je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

alebo?

uhlie, preto je na muzoch aby boli zivitelia rodiny, alebo sa o to aspon snazili, kedze zena vysku svojej mzdy povacsine nemoze ovpyvnit:) ale nie zartujem, viem, ako nemas rad predstavu o financnom dotovani zeny muzom:D

uhlie

angela,

vsetky zamestnania su dneska fyzicky, alebo psychicky narocne. A ak su zeny take slabucke a oslabovane menstruaciou, tak je len logicke, ze zarabaju menej.

angela85

beskyd si to presne vystihol nepeknu situaciu zien, ale nech tu niekto stale nevykrikuje, ze za to ze zeny zarabaju menej tak ze za to si mozu vylucne len same, vo vacsine pripadov nemame na vyber a dostat sa niekam vyssie, tak to aby sme sa vzdali myslienky na rodinu.
preto niekedy treba partnerovej podpory aj vo financnej stranke
nie raz sa ma na pohovore pytali, ci mam dieta a ci som slobodna, i ked na taketo otazky nemali vobec pravo

angela85

ADAMKRT a k tym fyzickym praca, preto sa na zenu kladu mensie naroky, lebo jej stavba tela sa nerovna k muzskej a kt ym rozdielom medzi muzskym a zenskym platom tak ten rozdiel je na takych poziciach, kde vobec nie je potrebne mat fyzicku zdatnost, a ten financny rozdiel je tam naozaj velky a nezabudaj na to ze zenske telo je oslabene mesacno menstruaciou a pravdepodobnostou tehotenstva, co sa pri muzovi vobec nerata a s tym dozitim je to preto, lebo muzi nevedia zvladat stres. A poviem ti ja zarabam menej ako moj priatel nie o vela, ale predsa menej a dokazem si odlozit viac ako on, ale vobec nezaostavam vo financnej zobpovednosti v nasom vztahu, on ma proste nakladneho konicka atd... ale urcite by som nepovedala ze je nezodpovedny vo financiach. ty automaticky nejak skatulkujes ludi. proste vo vztahu to ma byt tak, ze ked jeden financne nevladze tak ten druhy ak moze tak mu pomoze a vobec kvoli tomu nemaju voci sebe zavazky

xy:)

no odzneli tu mnohe obvinenia, typu: ak zarabas 300 eur, co mas co chodit po plesoch (kulturnosocialne vyzitie tu asi niekomu nic nehovori) :d no to sa musim smiat. hlavne ze druhy stiska v ruke mesacne 1200 eur :D k tej svorke: uplne nezmyselne, niektore baby sa pridali na stranu chlapov a naopak, netreba si domyslat. mnohi chlapi nemaju teda vysoku mienku o zenach, asi nemali stastie na normalne partnerky, tak sa necudujme. vsak nech setria, do hrobu si to aj tak nevezmu. ano, niektore zeny dokazu byt vypocitave, myslia si, ze chlap znamema pre nich istotu, ze nemusia pohnut ani prstom na nohe. no v pripade michaely to tak nevnimam.
lost, neviem ci si matematik alebo informatik, ale tie neobjektivne cisla ti lezu na mozog :D

janulka5

No my sme obaja studenti a mame brigady. Priatel zaraba na brigade nieco viac a aj nieco viac dostane od rodicov nez ja. Celkovo ma viacej penazi nez ja. Ale tamer vzdy ked sme niekde plati on, ja len sem-tam. On povie, ze je rad, ze moze on zaplatit. Alebo casto ked sme v obchode a robime nakup - textil, tak z tych viacerych veci co si kupujem - mi povie, e on mi chce zaplatit napr. jedno tricko alebo rifle, alebo ja neviem...

Nela111

beskyd - suhlasim s tebou, ano, zamestnavatel si dobre premysli, ci bude investovat do zeny alebo do muza vzhladom na zalezitosti, ktore si popisal.

Michala11111 - moj priatel tiez zaraba 2-nasobok mojho platu. Pritom obaja sme "iba" pracujuci (nie studium), obaja travime priblizne rovnaky cas v robote. Rozdiel je dany tym, ze kazdy z nas robi v inom odbore, no a stastny to chlap, ze robi v odvetvi, v ktorom su platy podstatne vyssie ako v inych. Tiez si vydavky delime na polovicu. Ale nehandrkujeme sa o kazde euro, neratame presne kto kolko zjedol a pod. V podnikoch plati vacsinou (ale nie vzdy) on, no my ideme von tak raz za 2-3 mesiace. Darceky na Vianoce, narodeniny, a pod. si davame priblizne v rovnakej hodnote (on mi kupi mozno trosku drahsie).
A uz si tuto situaciu, ze co presne ti vadi, riesila s nim? Komunikacia je zakladom kazdeho vztahu. Mozno on ani netusi nad cim sa trapis.
Tie listky na ples ta nemal nechat platit aj zanho. Ak nechcel ist, mal sa riadne vyjadrit a neist. Mozno ta to nechal zaplatit na truc.
No a tie drobnosti pri nakupoch - ano, sem-tam (nie stale) by ti nieco male doniest mohol, najma ak to ty pre neho tak robievas.