domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...

Príspevok v téme: domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...
malina25588

pekný deň, dlhšie ma isté veci doma zarazili, no nevenovala som im zvýšenú pozornosť, teraz už to došlo do takého štádia, že len uvažujem, či som vadná ja a stav aký v rodine panuje je v podstate bežný, normálny. Alebo je to trochu na hlavu. Hlavný problém, okrem množstva iného (čo tu už rozoberať nebudem) sa týka varenia. Chcem sa vás opýtať, ženy, matky ... ako sa u vás doma varí? Je to podobne ako u nás? ... že mama varí vždy len o 4-pol 5 poobede (celý deň je doma), len preto, aby jej chlap keď príde z práce aby mal čerstvé? pritom ja so sestrou "hladujeme", teda vieme si vziať niečo pod zub, i navariť, lenže už keď mame prispievame z nášho sirotského na stravu, tak nám dosť málo zvýši, aby sme si varili aj niečo zvlásť (vzhľadom na to, že si platíme internát, školu, lieky, oblečenie, hygienu - prosto všetko ostatné). A okrem iného aspoň u mňa riešim problém s výrazne chudou postavou, chcela by som pribrať a viem, že treba jesť v pravidelných intervaloch 5-6x denne - no proste v našich podmienkach to nevychádza. Keby sme si so sestrou varili zvlásť, tak neviem či by nám peniaze ostali aj na to ostatné. Je to ako začarovaný kruh, nijako z neho vyjsť von sa nedá. ... a napríklad dnes na mňa mama kričala že som zjedla posledný rezeň čo bol v chladničke zo včerajška. ja už mám zo všetkého taký pocit, akoby som nemala právo doma jesť. je mi blbo.. a hlavne teraz keď mám skúškové, ze potrebujem trochu kľudu-ako napriek.

talentmania

malina je to smutne ale najlepsie urobite aK sa naozaj zbalite a pojdete ku starkej postavite sa na vlastne nohy a mama nak si zije ako uzna za vhodne.Rodicou si nevyberame nak uz je taka alebo onaka.Tak isto si nevyberame ani svoje vlastne deti.Drzim ti vela stastia do zivota :O))))

vevericka

malinka v takomtto pripade by som sa asi s najvacsou pravdepodobnostou obratila na socialnu pomoc alebo poradenstvo..a prestahovala sa k babke ..drzim palce

malina25588

táto téma už je pomaly "zakopaná" :) ale ešte jedným príspevkom ju aktualizujem. Čo všetko sa dá v maminom počítači nájsť, je až dych vyrážajúce. A to nechodím do jej PC zámerne, vždy je len náhoda, keď zabudne niečo zatvoriť, alebo teraz, keď na ploche mala zaujímavý článok. Neviem ako dlho si to zháňala, no má tam rôzne články, zákony, skopírované fóra a rady o tom, ako vyhodiť deti z bytu, ako by sa museli správať, aby bolo možné sa oprieť o zákon a dieťa z bytu vykázať. Ale i o tom, aké majú deti povinnosti, vrátane finančnej pomoci atď.... Vety si červenou zvýrazňovala, podčiarkovala. Zrejme si to poctivo pripravovala ! No toto by som si o mojej mame vôbec nemyslela, úplne ma to dostalo. Až sa mi chce plakať, a vážne rozmýšľam, že si zbalíme veci, pôjdeme k babke so sestrou...

soffa

su aj horsie rodiny.ja mam zas kamosku,ktora ma 30 a nema nic.Mama sa jej rozviedla,ked mala 17 rokov odisla robit do Ciech,aby mali na najom a ona sama s 2 bratmi bola doma.nahradzala im mamu,jej bratia mali vtedy 10 a 6 rokov.Mama tam pracuje dodnes,a kamoska kedze robi dava pol vyplaty na najom,polku na jedlo a jej mama s prijmom 700eur tiez plati "len "polovicu.Lutujem ju lebo jej mama si nakupuje rozne veci fajci,domov chodi len 2 krat do roka.proste si tam uziva,vobec sa nestara ze ako bratia ci dobre studuju,ak nezavola kamoska mame tak ona sa ani neozve.Je mi jej strasne luto,lebo ma 30 a nic nema.Nemoze si dovolit kupit ani jednu blbu kabelku za 10 eur.Vzala na seba velke bremeno,a jej mame to vyhovuje.Dokonca ked jej bratovi trebalo nootbok na rozne prace do skoly tak to kupila na splatky zo svojho.takze si myslim ze su ludia na tom aj horsie,ale aj ty to mas zle.

Barborka27

Adam velmi zovšeobecnuješ. Keby sa u nas doma zacnu riesit veci od zakladov a krikom, tak ver ze z toho niekto nemusi vyvaznut zivy, alebo sa cela rodina pohadame nasmrt, cize ja neuvidim moju neter a synovca uz nikdy v zivote, mama sa mozno zruti, a to mi urcite nestoji za nejake peniaze a za ten pocit, ze som zo seba dostala nejaky stres. Niektore veci potrebuju cas.
Malina vie co robi :)

AdamKrt

Barborka27 Dnes 11:02 - neni na to obcas dobre aj krikom precistit vzduch a dostat zo seba ten stres :) Ako sa hovori, na hrube vrece, hruba zaplata :) Niekedy si clovek vselico domysla, namysla a pri hadkach, casto ludia povedia pravdu, bez okolkov.

Na niekoho mozes milo a nepomozes si, lebo to bude zneuzivat. Na niekoho musis tvrdo, aby si uvedomil, ze Ti nemoze skakat po hlave a ajhla, situacia sa zmeni.

No a ineho zase staci iba ignorovat, az mu to dojde... :)

malina25588

a baby, ďakujem Vám, :) strašne dobre mi padlo čítať vaše príspevky, rady, podporu :) veľmi si to vážim.

Idem teraz pozrieť babku a deda. Majte sa krásne, pekný deň vám prajem :)

malina25588

jajka: ja mám tiež spolužiačku čo má takú maminu :) a tiež vraví, žeby sa obetovala pre deti v každom smere... :)