Strach zo smrti

chladomor

Prvý deň v posmrtnom živote bude vyzerať asi takto:
Urastený anjel s bičom v ruke si ma premeria pohľadom a prísne povie: "Za celý život si napáchal mnoho zlých skutkov. Bolo ich presne 906311. Každý jeden z nich odčiníš nejakou úlohou, ktorú ti dáme." Z vačku na nočnej košeli vytiahne čajovú lyžičku a hodí mi ju pred nohy. "S touto lyžičkou budeš prenášať najvyššiu horu v nebeskej krajine na opačný koniec nebogule. To bude tvoja prvá úloha. Keď ju celú presunieš, ohlás sa na úrade odpykávanie hriechov, aby ti dali novú úlohu." Ja tú lyžičku zdvihnem, hodím mu ju do tváre a pošlem ho riti. Hneď nato sa podo mnou rozostúpi zem a padnem do hlbokej diery, kde sa po niekoľkodňovom páde nakoniec nabodnem na trojzubec nejakého pekelníka.
Práve preto chcem veriť tomu, že po smrti nebude nič. Chudák človek, unavený životom, zomrie a ešte aj po smrti by ho chceli trápiť.

jajka001_

urobil ho jeho nastupcom na zemi, prave preto ze on nemoze mat fyzicku podobu.
ale zas si uvedom, ze ludia su tu len par tisic rokov, kym dinosaury tu boli niekolko sto tisic rokov. dlhsie ako ludia.
sme projekt :) asi prvy prototyp ludi a nie velmi vydareny :)

jajka001_

no fajn, som rada ze to chapes, ano, boh je duch, mozme pouzit tento pojem, nema ziadne fyzicke telo ani konkretny tvar. a spolocne s bohom mame myslenie.

bella12

boží obraz neznamená, že človek vyzerá po fyzickej stránke ako Boh - veď Boh nemá telo, je čistý duch. Boží obraz a podoba - ľudská osobnosť je podobná Bohu (ale nie je Boh) - človek má rozum a slobodnú vôľu, je schopný vytvárať vzťahy, milovať. U človeka na rozdiel od rastlín a zvierat neexistujú rôzne druhy, je len jeden druh človeka, ako je len jeden Boh. Boh daroval celú zem človeku, urobil ho jeho zástupcom na zemi. Človek aj svojou činnosťou je obrazom božím, napodobňuje Boha - rozmýšľa, rozpráva, organizuje, pracuje tak, ako to robí Boh.

Pre lepšie pochopenie Biblie je často potrebné mať k dispozícii vysvetlenia použitých slov či slovných spojení v originálnom jazyku. Veľa sa toho vyjasní, keď zistíme, čo v skutočnosti znamená slovo, ktoré bolo v origináli použité. Netreba pritom zabúdať, že napr. kniha o stvorení sveta - Genesis nie je historickou knihou ale náboženskou, ktorá podáva pravdu o Bohu a človeku tak, aby to pochopil človek tej doby.

pančuska

ako prve by som si kupila magnezium..rozhodne zaspis bez neprijemneho busenia srdca a hned sa lepsie vyspis. A len tak na okraj -smrt (ak neprichadza vo velkych bolestiach)-nie je zla a kazdy z nas raz musi zomriet. Tak sa snaz, aby si zil/a co najlepsie...ked to raz pride, nebudes sa citis zbytocny/a

jajka001_

raz boha ziadali nech sa ukaze. on povedal ok a zafucal hrozny vetrisko. on sa im ukazal...ale oni ho nevideli. proste to nepochopili.

jajka001_

stvoril ho na svoj obraz...ale nikde sa netvrdi ze boh VYZERA ako clovek.
problem je v chapani vyrazov v biblii...ktora musela byt nejak napisana, aby jej ludia mohli pochopit. ako vysvetlis nevysvetlitelne?

bella12

Netreba vytrhávať z Biblie vety z kontextu. Áno, Boh je všade, žijeme v jeho prítomnosti, nikdy nie sme ním opustení, ale On je osoba, nie len nejaká energia. Všetky knihy Starého zákona ako aj Nový zákon hovoria o osobnom Bohu, ktorý stvoril človeka na svoj obraz, teda ako osobu. Toto prijímam a tomu verím. Ty máš nejaké dôkazy pre svoje presvedčenie, že boh nie je osobný?