domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...

Príspevok v téme: domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...
malina25588

pekný deň, dlhšie ma isté veci doma zarazili, no nevenovala som im zvýšenú pozornosť, teraz už to došlo do takého štádia, že len uvažujem, či som vadná ja a stav aký v rodine panuje je v podstate bežný, normálny. Alebo je to trochu na hlavu. Hlavný problém, okrem množstva iného (čo tu už rozoberať nebudem) sa týka varenia. Chcem sa vás opýtať, ženy, matky ... ako sa u vás doma varí? Je to podobne ako u nás? ... že mama varí vždy len o 4-pol 5 poobede (celý deň je doma), len preto, aby jej chlap keď príde z práce aby mal čerstvé? pritom ja so sestrou "hladujeme", teda vieme si vziať niečo pod zub, i navariť, lenže už keď mame prispievame z nášho sirotského na stravu, tak nám dosť málo zvýši, aby sme si varili aj niečo zvlásť (vzhľadom na to, že si platíme internát, školu, lieky, oblečenie, hygienu - prosto všetko ostatné). A okrem iného aspoň u mňa riešim problém s výrazne chudou postavou, chcela by som pribrať a viem, že treba jesť v pravidelných intervaloch 5-6x denne - no proste v našich podmienkach to nevychádza. Keby sme si so sestrou varili zvlásť, tak neviem či by nám peniaze ostali aj na to ostatné. Je to ako začarovaný kruh, nijako z neho vyjsť von sa nedá. ... a napríklad dnes na mňa mama kričala že som zjedla posledný rezeň čo bol v chladničke zo včerajška. ja už mám zo všetkého taký pocit, akoby som nemala právo doma jesť. je mi blbo.. a hlavne teraz keď mám skúškové, ze potrebujem trochu kľudu-ako napriek.

talentmania

mozem vediet este kolko ma vasa mama rokov a kolko ma ten jej novy priatel a este kolko su spolu.A este ako dlho vasa mama nemala nikoho po vasom otcovi?

Mozno je zalubena a dobieha stratene chvile po boku niekoho nevidime do vnutra ci po smrti vasho ocka zila sama a starala sa o vas ako sa patri alebo to bolo aj vtedy take iste ked nemala nikoho.Vam sa to zda asi zvlastne mozno ste neni zviknute ale ona sa asi mozno zalubila tak sa snazi robit vsetko pre to aby bol ten jej novy priatel spokojny aj ked na ukor vas ze vas zanedbava.Na druhej strane si to mozno ani neuvedomuje a na druhej strane nedat detom najest je tiez trosku mimo.No ale predsa mate uz obe dost rokov tak si navarte same nemate peniaze tak si vypytajte od mami ze si idete nieco kupit ked vravis ze nemate nudzu s peniazmi aj ked 600 e nie je tak vela na celu domacnost keby bola sama tak ano ale z toho treba platit byt vsetky seky stravu dopravu drogeriu cize aj nieco do domactnosti samozrejme asi aj vasu skolu telefony urcite aj nett takze asi jej tiez vela neostane na rozhadzovanie.

malina25588

budem sa snažiť odpovedať na všetky nejasnosti, ktoré tu vyšli najavo:
1. mama pracuje, akurát, že len 3-4x týždenne (väčšinou nočné), má plat niečo vyše 600 eur. On s nami býva, ale podľa všetkého nám tu na bývanie neprispieva - vzhľadom na to, že on mame poskytuje víkendové "ubytovanie" uňho na chalupe, kde predtým býval, keď ešte mamu nepoznal. Takže víkendy oni trávia mimo nášho mesta na vidieku. Ak ide o stravu, sem-tam niečo kúpi, keď ide z práce. Má nižší plat ako mama, niečo okolo 300-400 eur. takže mám pocit, že skôr mama ho živí (napr. on jej prezváňa aby ona mu volala, minule som s všimla keď robila operácie z účtu ako mu posielala 70 eur a pod...)

2. je jasné, že keby sme doma nič nemali len napr. ten jeden rezeň, tak by som to nezjedla, ale keďže som videla, že už má mama pripravené veci na varenie, že bude variť, tak som ten rezeň zjedla, predsa len ona mu chcela navariť čerstvé o 4! no aj tak som si zlízla....neviem prečo :( a okrem toho, sem tam obeduje on v práci.

