Milujem dvoch sučasne

Príspevok v téme: Milujem dvoch sučasne
moi

vyše roka a pol mam priatela, klape nam to, no pred mesiacom som stretla cloveka, kt. je doslova moja krvna skupina. je ako ja, mame nenormalne vela spolocneho, uzastne sa s nim rozprava. stravili sme spolu dve noci (so vsetkym). svojho priatela vsak nadovsetko milujem, ale chcem byt aj s nim. neviem ako sa rozhodnut

AdamKrt

moi - o pardon, to Ta mam lutovat ?

O co mi ide ? O Tvojho priatela, aby mal na vyber, ze si nezasluzi, aby ho niekto takto vodil za nos. Tvoje stastie postavene na klamstve je mi fuk. Ten vztah si uz znicila vtedy, ked si ho zradila. A je len otazka casu, kedy to vyplava na povrch. Loz ma kratke nohy...

moi

adam krt: o co ti vlastne ide, psychicky odupat, moralizovat, ci sa en stavat k tejto situacii ako nezainteresovana osoba ktora sa mi snazi pomoct preniest sa cez to?alebo aby som si totalne znicila vztah
teda pokial to nevnimas tak ze uz som ho znicila tym co som urobila, lebo ja to tak neberiem

AdamKrt

alussska Dnes 12:56 - ona prizmurovat nemusi nic a ani nikdy nemusela. Ja vsak musim mat obrovske spacie klapky na ociach... :) Vie, ze mi bude stacit nejaky jej preslap a koncime. Nemienim zacinat uz s dvojcifernou poslednou sancou, lebo si zvykla, ze to vzdy nejak uhra... :) Svoje vsetky sance uz vycerpala a na dalsie nema narok, tak musi sekat dobrotu.

moi

o5 odchadzam prec.od priarela na VS ale s vedomim, ze ostal pre mna len jeden, aj ked nie vzdy ten najuzastnejsi, ale ten co ostane stat pri mne nech uz mam akykolvek problem. tak. kamarat do ktoreho som sa "zamiovala" zostane navzdy len kamaratom, a spomienkou na 2 pekne vecery. Bolo to pekne ponaucenie, ktore len upevnilo moju vieru v doterajsi vztah.

Laurina22

Alusska radsej budem sama ako s niekym,kto si ma nevazi ako partnerku,manzelku a matku svojich deti.Dakujem,naozaj nepotrebujem byt s niekym,kto to dava rano do mna a vecer do inej.

alussska

Aadam, hm, potom Ti schvaľujem Tvoj názor, ak má už priateľka toho dosť za ušami a nevera by bola len posledná kvapka. V takom prípade je super, že si ju ešte vážiš a ľúbiš ju. Alebo to máte vyrovnané a aj ona musí prižmúriť očko nad Tebou? :o)
Laurina, hrdosť je pekná vlastnosť, no občas nezaškodí z nej popustiť. Poznám hrdých ľudí a väčšina z nich sú sami.

AdamKrt

alussska Dnes 11:22

- hovori sa, ze odpustat je ludske, zabudnut je bozske. A ja nie som boh. Odpustit by som jej po case odpustil, ale nezabudol. Lenze, to ze by som odpustil este neznamena, ze funguje tak ako doteraz. Jednoducho by som jej odpustil, ale so vztahom by bol koniec. Stava sa nieco take vela ludom. Keby podviedla, tak vie na com je. Aj som jej povedal, ze ci by bolo dieta, alebo nebolo - nic by to nemenilo na tom, ze dieta sa da vychovavat i bez spolocneho zivota partnerov.

Vsetko ma svoje hranice - i ustupcivost, tolerantnost a aj odpustenie. Preto pre mna, ten kto zahne vo vztahu je ten, kto ten vztah znicil a potom sa nema na co stazovat. Nebudem predsa zo seba robit vola a zo svojho zivota holubnik. Mna tiez napadaju vseliake hluposti a aj ked bol niekedy problem, nikdy som to neriesil bokovkou. A toto iste vyzdujem od partnerky. Musim sa na nu vediet spolahnut. Ak nie, tak to nema absolutne ziadny vyznam tahat to dalej. Na svete je dost zien, ktore sa vedia spravat charakternejse.

Ako vravi jedno ceske mudro: "Pro jedno kviti, slunce nesviti".

Clovek musi mat urcite zasady a drzat sa ich. Inak klesne na uroven nejakeho zvierata a aj ked partnerka by zistila, ze jej to preslo, znamenalo by to, ze si nemoze byt clovek isty... A pre mna je istota vo vztahu, jeho zakladom, ze sa mozem na toho druheho spolahnut.

Laurina22

Alusska nie som tvrda.Ja len jednoducho poznam samu seba a viem,ze pokial dotycneho naozaj milujem,tak nedokazem spat s inym.Nedokazem sa mu pozriet do oci.Vtedy ten vztah straca zmysel.A viem,ze ak by ma moj buduci manzel podviedol,neodpustila by som.Lebo ja som strasne hrda.Uz len moje ego by to neznieslo.Priznavam.

AdamKrt

alussska Dnes 11:22 - ja som sa naodpustal priatelke tolko, ze na mojom mieste by si mala z nej uz vlasy davno vypadane, co vselico vyviedla. Priatelka ma toho na rovasi az az a ak by sa prihodila este aj nevera, nevahal by som ani sekundu... Pri tej nevere by som nevahal ani bez toho jej masla na hlave, lebo by som uz jej nikdy nemohol doverovat, ze to neurobi znovu.

Laurina22 Dnes 11:25 - presne tak...

Laurina22 Dnes 11:43 - to je zbytocne. Naco sa zapodievat osobou, ktora za to ani nestoji. Zbytocne sa rozculovat a skodit sam sebe.