Antikoncepcia - Lindynette 20 - máte skúsenosti?

katusaa

Ahojte, ja uzivam tuto antikoncepciu prvy mesiac a dnes mam uz poslednu tabletku z prveho balenia. Nemam nastastie ani ziadne priznaky ze to beriem. (zatial, a som rada) Len teraz nejake 3 dni mam taky husty biely vytok, kazde rano a aj pocas dna, citala som kdesi ze take nieco byva pri gravidite. Ale HAK uzivam pravidelne od prveho dna poslednej menstruacie a nacas. Naposledy som mala pohl. styk asi pred tyzdnom a pol a priatel sa do mna spravil, aj pred tym este asi dvakrat. Neviem, snad nie som tehotna ked to beriem, ale neviem z coho to mozem mat, ci aj z tej HAK. A dnes ked som bola na wc som mala na toaletnom papieri krv. Len trochu, ale predsa. A pokial viem tak menzes by som mala dostat az pocas 7 - dnovej prestavky nie? Na nohavickach som nemala ziadnu. Len na tom papieri po vymoceni. Dufam ze nemozem byt tehotna (?!)

alzbee

ushko: ja osobne si myslim, ze ked ich uz beries 4.mesiac, tak by si cyklus mala mat uz upraveny, ani by nemalo dochadzat ku spineniu, ci skorsiemu krvacaniu, lebo maximalne prve tri mesiace byvaju taketo problemy...ked to trva dlhsie, tak je moznost, ze ti tabletky nesadli. Kazdopadne asi spravis najlepsie, ked zavolas na gyndu a uvidis, co ti povedia:))

dancaBB

ushko ma to byt pravidelne..ale zas chvilu to trva kym sa to upravi...takze ked to beries 4 mesiace tak v poho..malo by sa to casom spravit...ak sa ti to do takych 3 mes neupravi, chod k doktorovi a vypytaj si ine

ushko

hm, tak ja ju beriem uz 4 mesiac.. a minule sa mi stalo, ze som dostala menzes skor, este som mala uzit 6 tabliet.. slabucky, ale trval dva tyzdne s prestavkami.. je to normalne, nemalo by to byt praveze pravidelne, a az vtedy, ked 7 dni tabletky nepapam??? DAKUJEM ZA KAZDU RADU :o)

anitta333

no baby ja som brala lindynette 20 asi 3 mesiace dovtedy mi nic nebolo .....po case som zacala mat zavraty bolo mi zle ako na odpadnutie .....tak som zasla za obvodnou dr ta ma poslala na interne a odtial este v ten isty den na kadriologiu ..takze mila HAK mi sposobila taky prevrat v tele som skoncila tyzden v memocnici kym sa mi upravili hormony ....moja diagnoza tachykardia srdca....takze som to hned vysadila ....a teraz sa citim fajn aj ked musim brat tabletky na srdce a to mam len 21 rokov ....Hak sa uz bojim brat uz len ked precitam tie neziaduce ucinky .....je to vsak ako u koho ....mne to nesadlo...tak sa drzte papa

alzbee

Asta, tak to som si za tri roky bratia tych tabliet nikdy nevsimla, ze v ceskej casti to pisu inak (lebo tu som nestudovala) :-O :D :D tak v tom pripade podla mna nemusite uz pouzit ziadnu inu ochranu:)) poistite sa tym, ze nech sa priatel nespravi do teba :-P

dommmka

alzbee no hej ale keď si pozrieš druhú stranu je napísané že ak ju začneš brať až v iný(čiže nie prvý) deň menštruačného cyklu tak do siedmych dní by si mala použiť kondóm...len ja som ju začala brať už v ten prvý deň,tak by som mala byť už chránená (je to tam napísané), tak preto si nie som istá, lebo ak si všimnete tak po Slovensky to tam nenájdeš len v tej Českej časti :-D