3. s mamou som o tom nedávno hovorila, snažila som sa jej vysvetliť, že kvoli jednému teraz nebudeme 2-3 do stvrtej poobede hladovat, ze on si to môže prihriať. No tak na mňa vyskočila, potom sa nasrala, uvarila obed o 12, ale asi dva dni sa so mnou nebavila. Proste s ňou sa normálne rozprávať nedá!

4. máme so sestrou 20,22. Sestra brigáduje, lebo má v pohode školu, no mne to nevychádza, voľno mám len cez leto, vtedy si nejakú tú brigádu nájdem. ale cez školský rok to neprichádza do úvahy - nezvládam takmer školu, nieto ešte brigádu.

Ivka 1

Mäsité jedlá , polievky sa dajú bez problémov uvariť na obed a podľa potreby prihriať.Iné je to s múčnymi jedlami ako sú cestoviny, halušky.... Pripadne ak sa uvari poobede viac, zostane aj na druhý deň na obed, ak to finančne nevychádza s hlavnými jedlami , tak určite sa dá uvariť viac polievky. Ide len o to, dohodnúť sa s mamou.

hviezda01

..ale ved ked navari k obedu,tak aj on to ma este stale cerstve k vecery,len si to prihreje,co je na tom preboha???..tak funguje vela domacnosti...ja tiez varim k obedu,aby mali decka teplu stravu,a ked pride vecer manzel domov,tak si da to iste..ved je to uplne normalne..aspon podla mna...

AdamKrt

Na jednu stranu sa zda, ze sa deje krivda.

Na druhu stranu sa moze zdat, ze aj od tazatelky, chyba slusnost.

Ked clovek byva v spolocnej domacnosti a NIEKTO uvari pre NIEKOHO, pocita s jedlom, tak clovek, ktory to jedlo nerobil /hlavne, ak ho je malo/, by sa mal opytat toho, co robil, ci si moze dat...

Priklad - co ked ide mama k lekarovi, alebo jej partner niekde ide, ponahla sa a zozeriete mu chudakovi obed a on uz nema cas pripravit si dalsi ? To je akoze pekne ? Slusnost kaze, opytat sa, ked to neni moje...

alibi

myslim ze je cas na vazny rozhovor s tvojou mamou. aby sa kvoli jedlu nerozvratila rodina.mozno je len zalubena a si to poriadne neuvedomuje.povedz jej to citlivo ale jasne.

AdamKrt

Najlepsie je sa porozpravat s mamou, co jej vadi.

Tak kategoricky by som to zase nevidel - ono, ktovie, ako je to s jej priatelom. Ak mama financne nevychadza, mozno vsetko financuje on a ON NEMA VYZIVOVACIU POVINNOST. Potom asi neni na mieste, ze ak da mame peniaze na nakup, ze mu navari a zjedia mu teplu veceru, ze bude asi nastvany... Treba vediet vsetky fakty a az potom robit zaver.

doubledog

aha, sory, az teraz vidim tu zmienku o sirotskom.
pises, ze tvoja mama je doma, takze ju asi zivi chlap. tak mu musi trochu vychadzat v ustrety.

fifi123

normalne to urcite nie je. sadni si s mamou prozpravaj sa s nou, no ved neda predsa zamok na chladnicku..ak by dala tak to je zanedbanie starostlivosti, zato moze byt patricne stihana. chlap je dospely, vy ste mlade,potrebujete vyvazenu stravu a teplu 2x na den. zober to do vlastnych ruk, ak mame sa nebude dat dohovorit a zacni varit na obed vam a potom jedz na veceru co mama navari.
neviem ako ste stare,ale ak nad 18 najdite si brigadu a chodte prec z domu kym je cas a matka nech dalej pre stareho vyvara,ak je jej prednejsi ako tepla strava detom na obed!!!

AdamKrt

Existuje nieco ako vyzivovacia povinnost na nezaopatrene deti - t.j. ked este studuju.

Druha vec je, ze ked sa vari viac a spolocne, usetri sa.

To co riesite su financne problemy a Vasa mama mozno neni schopna to financne zvladat.

Posudzovat, preco Vasa mama vari priatelovi - to je tazko povedat, bez poznania celeho pozadia. Ak prispieva vyznamne do rozpoctu, alebo ak sa nestravuje v praci, dobre je mat denne aspon jedno teple jedlo.

Najčítanejšie články