je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

uhlie

Weva,

suhlasim s tebou. Michala by teda mala podporovat svojho priatela v setreni penazi a nie ich zbytocnom rozhadzovani. Jej partner jednoducho asi viac mysli na deti a buducnost.

Weva

Nie, nechceme - ide skor o to ako kto chape partnerstvo - ja to beriem tak ze svet je dost tvrdy a zivot tazky a partnera si k sebe clovek voli podla toho koho ma rad a s kym do buducnosti rata. Nie je to o tom ze CHLAP zaraba viac a ma dat viac, je to o tom, ze TEN kto zaraba viac podpori toho druheho pretoze su jeden team... a maju rozne ulohy a spolocne ciele... nie je to nevyhnutne ale ja som si svojho partnera podla toho zvolila, pretoze viem, ze ma podpori v dobrom i zlo. A ja jeho! To je vsetko

uhlie

Stale nechapem, co tu riesite. To, kolko kto zaraba a ako vynalozi so svojimi peniazmy je kazdeho osobna vec. Aj keby jej priatel nedaval vobec nic, tak je to v uplnom poriadku.
Mozno by niektorym zienkam nezaskodilo nastudovat si, aky je rozdiel medzi sukromnym vlastnictvom a komunizmom. Lebo vy tu chcete jednoducho okradat svojich partnerov z toho dovodu, ze zarabaju viac.

Weva

Sara24 - uplne s Tebou suhlasim a ta poznamka s materskou je velmi dolezita. Ci je to materska, choroba, cokolvek - vies si Michala predstavit byt od tvojho partnera financne zavisla? Byt doma s babatkom a starat sa, neprispievat peniazmi ale tym co robis? Myslis, ze by to pochopil a podporil Tvoje potreby? Nad tym sa fakt treba zamysliet...

Weva

ja si konkretne myslim, ze jedna vec su darceky a druha je spolocny zivot a nakupy a najomne, jedlo a podobne...
Asi som staromodna ale nastastie mam po svojom boku chlapa co to vidi rovnako a u nas plati co je moje to je Tvoje (a bolo to tak pred svadbou i zasnubami). Vzdy to bolo o tom, co si mozeme spolu dovolit a kazdy prispel v pomere toho co zarabal...

Predtym som mala i ine skusenosti - podobne ako tu popisujes. Neboli by pre mna dovodom pre rozchod, ale spatne som stastna za mam partnera ktory to nepreratava na polovicu, ale doveruje mi a chce ma robit stastnou. Rovnako nema problem mi povedat rovno ak si mysli, ze mi sviha ak chcem nejaku hlupost :)

angela85

to hej aj prevychovat sa da,ale v prvom rade to musi s nim riesit, ale ako raz napisala, ze on zakazdym vybuchne ked sa s nim chcela o tom rozpravat, tak to vyzera ako keby to nechcel riesit i ked vidi ze ju to trapi. ale ked jej na nej zalezi, tak by to mali riesit.

AdamKrt

Zabudate na to, ako bol chlap vychovavany, co su zac jeho rodicia... Ale tiez je moznost, ukazat mu inu cestu, trochu prevychovat, porozpravat sa, co vadi, navrhnut ine riesenie.

sara24

mila michala, prepac, ale tvoj priatel je obycajny lakomec..zaraba 4krat viac ako ty a nielenze prispievate na vsetko rovnako (miochodom tebe potom asi neostane nic..)ale ani ti nie je schopny nejaku malickost kupit..je to voci tebe nefer az vykoristujuce a ty to podvedome vies..partnerstvo je o podpore a spoluziti...domacnost by ste mali riesit pomerom - nie priepievat rovnakou sumou ale podielom z platu..a tie plesy si naozaj platila ty sama z 300e platu? ved to sa moze ist chlapec hanbit! ked z 1200 eur nie je schopny svoju dlhorocnu partnerku pozvat na jeden ples! som zhrozena! netvrdim, ze ti ma vsetko platit, ale asi musi byt mierne pozadu, ked zgrlosi svojich 1200 eur a ty mas co robit aby s vyzila..toto nie je vztah..mysli na buducnost, ostanes doma na so smiesnou materkou a co, neda vam ani na jedlo, alebo pojdete na polovicu a ty si ani kavu nekupis? skus sa o tom s nim porozpravat, uz len to ze si sem napisala je naznak ze ti to nesedi a mas uplnu pravdu.
priatel ma tiez viac penazi ako ja, a podielam sa na vydavkoch, no nejdeme na polovicu - jednoducho vacsi nakup plati on, mensie ja, ja mu vsak zakazdym donesiem nejaku malickost, on ma pozve na veceru, ja jeho do kina a tak, nemame to striktne raz ty raz ja..podla moznosti, ktore kazdy z nas ma.

angela85

no neviem, pre mna to je cudze, ze by mi chalan len tak ako pozornost, alebo pre radost nedoniesol nejaku malickost
aj dnes som bola s priatelom, prisiel za mnou a doniesol mi malickost, to co mam rada, stalo to mozno do dvoch eur, velmi ma to potesilo, ale neckala som to,no ale ja som ho pozvala na kavu. proste som bola rada, ze ma prisiel pozriet. proste to nechapem.
pre mna to je pozornost, ale aj to ze ma prisiel pozriet do roboty, aj ja jeho potesim ked mu upeciem kolac, len tak.
proste ked to neni prirodzene pre neho tak ho do takeho niecoho neprinutis
mozno on prejavy naklonnosti berie nieco ine, aj mi mame kopu inych okrem tych malickosti. ak ti ide len o tie dary, tak namiesto toho ze kupis jemu drobnost tak si ju kup ty, ale ak ti vobec neprejavuje svoju lasku, tak mozno nema o teba zaujem. financne delenie sa v domacnosti rieste, ked ti to tak nevyhovuje