je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

uhlie

Chcel by som napisat nieco k teme. Michalinho priatela nepozname a preto sme ho nuteni posudzovat podla toho, co nam Michala podsuva. To je od nej dost zakerne a preto si aj myslim, ze jej priatel robi dobre, ze do nej neinvestuje zbytocne peniaze a mysli radsej na svoje buduce deti, ktorym by za usetrene peniaze mohol zariadit lepsi zivot.
Fnukat na fore, ze priatel jej nekupi bombardaky, tak on mu ona kupuje slipy mi pripada aj tak trocha detinske.

beskyd

no to sa tu dobre zvrhlo:)
.
sansara a ostatni ktori sa stazuju na platovu/mzdovu nerovnost medzi muzmi a zenami, treba si uvedomit ze zamestnavetel logicky nema motivaciu investovat tolko casu a penazi do zeny v porovnani s muzom nakolko este stale plati ze je predpoklad ze ta zena odide na matersku a rodicovsku dovolenku a ten zamestnavatel na nejake 3 roky za nu bude musiet hladat nahradu, zase niekoho zaucat, investovat svoj cas/personal, strpiet tak usly zisk a drzat tej zene flek, pricom ta zena sa v ramci prinosu pre zamestnavatela za tento cas nikam neposuva, prave naopak. z pohladu biznisu je to proste nerentabilne, naliat peniaze do zeny ktora za rok za dva zdrhne na matersku, platit jej vzdelavanie, skolenia a vrati sa mu to v podobe starosti a trablov, nehovoriac o tom ze zakonnik prace priznava zenam tehotnym, do konca 9. mesiaca po porode a dojciacim extra naroky v porovnani s ostatnymi zamestnancami a za urcitych okolnosti su tieto naroky spojene s dalsimi extra vydavkami zamestnavatela. ta rovnost v zarobkoch moze realne fungovat povedzme v statnej sprave kde su tabulkove platy v ramci rovnakej funkcie rovnake zo zakona, ale sukromna sfera sa zo svojej podstaty musi spravovat principmi ziskovosti a efektivnosti vynalozenych nakladov na vsetko vratane zamestnancov. tento argument s tymi platmi svojou logikou trocha pripomina argumentaciu ciganov ze im nikto nechce dat pracu len preto ze su cigani a teda su diskriminovani a vsetci su rasisti, co je zrejme blud nakolko ak im niekto nechce dat pracu, je to skor preto ze sa im to jednoducho neoplati vzhladom na povestnu romsku pracovnu moralku a disciplinu a teda problemy s navratnostou investicie.

sansara

Adam, píšeš, že jedná vec je chcieť, druhá pre to niečo urobiť a tretia je realita. Ver, že je dosť jedincov, ktorí okrem toho, že niečo chcú - tak pre to aj čosi/alebo všetko..robia, vynakladajú - či už úsilie snahu čas prácu a neraz i peniaze....ale....ale potom je tu tá realita)))))
Ako príklad môže slúžiť a súvisieť s tým už aj to, čo som písala o tých príjmoch, kde som sa držala faktov reality a skutočnosti takej aká je)

Inner

sansara to podla mna krasne zosumaruzovala.
Adam, zase ti musim oponovat :-)
okrem veci, v ktorych suhlasim, nesuhlasim s tym, ze si mala hladat ineho. Na zaciatku su ruzove okuliare a skutocne cloveka spoznas, az ked s nim zijes. A niekedy prave pre to puto s nim nechces vztah ukoncit. Lubis ho aj napriek chybam, no niektore veci su neunosne alebo im rozumies inak. Prirodzena vec. Ale vyberat si na zaklade platu partnera, to tiez nie je velmi fer.... a cim viac okolo seba vidim partnerov s roznymi platmi, tym viac mam dojem, ze by sa mali radse dat dokopy ludia, ktori su na tom priblizne rovnako...

AdamKrt

sansara:

to je sice pekne, co pises, ale v tom pripade si tazatelka mala hladat viac empatickeho priatela. Mozno by nejakeho nasla. Mozno by zarabal 300E, ale 200E. Nejaky radobyumelec. Otazka je, ci by ho chcela, ci by sa jej pacil a ci by jej zas vyhovoval v inom.... Clovek by chcel mat v zivote vselico. Ale jedna vec je chciet, druha pre to nieco urobit a tretia je realita.

lost

mozno take zlcnikove kamene by to nasimulovali? :D
inac to by bola sranda keby take sluzby existovali, ze "skuste bolest xyz" v akcii, len za 4,97 do konca vikendu..

alebo?

tak pod nam prikladom a zanadavaj si na svoje "plemeno":) Myslim, ze zrovna zeny su zavislive a nedrzia v svorke, to je skor vysada muzov. Zeny sa dokazu pohadat pre hocijau malichernost, takze toto je skor vynimocny stav, ze sa tu zhodli...A menstruaciu by mal ozaj zazit kazdy chlap aspon raz za zivot, alebo aspon minutu z porodu, nech viete:P to by bolo darcekov potom od vas:P