Antikoncepcia - Lindynette 20 - máte skúsenosti?

alzbee

Ja beriem Lindynette 20 a je tam pisane, ze pocas prvych siedmich dni prveho cyklu sa odporuca pouzit barierovu metodu kontracepcie...to znamena, ze v utorok by si mala este pouzit pre istotu kondom...avsak podla mna, ked sa priatel do teba nespravi, tak by k otehotneniu nemalo dojst. Alebo teda ten jeden den este vydrzte s kondomom:))

dancaBB

ja to tam napisane mam cierne na bielom ze som chranena od prveho dna...ale ked zacnes brat od 2-5 dna tak sa musis tyzden chranit.....a nemyslim si ze je medzi jdnotlivymi hak rozdiel

dommmka

a ešte srry ale nezdá sa mi že by som bola chránená už od prvej tablety....vraj aj to je v príbalovom letáku :D tak nakoniec som si to nevšimla len ja asi :D:D:D

dancaBB

dommmka no ja pokym viem tak ak si zacala brat v prvy den menzesu tak si chranena od prveho dna....a tabletka sa vstrebe po 3 hodinach..ale to by si mala vediet ked to beres...vies ako sa hovori...neznalost neospravedlnuje..potom tu budete vypisovat chujoviny ze ci ste neni tehotne a ci nemate z hak problemy a podobne zvasty ale zeby si niekto precital pribalovy letak tak to nehrozi

dommmka

chcela by som sa opýtať že ako dlho trvá kým sa vstrebe jedna tableta a že či teda po 7 tabletách som už úplne chránená...lebo ak napr v utorok o 10 ráno beriem tú siedmu či už o štvrtej nemusím mať bariérovú ochranu

alzbee

Jaaaj, no to je ale magor...a tak ked clovek nevie, tak treba na dokotra tlacit a pytat sa ho :D :D...tak ale ked si ich zacala brat v prvy den kramov, beries ich zodpovedne, tak nebudes tehotna, neboj...a menzes urcite dojde zajtra alebo pozajtra. a davaj pozor, lebo az by si nahodou brala antibiotika, tak tie znizuju ucinok antikoncepcie a vtedy sa treba chranit aj kondomom!

katula6

alzbee ... vies ako bola som na ginekologii ... ale ja mam takeho ginekologa ze jemu by ani somar nepochopil .... prosto skoro nic mi nevysvetlil len mi povedal ze mam ju zobrat prvi den kramoch .... a nepovedal ako kedy ani nic take .... zato som sa tak pitala ... a dal mi iba jednu platonku tych tabletiek .... v lekarni mi ich daly ale bez krabicky a papierika ..... zato o tom skoro nic neviem len to co som ti tuna precitala ......