Akné a mlieko

Príspevok v téme: Akné a mlieko
Ettel

Už dlho trpím akné, z rôznych zdrojov overených aj neoverených, som sa dočítala, že toto ochorenie môže mať súvislosť s konzumáciou mlieka, v dôsledku hormónov, ktoré obsahuje, no milujem všetky mliečne produkty a tvoria aj hlavnú súčasť môjho jedálnička, preto by som chcela vedieť, či niekto nemá skúsenosť s touto teóriou, či po tom ako prestal konzumovať mlieko a mliečne produkty sa stav jeho akné zlepšil.

lucka963

a inak ako sa robia taketo testy na inttoleranciu potravin?? len to mam povedat obvodnej ze to chcem podstupit a ona ma objedna alebo ako to funguje , len tak hocikto si moze zmysliet?

hammel

vitaminwater: Možno sa vám to zdá že vôbec žiadny vplyv. Vyrážky sú spôsobené zaneseným hrubým črevom a ak aj ste vylúčili mlieko a stav sa nezlepšil tak ste ho museli zanášať aj niečím iným. Nemyslite si, že to má na svedomí len a len mlieko to nie ale najmä varená strava.

hammel

Ettel: Neprejaví sa to nikdy lebo kravské mlieko je určené pre teľatá a nie pre ľudí. Vylúč ho a neboj sa to nemá žiadne následky a ak už naozaj musíš tak kefír, kozie mlieko a bryndzu

vitaminwater

ja som vylucila mlieko a vsetky mliecne vyrobky na rok a na akne to nemalo voooobec ziaden vplyv... teraz som vsetko znova zacala jest a nevidim ziaden rozdiel... tak neviem...