Antikoncepcia - Lindynette 20 - máte skúsenosti?

melissa

je mozne, ze pri uzivani HAK sa plet vobec nezlepsi?? pocula som, ze kazdemu pomohla...ja uzivam 2 mesiace a pol...vidim trocha zlepsenie, no ja dufam, ze sa vylieci uplne

mirka 23

Pegynka, tá sestrička asi vie prečo ti radí užívať Lindynette. Mne sa zdá že Lindynette je nízkohormonálna antikoncepcia a Triregol myslím že je naopak - vysokohormonálna.

pegyinka

ahojte... ja beriem Lindynette teraz tretí mesiac (už skoro končím), a dnes som si bola po recept na ďalšie balenie - ale chcela som sa "vrátiť" k starým tabletkám - Triregol 21+7... ale sestrička mi povedala, že ešte jedno balenie nech vyberiem a ak aj naďalej nebude vyhovovať, tak že mi to zmenia späť... s Triregolom som nemala najmenší problém... pri Lindynette som až priveľmi citlivá, náladová a necítim sa vo "svojej koži"... ale že teda HAK treba užívať aspoň polroka aby sa zistilo, či je to z nej alebo nie... (teda, tak mi bolo aspoň dnes povedané) no uvidím ako to bude... ak sa to nezlepší, tak určite sa vraciam k Triregolu - s ním som od začiatku nemala žiadny problém...
(a pri Lindynette mám pred svojimi dňami nekontrolovateľnú chuť do jedla - čo sa mi veľmi nepáči, bo celý mesiac sa zdravo stravujem a potom zjem piate cez deviate)
ale - každá žena reaguje inak... takže - ktorej niečo vyhovuje, druhej nemusí... ja som napísala ako vnímam Lindynette ja :)

baška :)

Myslím, že je zbytočné to tu písať, lebo na každého pôsobí HAK inak, ale predsa : po Lindynette20 mi po 6 mesiacoch užívania podrástri prsia - minimálne o číslo sa mi zväčšili- a nie su také ochabnuté ale pevné, takže to som maximálne spokojná (aj priateľ :P ), celkom výhodná cena- myslím taký stred, no negatívum je že sa mi strašne zvýšila chuť na jedlo! Myslím si, že je to z tej HAK. Baby, ktoré majú neuveriteľku chuť niečo vyjedať pred "červenou " to poznajú! a ja mám takú chuť takmer stále- celý mesiac. Inak všetko v poriadku! Ešte jedno pozitívum čo ocenujem- uprava menštruácie na čas(takže ma už nikdy neprekvapí, ako sa stávalo)
NAJDOLEŽITEJŠIE : istota pri milovaní ? -tak to sa oceniť ani nedá.Teraz sa sá povedať, že si to naozaj užívame obaja, takže - zlepšenie sexuálneho života :)
AJ ked neznášam akukoľvek chémiu a brať akékoľvek tabletky, tak tieto by som nedala za nič! To je moja skusenosť...

sami

takze pre angel22 .... prvu tbl si zoberies v prvy den menstruacie .... ked doberies cele balenie , tak vysadis tbl na 7 dni , a po 7 dnoch pouzivas zase ... ked doberies opat 21 tbl tak menstruaciu dostanes niekedy pocas tej 7 dnovej pauzy co mas vysadene tbl ... a po 7 dnoch pauzy si opat zoberies prvu tbl :) ....

lencok1

ja som musela vysadit HAK, pretoze som mala neskutcne bolesti noh a podozrenie na trombozu, uzivala som jeanine, aj kvoli akne, neveite poradit nieco ine?

evita426

ahojte, ja mam yadine a chcem ich zmenit, pribrala som, stale ma boli hlava a som ako frigidka, ale ako tak citam, uz nemame vela na vyber, tie najlepsie prestali vyrabat:-(

kačena

Čavte baby, ja berem lindynette uz vyse dva roky a som celkom spokojna, pribrala som max 3 kilá to je vše.... pleť sa mi ani nezhoršila ani nezlepšila. Jediné čo ma trápi je, že sa mi znížila chuť na sex.....

cumacik

ivanak,taktiez som si myslela,ze moje telo si na tieto hormony zvykne a ze mi casom prestane byt zle..beriem ju 2 -3 mesiace a stale castejsie mi byva zle ,nevolno...urcite je to individualne,nie kazdemu musi byt z tychto tabliet zle,ale ja ju urcite vysadim a myslim si,ze aj ty by si mala zmenit tablety,a nie sa stale trapit,ked ti je z nich pravidelne zle..

cumacik

myslim si,ze antikoncepcia ma nieco spolocne s pitim alkoholu,pretoze takisto sa mi stalo,ze ked som si dala aj malicko,po uziti tablety som vracala celu noc..ale je to individualne..ja beriem tuto anti 2 mesiace a rozmyslam o jej vysadeni,pretoze dost casto mi byva na vracanie a mavam zavrate a myslim si,ze je to z tychto tabliet..