Strach zo smrti

jajka001_

lost, aj ja by som rada vedela, kde a ci konci vesmir a ako to cele funguje, preco a naco. myslis ze to vsetci ti ludia co umreli, zistili? a myslis, ze im to po smrti pomohlo? kde by asi tak boli?
nech bude ako bude, smrt kde nebude nic, tak ako ked spis tuhym spankom, mi vobec nevadi. a MYSLIET naveky...ee, to sa predsa neda. nad cim by si rozmyslal, vznasajuc sa vo vesmire? rozmyslas, lebo riesis problemy, ktore sa vyskytnu v ZIVOTE. zmyslom zivota je samotne zitie...

jajka001_

binghi, neviem:) ale preco by malo po smrti nieco byt?
ak si odmyslis nabozensku vieru, naznacuje ti nieco v realnom zivote, ze po smrti nieco bude?

lost

jajka001_

to nie je fajn ak nic nebude :)

tolko informacii zbytocne premarnenych potom...

rad by som vedel (alebo videl) ako bude vyzerat svet za 1000 rokov, alebo vesmir za 100 miliard rokov :)

nemusi to byt v tele cloveka, ale proste v rovnakom vedomi ake mam teraz..

jajka001_

dwart pamatas si nieco z obdobia pred narodenim? asi nie, ze. preco sa bojis toho co bude ked umries? nic nebude. ved to je praveze fajn, no nie? ci chces sa kdesi vznasat a mat nejake pocity, ci uz stastia, radosti ci nestastia, strachu, zufalstva? načo? alebo sa bojis ze sa tu na zemi budes o nieco snazit a nevies naco - ked umries?

dwart

dovolim si popriet epikurosov citat. Jeho citat poukazuje na to ze pred narodenim sme tu neboli takze po smrti tu tiez nebudeme tak ako pred narodenim. Ale je rozdiel neexistencie po existencie ako neexistencia pred existenciov. To ma desi najviac, nedokazem si predstavit svoju neexistenciu.. naveky Kiezby bola nejaka reinkarnacia, posmrtny zivot, nebo, peklo. Len nie "NIC"... Ale podla mojej logiky vsetko ma svoju pricinu. aj vznik vesmiru musi mat nejaku pricinu. Cize aj vznik cloveka musi mat pricinu a ak by po smrti nebolo fakt nic. Tak cely svet je jeden obrovsky nezmysel...

nezabudka333

aj smrt si treba zasluzit, staci si spomenut na ludi, co umieraju dlho a tazko a smrt stale nechodi.

podla mna smrt nie je zla, je spravodliva, na kazdeho dojde.

raz mi jedna excentricka pani hovorila ako pri meditacii videla svojho anjela smrti a bol to veeelky svalnaty fesak s ciernymi kridlami, takze mozno aj pekne prekvapenie nas tam caka :-))

mna by ani nenapadlo zaoberat sa strachom zo smrti, ak zijete tak, ze mate ciste svedomie a nikomu neublizujete, ani zvieratam (kvoli tomu nejem maso), pred smrt sa postavite s cistym štítom, netreba sa jej bat

podla mna je ovela tazsi zivot a kazdodenne situacie ktore nam prinasa a musime ich znasat, hlavne ked nie su dobre