Strach zo smrti

lost

jajka001_

o vesmire a realite ako takej vieme asi tolko, kolko vieme o tom co prave teraz sniva moj pes :)

Ved len nevadno sme prisli na tmavu hmotu sk.wikipedia.org o ktorej sme ani len netusili :)

Ved si vezmi taku vec, ze kolko sme ako ludstvo postupili medzi rokmi 0 az 1860 a kolko medzi 1860 a 2010 :)

to je 1860 vs 150 rokov..

A kolko to moze byt za dalsich 1000 rokov ? Dokaze si niekto triezvy toto odadnut? :) To je takmer urcite absolutne jednoducho totalne nemozne..

Nevieme jednoducho takmer absolutne vobec nic :D

A to ze nemame hmotny dokaz o tom, ze existuje nieco po zivote este neznamena ze to neexistuje :)

Vela krat sa vo vede ludia "kopli" ked nejaky sialeny vedec prisiel s teoriu a zrazu - po par desatrociach mu daju za pravdu..

jajka001_

ja som to nezazila, tak neviem :) a ani mimozemstanov som nevidela, atd :)) vidim ze ked niekto umrie, tak je mrtvy, ani sa mi nikto neprisiel ohlasit po smrti, takze jedine comu mozem ja verit je ze po smrti sa rozlozim zas na nejaku hmotu, ved ako som mohla vzniknut, takisto mozem zaniknut, preco nie, aj rastliny vzniknu a zaniknu, aj zvierata, aj planety, aj hviezdy.

Maros75

Zdá sa mi že idea osobného boha je antropologický koncept, ktorý nemôžem brať vážne. Takisto si neviem predstaviť nejakú vôľu alebo cieľ mimo ľudskej sféry... Veda bola obvinená z podrývania morálky, ale toto obvinenie je nespravodlivé. Ľudské etické správanie by malo byť založené na pochopení, vzdelaní a sociálnych väzbách a potrebách; žiadny náboženský základ nie je potrebný. Človek by na tom bol dosť biedne, keby musel byť ovládaný strachom z trestu a nádejou na odmenu po smrti.[1]. Albert Einstein

bingham

v straznej vezi som sa docital...ale nie.. :) na svete je vela veci ktore sa stali a nevedeli sa vysvetlit...napr...ludia ktori sa ocitli mimo svojho tela a pod...

natusa42

KissMe ..presne toto isté som tu chcela napísať :)niekto sa rozumie filozofii :)ako vidim :)

ale ja sa jej bojím tiež,viac ako čohokolvek na svete ..neskutočne ..samotnej smrti,čo sa vtedy stane ...či to bude bolieť,alebo ako to vlastne celé prebieha ...alebo čo vlastne sa deje ,ma to zaujíma ..ale zároven ma to desí