je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

angela85

ale michala jednoznacne by si sa mala o tom s priatelom porozpravat, ked ta to tak velmi trapi a necitis sa kvoli tomu stastna, nech sa rozculuje ako kolvek tak vo vztahu sa treba rozpravat o problemoch a pocitoch obidvoch partnerov. ked to nepomoze a ty sa stale nebudes v tom vztahu citit stastna tak vies kadial vedie cesta...

AdamKrt

Inner Dnes 15:10 -

na to sa da povedat len tolko, ze nikto neni bez chyby :)

Mozem povedat moju skusenost. Priatelke som robil, co som na ociach videl a ona sa nechala rozmaznavat. Ako som zistil, nebolo to dobre, lebo si zvykla a ako prejav lasky povazovala len jednostranny prejav smerom k nej. Po rozchode /ina pricina/ sa vsak situacia obratila a zrazu som nemusel nic a ona sa skusala roznymi sposobmi dostat do mojej pozornosti. Tym chce povedat a potvrdilo sa mi to z viacero zdrojov, ze cim muz robil zene dobre, tak vacsina zien si to nevie vazit a i v mojom vztahu to bolo tak, ze po rozchode, ked som sa spraval odmerane, odmietavo, tak zarazu zaujem z jej strany sa zacal prebudzat a snazila sa robit vsetko mozno a nemozne, aby ho ziskala.

Myslim, ze kludne to moze dopadnut aj tak, ze ak by sa priatel Michaly zacal o nu zaujimat a nadbiehat jej darcekmi, mohlo by sa stat, ze ju to bude bavit chvilu a o pol roka ju to prejde a tu bude pisat, aky je on nudny, predvidatelny :)))

Inner

michala iba chcela pocut nazor. Nezda sa mi, ze chce priatela zmenit alebo ze by sa o nom vyjadrila ako o nejakom drzgrosovi, nevdacnikovi a podobne. A ani si nemyslim, ze ma vysoke ocakavania. Davas tu, Adam, vela okolnosti, ktore mohli alebo nemohli nastat. Ale to my nevieme. Nemyslim si, ze clovek, ktory dava partnerovi pocitit, ze zaraba viac, je taky dobrosrdecny charitativny donor alebo ze spori pre svoje deti. To by potom tak nebaziroval na 50% hranici. Beriem tvoj nazor, ale ja si myslim, ze to jej priatel prehana. Asi vzor u rodicov alebo jednoducho caka, ze kym sa michala neozve, nebude na nu zbytocne minat a tvari sa, ze je hluchy-nemy-slepy. Mne je to proste proti srsti, ze druheho nepotesim, ale hlavne, ze mi vari, zehli a perie.

AdamKrt

angela85 Dnes 11:42 - iste, v kazdom dobrom vztahu to ma tak byt. To je idealne. Ale ktory vztah je dnes idealny, ktory nema ziadne chyby ? :)

angela85 Dnes 12:08:
vdaka, ale ja sa nepotrebujem navazat do zien vseobecne. Len nemam rad u niektorych zien to automaticke skatulkovanie muzov na skrtov, ked muze nerobi zene nic zle a jedina nespokojna je tu zena, ktora sa snazi vo vztahu vnucovat mu len svoju spravnu predstavu a neuznava moznost, ze ten druhy partner moze mat na to iny nazor. To vsak neznamena, ze jeho nazor je zly. Pozri si schvalne, kolko je tu tem, ked sa nejaka zena ozve, ze jej muz neurobi, nekupi nieco a uz je ten zly...

Miesto toho, aby si kazdy uvedomil, co ma, tak sa tu spekuluje a porovnava. Je to normalna zavist. Kamaratka, ci suseda ma toto, musim to mat ja. Jej priatel dal toto, musim to mat aj ja. Ja mu kupujem darceky, musi aj on mne... A preco ? Kazdy dokaze tu lasku prejavovat inak. Niekto sa ukaze v dolezitej zivotnej situacii, aky je charakter. Iny kupuje darceky. Alebo pomaha inym sposobom. Ci moze setrit na nejaky velky darcek. Ale tato malichernost, je priam smiesna, ked niekomu vadi take malickosti. Aby sa Michala nakoniec nedivila, ze jej bude kupovat darceky aj 3x do tyzdna a ked dojde k zlozitej situacii okasle jej plot... Ale hlavne, ze bude mat male darceky :) Ked je uz niekto taky zaziadany, nech si povie na rovinu, co mu chyba ku stastiu. Muzi nemaju casto take emocne a empaticke citnie, ako zeny a nechapu naznaky. Treba to povedat z mosta do prosta a ziadne vypisovanie na fore jej priatela nezmeni, pokial s nim nevie najst spolocnu rec.