Dobrý zubár v Bratislave

Príspevok v téme: Dobrý zubár v Bratislave
MMMaruska

Pokúsila som sa vyhľadávať v podobných témach ale väčšina z nich už bola staršieho dáta tak som sa rozhodla založiť novú.

Momentálne hľadám dobrého zubára/ku v BA, môže byť aj súkromný. Vedeli by ste mi prosím poradiť, kto je dobrý a kto nie?

AK by ste si našli čas k rade napísať aj kde ten dotyčný sídli a koľko ste dosial platili, telefonne číslo alebo tak, to by bolo ideálne, ale snád sa to dá aj vygoogliť:-)

ďakujem veľmi pekne, naozaj to oceňujem!

Pekný den

Shelley

Pre Radoslavu: Zubárov, ktorí robia na podobnej úrovni a za podobné ceny ako na klinike, ktorú tu veľmi nenápadne propaguješ, máme v BA nespočetné množstvo. Bola by škoda cestovať kvôli tomu hodinu vlakom. Čo myslíš tým, že robia endodonciu "normálne"? Dnes sa endodoncia normálne robí pod mikroskopom, ak o tom nevieš.

sima23

No dobrý u mňa znamená, že urobí čo má a nebude ma posielať kvôli každej hluposti na RTG a nebude pýtať stovky eur, pretože na niečo také fakt nemám, keďže študujem a financujem sa sama. Chcem, aby komunikoval a vedel čo robí, nie ako moja bývala zubárka, ktorá ma začala posielať na RTG pomaly každé 3 mesiace - raz to bolo v rámci preventivnej, to som si povedala ok, lenže keď som chcela vytrhnuť osmičku tak zase RTG, hoci mala snímok, kde bolo všetko dobre vidieť a bol starý asi 2 mesiace. Potom znovu si vymyslela, že sa jej niečo nepáči tak RTG o 3 mesiace zas, ani mi nepovedala prečo to potrebuje a proste nikdy mi nepovie čo mi ide robiť a prečo a nie som s nou spokojná takže chcem zmeniť lekára.

Radoslava123

Arzénové vložky tam nedávajú, ale robia endodonciu normálne. Práve som si to prečítala na ich stránke. Takže super, aspoň viem, na koho sa mám najbližšie obrátiť, keď budem mať vážnejší problém.

Radoslava123

Pre sima23 - je asi dosť ťažké nájsť takého, ktorý je aj lacný, aj dobrý. Pričom ale pod pojmom dobrý mám skôr na mysli to, že aby nedával arzénové vložky do zubov a podobné hlúposti patriace do dávnej minulosti, ale aby pracoval na úrovni primeranej dnešnej dobe, čiže aby napríklad vedel koreňové výplne urobiť pri jednej návšteve a bezbolestne. A aby mal aj röntgen digitálny normálny, tiež primeraný dnešnej dobe. A nie také čosi, že posielať pacientov na opačný koniec mesta, kde je nejaké röntgenové pracovisko s röntgenom zastaralým z čias komunizmu, kde budú tí nešťastníci čakať pol dňa na odfotenie zubov a potom ešte ďalšieho pol dňa na fotografiu, že kedy už bude hotová. Lebo darmo je zubár usmiaty a milý, darmo má aj šikovné ruky, keď arzénové vložky a zastaralý röntgen si dnes už asi nikto neprosí. Neohvoriac o neschopnosti odhaliť kazy bez Bitewingu. Prepáčte, že som sa tak rozpísala, ale pre študentov navrhujem odskočiť si do Šurian. Šurany - je to malé mesto v okrese Nové Zámky. Pracuje tam pán doktor Starzyk, ktorý si tam urobil dobré meno okrem iného aj tým, že si vybudoval malú zubnú kliniku. Pozor, nie súkromnú, ale idú cez poisťovne. Zamestnáva u seba šikovných mladých zubných lekárov, ktorí sa pod jeho vedením naučili pracovať na celkom slušnej úrovni primeranej dnešnej dobe a samozrejme, že má u seba aj dentálnu hygieničku. Digitálny röntgen určite má, to viem, takže odhaliť kazy problémom rozhodne nebude a ako je to tam s arzénovými vložkami, to síce neviem, ale to vás trápiť nemusí, lebo študenti takéto veci ako endodoncia ešte neriešia, tí sú ešte mladí na také čosi. Tí riešia len plomby, takže pokiaľ riešite len plomby a chcete, aby boli vaše kazy aj odhalené, odporúčam pozrieť si stránku www.starzyk.sk Ja som tam bola na hygiene a som veľmi spokojná. Ak vezmem do úvahy pomer vybavenie, plus kvalita : cena, táto malá zubná klinika u mňa jednoznačne vyhráva. Dostanete sa tam rýchlikom na smer Zvolen. Asi hodina cesty od BA. A budete mať aj výlet, aj zuby opravené a ani peňaženka nebude zívať prázdnotou.

sima23

A nejaký dobrý zubár pre študenta? Študujem v BA a síce viem o naozaj dobrom zubárovi, lenže je súkromný a na to nemám financie.

vieraa4

deti sa musia naucit ze k zubarovi chodit treba a ze ani ta bolest netrva celu vecnost. kedysi neboli ziadne tlmiace prostriedky a aj deti to zvladali :-)

Klara154

nastastie tieto praktiky uz ustupili, teda aspon u nas. A urcite by som bola proti tomu aby moje deti chodili takto zo skoly, ja som rada, ze ako tak sa odhodlali a zacali vobec nejakej zubarke verit. Urcite to este nie je stopercentne ale to vekom pride

Veronika125

toto je ten problem, ze od malicka v detoch rastie strach zo zubarov. Ale snad to cele pochopia:) ja si tiez pamatam ako decko, ked sme chodili zo skoly k zubarovi a to bolo nieco hrozne, kolko placu a stresov :/

Klara154

jasne, je to presne o tom aby to cele pochopili, ze sa nemusia bat. Moj muz ma napriklad od malicka strach zo zubarov a musim si zaklopat ale nastastie za tie roky co sme spolu tak ziadneho ani nepotreboval. Aj ked na preventivky by chodit mal, len do toho ho neviem dokopat :-D