Dobrý zubár v Bratislave

Príspevok v téme: Dobrý zubár v Bratislave
MMMaruska

Pokúsila som sa vyhľadávať v podobných témach ale väčšina z nich už bola staršieho dáta tak som sa rozhodla založiť novú.

Momentálne hľadám dobrého zubára/ku v BA, môže byť aj súkromný. Vedeli by ste mi prosím poradiť, kto je dobrý a kto nie?

AK by ste si našli čas k rade napísať aj kde ten dotyčný sídli a koľko ste dosial platili, telefonne číslo alebo tak, to by bolo ideálne, ale snád sa to dá aj vygoogliť:-)

ďakujem veľmi pekne, naozaj to oceňujem!

Pekný den

imka13

Okay, no súkromný zúbar teda prichádza do úvahy ale čo od toho mám očakávať, čo všetko sa tam vlastne platí zvlášť alebo navyše?

kubita

ja tomu celkom rozumiem. jasne, ze sa to da zistit tak, ze si obvola alebo obeha nejakych zubarov ale myslim, ze sa tomu asi chcela vyhnut, usetrit si cestu alebo tak. len kazdy zubar ma svoj strop pacientov aj ked je sukromny :) ale s tvojou radou sa celkom stotoznujem :)

dimanche

imka13
Tú otázku snáď nemyslíš vážne ... vieš, aké množstvo zubárov je v Bratislave ??? Nikto nemá presný prehľad o tom, koľkí ešte berú nových pacientov. Veď si sama vytipuj zopár ambulancií, ktoré spĺňajú tvoje kritériá a kde by si chcela chodiť, a potom si ich obvolaj. Myslím, že to nebude problém, veď každý zubár (= súkromný) chce predovšetkým zarobiť a nového pacienta určite neodmietne. Ale z vlastnej skúsenosti ti radím, pri výbere zubára dbaj hlavne na to, aby pracoval aj s mikroskopom, inak k nemu ani nechoď.

imka13

Ďakujem, budem sa teda snažiť pridržiavať aj totho pri výbere. Len ešte som sa chcela spýtať, viete mi povedať, ktorý zubár v Ba berie ešte nových pacientov?

kubita

presne toto som chcela aj ja napisat, ze pre mna tiez dolezite to aku ma zubar vybavenost ordinacie a to ci zodpovedne pristupuje k svojmu pacientovi. ja som zazila zubara, ktory odflakol robotu na zube viackrat, takze som tam chodila pravidelne a aj tak mi nakoniec nepomohlo nic ine ako zmena zubara. ale co sa tyka toho cakania, s tym s tebou mozem suhlasit, stale su ambulancie kde sa caka neprimerane dlho aj napriek tomu, ze je pacient dopredu objednany

Winsnow

Dragona ty si naozaj nenáročný pacient. V dnešnej dobe je už snáď samozrejmosťou objednanie na určitý termín, už dávno sú preč časy, keď sa v čakárni sedelo 1 - 2 hodiny. A to isté platí o prístupe zubára k pacientovi - keďže je súkromník, aj ten najväčší babrák sa bude snažiť byť príjemný a milý, keďže nechce prísť o pacienta a tým pádom o zisk. Podstatné kritérium by mala byť kvalita jeho práce, vybavenosť ordinácie, či sa neustále vzdeláva a chodí na školenia, a či ho práca skutočne baví, teda nerobí ju len pre peniaze. Mne nevadí posedieť si v čakárni nejakých 5 - 10 minút, keď sú vyššie uvedené podmienky splnené. Veď aj to čakanie má nejaký dôvod - zubár by nemal prácu urýchliť len preto, že v čakárni už sedí ďalší pacient a "nechce čakať". Veď aj v priebehu ošetrenia sa môže ukázať, že ide o komplikovanejší prípad, a bolo by nezodpovedné rýchlo zub nejako ošetriť, len aby sa dodržal stanovený termín pre ďalšieho pacienta. Takže ti radím prehodnotiť svoje kritériá, aby tvoje zuby na to nedoplatili.

sissiny

imka13 ty sa nepytaj na kriteria inych ale rozmysli si ake su tvoje. A stale treba mysliet na to, ze ty si mozno vyberies zubrala ale stale ti moze povedat, ze ta vezme lebo ma toho vela a uz nemoze brat novych pacientov, aj to sa casto stava

dragona

imka13 to ma kazdy asi ine. Mne napriklad dost zalezi na tom aby som nestravila v cakarni pol dna lebo som dost nervozna zo zubarov a cim dlhsie cakam tym horsie to. A plus pristup toho zubara. Ako dieta som mala hrozne neprijemnu zubarku, ktora kricala a asi preto mi to zostalo.

imka13

Trošku som si čítala túto diskusiu pretože by som chcela zmeniť zubára keďže ten môj už má iba pár mesiacov do dôchodku a viem, že v Bratislave je to veľký problém. Mňa ale zaujíma, podľa čoho ste si vyberali zubára? Aké ste mali kritéria?

sissiny

Dinda ja som bola u tej zubarky, o ktorej si pisala minuly rok, ku koncu roka a tiez svoju skusenost hodnotim ok. Bola som u nej najskor na konzultacii ohladne koruniek a uz to som bola rada, ze som v cakarani nestravila kopu casu :)