je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

makovnik

lost ved ano,ale preco potom aj zena obcas nepociti potrebu otvorene napisat resp. priznat si nejake to negativum toho ich "plemena" :-),ked tu podaktori muzi tak dobrovolne kydaju sami na seba a tahaju do toho cele nase "plemeno" :-) To potom znamena,ze zeny nie su niecoho takeho schopne?

Inner

adam,

ano, nepozname pozadie. Ja len pisem o obojstrannosti. Mozno pre teba su to hluposti, ked ti priatelka z obchodu donesie nejaku oblubenu sladkost alebo cosi ine, ale pre nas zeny je to potesujuce, aspon verim, ze pre vacsinu z nas.

Nie je to o peniazoch, ide o to, ze clovek dokaze davat, nielen byt pasivny. Inak nema vztah sancu sa posuvat, ked niekto je necinny a caka, ze vztah je samozrejmost. Michala ho potesila, kupila mu nieco, snazila sa o spolocne stravenie chvil a padlo to na peniazoch. keby moj chlap nemal dost penazi, tak mu preboha z vyssieho platu, ktory mam, doplatim a mozeme sa spolu tesit na nove zazitky. Nielen zit v stereotype.

Absolutne by som nevyzadovala, aby mi to splacal. Po 5 rokoch toho druheho predsa musim poznat. A ked mu nedoverujem, nedoprajem, nepotesim, tak to nema cenu. Jasne, ze nepozname vsetky okolnosti, preto ani do nich zachadzat nechcem. Nemyslim si vsak, ze z 300€ moze clovek vela rozhadzovat, ked polovicu zhltne najom, strava a splatky frajerovi.

Asi to bude vo vychove, ale tak nevidim v michalinom prispevku ziaden zly umysel ani vypocitavost. Pytala sa, ako to funguje u inych a ako tu pisali viaceri, nestretli sa s tym... men je to proste cudzie delit kazdu sferu zivota na prisnu polovicu. To mozem radsej zit sama nez s niekym, komu za nejaku namahu nestojim. a to nepisem len o peniazoch, ale principe.

lost

makovnik, ja sa , ked uz, zastavam z drvivej vacsiny "slabsej strany" a vies z akeho dovodu ?
je pre mna nudny zivot, kde pridem a co hra to vyhra.. to je NUDAAAA.. ked padnem, neplacem, ale co najrcyhlejsie vstanem.
nehovorim ze sa zien zastavam v tomto na 101% ale zase, tento, tento priklad 300 vs 1200 plat a 50na50 poplatky a praca nie 50na50 sa mi zda byt z mojho pohladu extrem, resp neferove voci "zene" .. no ja neviem, ja nie som pusie aby som musel trvat na 50 na 50 pravidle, ked mam zjavne vyhodu. proste kde ja ta MUZNOST? alá BOJOVNOST ?

mimochodom, ja patrim k tej skupine "60kg muz" ale aj napriek tomu nemam problem sa postavit comukolvek :)

proste mentalne vyuzijem 100% svojho relativneho potencionalu (to ze clovek stona pri zvdihu 50kg neznamena ze to je jeho limit a dokonca ani zdaleka).

ale to neznamena ze by som sa nechal vyuzit. zneuzit. financne alebo hociako. nehovorim ze som neoklamatelny, ale zato, zivot je ako sach :)

AdamKrt

Inner Dnes 23:23:

jedno stare ludove mudro hovori, ze ked clovek na to nema, nech nevyskakuje. Alebo kazdy nech vyskakuje v ramci svojich moznosti.

Ked ma niekto maly plat, ma sa tomu prispoosobit. Bud zarabat viac, aby pokry svoje potreby, alebo sa uskromnit. Ale cakat od niekoho, aby plnil jeho tuzby sa nemusi vzdy stretnut s pochopenim a tak je lepsie vyhnut sa sklamaniu a spolahnut na seba. Partner moze mat na partnerku tiez vseliake naroky a tiez by sa jej to nemuselo pacit... Nikto za nu vsak riesenia hladat nebude, je svojpravna osoba a ked sa jej nieco nepaci, ma to riesit. Tak, ci onak.

