Antikoncepcia - Lindynette 20 - máte skúsenosti?

poliewoocka

Otilka, aj alkohol ma urcity vplyv, ale daj si pozor hlavne na to, aby si to neprehnala a tabletku nevyzvracala.

otilka1607

ja sa chcem opytat ze ked som to zacala teraz brat taq ci ma na to nejaky vplyv alkohol? teda nie zeby som bola nejaka alkacka ale napr ked bude oslava..taq znizuje to ucinky abo co?

alzbee

atusinka: ked zena berie hormonalnu antikoncepciu, tak neovuluje:)) aj to krvacanie sa neda nazvat pravym menzesom, ale takym "umelym-pseudomenzesom"...ku krvacaniu nedochadza preto, ze nedojde k oplodneniu vajicka a naslednemu vypudeniu stielky pripravenej na uhniezdenie, ale z toho vynechania tabliet pocas pauzy...:)

atusinka

Ahojte! Tento mesiac som zacala brat Lindynette po pol roku zase. V druhy tyzden som zabudla zobrat tabletku, ale vzala som ju tesne po 12tich hodinach..Akurat den predtym som mala s priatelom sex niekolko krat, cize sa do mna spravil niekolko krat. A kedze mi vychadzala na ten cas ovulacia, desne som sa zacala bat, ze som tehotna. Citala som vase prispevky uz od zaciatku tejto diskusie a povedala som si, ze ak neotehotniem, napisem sem moju skusenost. Mozno som sa bala zbytocne, ale clovek nikdy nevie a, bohuzial, existuje zakon schvalnosti..Takze, ja som s nou zatial uplne spokojna. Sice neviem, ci je so mnou vsetko v poriadku, ci to ma aj nejake neziaduce ucinky, ale chut na sex mam stale, chuda som od prirody, s prsiami som spokojna a viac si ich nevsimam a viac ani nechcem skumat, lebo by som si nahovorila nejake tazkosti..A hlavny ucel mi plni..zatial(tuk-tuk-tuk) neotehotnela som. A dufam, ze to tymto nezakriknem :) Samozrejme, ze sa kazda zena nemoze spolahnut na toto, lebo na kazdu to vplyva inak, ale mna mnohe taketo prispevky aspon upokojili :)

bee:-)

ahojte dobre troška sprostá otázka :D ale lepšie sa uistiť (čítala som leták):D...teraz mám 7 dňovú pauzu, dnes je siedmy deň...tak ďalší blister beriem už dnes alebo až zajtra :D:D:D som trocha menej chápavý jedinec :D:D

ladybird

aojte baby ja mám tiež problém ohladom tehotenstva..ja beriem tieto tabletky pomaly rok..no a nemala som problémy ale teraz sa bojím..lebo po tej sedemdňovej pauzy sme s mojím chalanom išli na ten ôsmy deň ked sa to má začínať brať..ale tabletku si dávam pravidelne o šiestej ale on sa do mňa spravil a až potom som si tú tabletku dala..a teraz som ako na ihlách či nebudem náhodou tehotná..

alzbee

No ja len referujem to, co mi povedala moja gynekologicka-ze tabletky chrania aj pocas 7dnovej pauzy:)) tak co ine nam ostava, nez tomu verit? :D :D