Strach zo smrti

Sliedic

Podobným obdobím som si prešiel aj ja. Bolo to niečo na hrane depresie, aj keď nie úplná depresia, pretože v tej fáze sa človek cíti na nič a nedokáže ho nič rozveseliť, čo som ja nemal.

Presne nad rovnakými otázkami som sa zamýšľal aj ja. Uvedomil som si, že priveľa rozmýšľam :-) Asi nie si zrovna spoločenský typ, ale aj tak Ti radím - choď medzi ľudí, s kamarátmi na disco, alebo na kávu, pokecajte si, zabávajte sa, príp. choď na punč na vianočné trhy. Pri pohľade na ostatných ľudí sa Ti tieto myšlienky zaženú. Je to dobrá prevencia pred samoubíjaním sa.

Meretseger

Nuž, poskytnem ti opačný pohľad: ja sa na smrť teším. Som depresívna, som hraničiarka a naviac ma likviduje rozhádzaná cukrovka, ale najmä v spojitosti s prvými dvomi mi na živote nezáleží. Mám za sebou pár samovražedných pokusov aj klinickú smrť, ale stále som tu, a poviem ti... keď už mi to teda nevyšlo, snažím sa užívať si život, ako sa len dá, pretože skôr či neskôr smrť aj tak príde, takže si to zatiaľ užijme, nein? Tým nechcem navádzať na bezuzdné radovánky, ale myslím, že strach zo smrti, hoci prirodzený, by ťa nemal trápiť každý deň. Brala by som to ako nevyhnutnosť, ktorá skrátka príde, takže súhlasím s komentárom poniže: zameraj sa skôr na život a čo s ním. Smrť zvyčajne moc neovplyvníš, život jo:)

xxxxxxxxxxxx

ja strach zo smrti vobec nemam, beriem to ako normalnu vec co sa teda tyka mna, ja sa bojim hlavne o mojich blizkych ze zomru ale o seba nie. vela ludi uteka k viere kazdy ma nieco comu veri ze co bude potom. CI nebo, peklo, reinkarnacia, bludenie dusi po zemi, ci vobec nic...nemala by si nad tym premyslat lebo myslienkami si take negativne veci aj pritiahnes...zacni skor mysliet na tu svoju poslednu vetu ze na co sme vlastne tu... ked si najdes zmysel svojho zivota tak sa ti mozno aj ulavi od tychto myslienok. podla mna ma kazdy taky dlh z minuleho zivota a teraz je tu od toho aby napriklad tu bol pre soju rodinu, aby sa naucil pomahat inym atd... ale kazdy ma svoju teoriu...zivot ta "dokope" aj sam k tomu preco si tu...