Len nemam rad, ked uz tu chce hodne ludi odsudzovat niekoho, ze poznaju iba nazor jednej strany. Mozno by sa to javilo uplne v inom svetle, pocut jej priatela, co na to hovori...

alebo?

adam, ty prvy si zacal porovnavat pohlavia, tak sa necuduj, ked pridu argumenty z druhej strany. Vsetko sa medzi pohlaviami zacalo vrovnavat, vdaka technike uz vymieraju cisto muzske prace(zalozene na sile) ale porody, menstruacie ostavaju, pms ostavaju. Takze muzi svoju "lepsiu" poziciu mozu kompenzovat jedine staristlivostou a pozornostou(lebo tak to maju vrodene-postarat sa o rodinu). Ja som tu pisala, ze sa mi zda prehnane ze michala ocakava darceky, ked on nakupuje, alebo ze chce aby zaplatil jej vymysel(ples) ale vy to zas tahate do extremov.

makovnik

cajik to som napisal preto,lebo som bol nahnevany,ale to neznamena,ze to tak vazne je.Ja nikoho opluvat alebo neopluvat nikdy nemienim a ani som nikdy nemienil.

AdamKrt

Inner: nechcem sa priatela Michaly vo vsetkom zastavat, ale ani ho nechcem odsudzovat a ani nikto by to nemal robit. Z toho co pisala, tak NEROBIL NIC ZLE. Iste, nerobil nic naviac. Ale NO A CO ? Kto sme, aby sme sudili, ze ten vztah je taky, ci onaky ? Nepozname dovody, preco on robi, co robi.

Mozno bol od malicka vychovavany tak, ze na peniaze si treba davat pozor a ak niekto nechce prist o priatelov, treba mat vo financiach jasno. Mozno mal priatelku, ci priatelky v minulosti, ktore ho vyuzili a teraz je opatrny. Mozno sa boji, ze ked dobre zaraba, tak sa na neho budu lepit zlatokopky. A co je lepsie, ako odhalit zlatokopku ? Otestovat si ju, ked jej nebude zle robit, bude ferovy, ci nebude mat prehnane naroky. Mozno je ona rozhadzovacna a on bol vychovany k setrnosti a mysleniu na buducnost. Ona z maleho platu rozhadzuje, on nie. Mozno mysli na buducnost a spori na dom pre nich. Alebo zabezpecuje rodinu, ci deti do buducnosti. Na skoly, na dostojnu starobu. Mozno jeho rodicia potrebuju pomoc a setri, aby sa mohol dostojne o nich postarat, tak, ako si to zasluzia. Mozno je dobry syn i partner a chce kazdemu vyhoviet, ale neda sa. Co tu o tom niekto vie ? Pravdepodobne ani Michala nepozna cele pozadie jeho spravania... Lenze doteraz nenapisala nic take, co by vyslovene urobil zle. Zato vidim tu nastvanu zenu, co malo zaraba a stazuje sa zavistlivo na priatela, ze jej nedopraje nejake somariny. Ale keby bola v nejakej zlozitej zivotnej situacii, ako vie, ako by sa zachoval jej priatel ? Mozno by ju prekvapil a ocaril, ze aha, aj na takuto zlu situaciu som myslel a mam to poriesene.

Hovori sa, ze v nudzi spoznas priatela. Podla mna, to, ako sa partner/partnerka sprava v dobrych casoch je nic oproti tomu, ako sa zachova, ked dojdu casy zle. Az tam sa uvidi, kto je aky charakter, kto ako miluje a na com naozaj zalezi....

makovnik

Laura22 a ty preco mi take zle prajes,ked vies, ze to strasne boli?Co som ti urobil? Ja nikomu nic zle neprajem tak preco ty mne ano?