bez nervov a bez ratania kazdeho susta.idete?cakam na vas ja zacinsm od zajtra pridaj sa i ty! :)

marijam

Sladkosti to je to najhoršie čo môže byť!!! Poznám to veľmi dobre ťažko som sa toho zriekla, ale ako som písala v prvom príspevku začala som jesť ovsené vločky s mliekom, medom a orechmi, a to mi sladkosti celkom nahradilo :-) Vločky sú zdravé s medom je to fajne sladké...takže mne už nejaké čokolády, horalky a pod. nechýbajú. Samozrejme keď dostanem chuť lebo ono to človeku proste chýba tak si dám. Nebudem predsa svoje telo týrať, a hovoriť si, že keď sa z toho priberá tak to jesť nebudem. Niekedy si jednoducho dám :-) No jedine čoho sa neviem zriecť to je sú sušené banány... i keď neviem či to mám brať ako sladkosti :-) Ja som to zo začiatku nijak nevnímala, že chudnem, a ani som nevážila ( chvála bohu váhu som doma nemala :-D ) Ale keď už som si musela viac uťahovať opasok, a nohavice mi boli voľnejšie... Tak to bolo UAAAU :-) Takže ak od dnes začínaš tak Ti veľmi preveľmi drží palce :-)

Karčitka

Ešte jednu skutočnosť som zabudla napísať :) asi prvé 3 týždne som začínala takým typom stravovania, volá sa to schlank im schlaf, teda by si mala zoštíhlieť v spánku, vyšlo o tom v nemecku minimálne 5 kníh a podstata je v tom, že na raňajky papáš výlučne sacharidy - kludne si môžeš dať aj 2 biele! žemle s nutelou maslom džemom a podobne, alebo müsli s ovocim, kludne aj dzus, co ma neskutocne mnozstvo kalorii, hlavne ziadne bielkoviny nesmieš. Potom musíš 5 hodín vydržať a nič nepapať, ale naozaj nič, ked bude najhoršie max 1 natvrdo uvarené vajíčko. Na obed si môžeš dať hocičo, v normálnej miere samozrejme, neprežierať sa, dokonca aj dezertík ale musí to byť hned vrámci obeda, potom príde zasa 5 hodinová pauza a na večeru výlučne bielkoviny ako som ti už písala v predošlej správe. A samozrejme ŚPORT je velmi DOLEŽITÝ :) takže nezabúdať na to...ja som za tie 3 týždne aj schudla 3 kilá reálne.mne však boli tie pauzy príliš dlhé tak som si to upravila podla seba a takto som spokojna ;) uvidíš, musíš sama nájsť nejaký spôsob stravovania čo ti bude vyhovovať

Karčitka

mile sloniatenko a ostane babizne! :D

ja som na tom dosť podobne, sloniatenko, netráp sa, takých žien je určite viac, ja som pribrala +-1,2 kila tak isto ako ty...z 55 na 70 za rok a pol! vyška 168 vek 20... kym som mala ešte tych 63 a žila som si dobre, nevnimala som to. ked som sa však po čase zbadala na fotke, už ako 70 kilova, normalne mi ostalo zle:) mimochodom aj ja mám velkú slabosť na sladké. Ja som však už so zhadzovaním začala, dnes je to 7 týždňov a dala som dole 6 kíl, ale musím povedať, že sa fakt neulievam. Chodím cvičiť momentálne vždy tých 5 x do týždňa a podotýkam, silový tréning nestačí, ty musíš spalovať tuk - takže vytrvalostný - bicykel, steper, bežecký pás a pod. čo sa stravy týka, odporučím ti jedno, hlavne nejedz večer žiadne sacharidy! daj si vyvážené raňajky, kludne to čo máš rada, na desiatu kúsok ovocia, normálny obed, neukracuj sa o nič, lebo to nevydržíš ( teda ja by som s tým skôr či neskôr sekla) no a poobede ti odporúčam prevažne bielkoviny - chudé mäsko, ryby, šunku, zeleninu, vajíčka, nízkotučné mliečne výrobky, na ovocie by si mala zabudnúť. Sladkosti sa snaž čo najviac obmedziť, skús si dať sladké raňajky aby ti to dalo silu na celý deň, cukor v čaji ak používaš skús nahradiť umelým sladidlom. To sú moje taktiky a celkom úspešné zatiaľ ;) moj ciel je dostať sa na tých 55-56 kil a chcem to zvládnuť do 1.apríla. Pamätaj, že vždy na začiatku idú kilá lahšie dole ako neskôr, takže sa môže stať že prvý mesiac schudneš 4 kg, lebo je to rapídna zmena pre tvoje telo ale na ďalší možno len 1 kg. Tak držím palčeky a ešte napíš :)))) budem rada

