Strach zo smrti

doubledog

nebojim sa jej, uz som parkrat zazil rozne stavy blizke smrti, takze viem, ze sa smrti bat netreba.
osobne celkom casto robim take mentalne cvicenie: predstavujem si, ze v najblizsej sekunde zomriem. chcem byt totiz na smrt pripraveny, podla toho, co viem, je to dost dolezite nerobit vtedy paniku. tak snad sa mi to podari :)
chce to proste trening.

dwart

jajka. ak po smrti fakt nic nieje aky ma potom zivot zmysel ? Podla mna ma vsetko nejaku pricinu. Stvorenie zeme a zivota nemohla byt nahoda. Niekto,nieco to muselo stvorit. Nedokazem pochopit ze sa vsetko co vidime stvorilo samo.. z nicoho. To nech nam vedci nehovoria. Skor by som pripustil ze vesmir nema pociatok, a ani koniec. Je vecny.. Ak ma pociatok, tak musi mat pricinu. Ozaj veris na teoriu evolucie ? Kedy bude jej koniec? Co chce priroda vytvorit ?

jajka001_

ja sa nahodou snazim:) vcera sme si s malym citali toto:
sk.wikipedia.org
a maly tomu chapal ovela rychlejsie ako ja :) holt, mlady mozog :)

lost

jajka001_

no sice vesmir clovek pochopit nemoze, ale to neznamena aby sa prestal snazit tomu chapat :) resp aby sa prestal ucit alebo skumat..

ved ked viem naucit babku nastavit hodinky na TV, tak preco by sme nemohli pochopit aj vesmir? :D cize.. pre nu to je vzdy "nepochopitelne nemozne" :)

ale tak, uvidime po smrti :D

lost

No ja sa obavam, ze ak zijeme v kvantovom vesmire a akonahle sa to dokaze, tak sa zarovej aj dokaze ze moja inteligencia v danom case bude taka, aka je teraz inteligencia opice na strome v nejakej dzungli :)

Inymi slovami, neviem si ani predstavit ako by vesmir potom vyzeral :)

(Priklad, mam dva hotdogy v ruke, jede ns kecupom, druhy s horcicou, ale pokial nezahryznem do jedneho z nich, neviem co tam je, cize teoreticky oba su a zaroven aj niesu horcica a/alebo kecup, ale ak zahryznem do jedneho a je tam horcica, druhy bude kecup aj ked bude na opacnom konci vesmiru (ako sa tam ta informacia dostane tak rychlo?) - ale ako si vyberiem to co chcem, a nenechat to na nahodu, to je otazka za milion :) )

jajka001_

lost, ja si nemyslim ze je to len nahoda, naopak, je to uplne fantasticky system, ktory nemozeme rozumom pochopit lebo je taky komplexny a komplikovany
ale takisto si nemyslim ze by malo byt nieco po smrti, ak bude, ok - ak nebude - nevadi
necham to na boha, nikto to tu este nikdy nevyriesil :) naco sa zaoberat smrtou, ked zijem? som tu a teraz.

bingham

lost...teraz s tebou suhlasim...nikto nemoze s urcitostou povedat ze nic nie je ale ani ze je...

ved si zober ze pred par stovkami rokov by si za nazor ze zem je gulata zhorel na hranici....a pozri...predsa je gulata :)

lost

PS: Nemieril som na existenciu ci neexistenciu Boha ako takeho, ale na nevedomost samotnej podstaty ludstva ako takeho a uz vobec nie podstaty vesmiru, ci realitu ako takej :)

Neverim ze existuje odpoved tak jednoducha ako "To je len nahoda"

To by mohlo byt platne jedine v pripade, ak by existovalo nekonecne vela realit (tj. vzdy ked sa rozhodne jedinec nieco urobit, tak sa vytvori alternativna realita, kde to urobi opacne ako v tej predchadzajucej, resp. alternativnej atd.)

Je to vcelku tazke si to vobec predstavit :)

Ciste teoreticky, realita moze byt tak jednoducha ako je The Sims hra.. Zatial nevieme ako to vylucit, ci potvrdit :) A ak by me boli Sims, bol by nas programator Boh ?