Chudnem23

Keď najhoršie je, že vždy si poviem, to bude posledný deň a od zajtra začnem. Samozrejme nikdy to nedodržím. Už som z toho zúfalá, ale dúfam, že keď budem čítať vaše príspevky tak ma to do toho viac nakopne. Takže od zajtra začínam.

gre_ta

Chudnem23, alebo v prípade maximálnej núdze zvoliť čo najmenej škodlivú možnosť... Sladké ovocie, med, čiernu čokoládu poprípade... Inšpiruj sa svojim cieľom, predstavuj si aké super bude mať peknú postavu (;

marijam

Chudnem23 Začiatky sú vždy veľmi ťažké. Neskutočné nutkanie dať si niečo sladké..alebo niečo čo proste miluješ, ale vieš, že z toho sa veľmi dobre priberá. Stačí sa nejak zamestnať. Hlavne nemať niekde v poličkách, a chladničke sladkosti, a kadejaké dobrotky..vlastne nemať doma žiadne podobné dobrotky. Po čase uvidíš, že to ide a keď uvidíš, že ručička na váhe klesá tak Ťa to bude tešiť. Len tým treba nejak prejsť a všetko bude fajn :-) Hlavne pevná vôľa ;-)

Chudnem23

Sloniatelko tak ak môžem rada by som sa k vám pridala :)
Pre začiatok by som sa chcela spýtať. Ja mám dosť slabú vôľu ako sa dokážete zastaviť? To je pre mňa asi tá najťažšia fáza, myslím, že keď to prekonám potom už to pôjde ľahko. A aké jedálničky máte?

marijam

Zdravím dievčatá! Čítam, že všetky sa tu pekne snažíte :-) Ja som si tiež jedného večera okolo pol 11 pri telke s jedlom na bruchu povedala, že tak toto NIE!! To musí skončiť. Musí to ísť dolu. A tak som začala, najskôr som prestala jesť po 6 hodine... obmedzila som sladkosti... Úplne som vylúčila sladené vody..nahradila som ich zeleným čajom a čistou vodou. Nejem žiadne hranolky, chipsy, vyprážané jedlá.... A žiaden alkohol!!! Začala som sa viac a viac hýbať. ( Zumba, lozenie po horách ) Do jedálnička som si zaradila viac zeleniny, ovocia, orieškov a sušeného ovocia (hlavne banány). Najviac som si zamilovala ovsené vločky s mliekom, medom a vlašskými orechmi. To som jedávala denne. Inak žiadne zmeny...zjedla som všetko len menej... Odkedy som sa takto "zaťala" ubehli asi 2 roky a podarilo sa mi schudnúť cca 25-30kg!! Všetko sa musí začať najskôr v hlave, mať pevnú vôľu, zaťať zuby a ísť do toho a hlavne necúvnuť! Stále sa udržujem: výška 170 cm , váha 58kg... I keď priateľ miluje Medovinku tak sa mi sem tam podarí takýto sladký prešľap. Čo mi absolútne nevadí :-)Tak držím vám paľčeky ;-)