Akné a mlieko

Príspevok v téme: Akné a mlieko
Ettel

Už dlho trpím akné, z rôznych zdrojov overených aj neoverených, som sa dočítala, že toto ochorenie môže mať súvislosť s konzumáciou mlieka, v dôsledku hormónov, ktoré obsahuje, no milujem všetky mliečne produkty a tvoria aj hlavnú súčasť môjho jedálnička, preto by som chcela vedieť, či niekto nemá skúsenosť s touto teóriou, či po tom ako prestal konzumovať mlieko a mliečne produkty sa stav jeho akné zlepšil.

lucka963

dakujem za info o crevnej sprche v prvomrade ....este otazocka..robia to len vo vacsich mestach alebo ako? ja som zo spisskej novej vsi tak neviem ci tu mame niekoho ale mamke som uz kazala zistit........jem aj spomenutu chlorellu aj rozne ine veci ako psyllium,aloe vera atd.......a inak pozorujem sa praveze uz dlhsie v podstate za posledne mesiace je moja strava hlavne o vlockach,jablkach,prazenici ,rozkoch len s maslom popripade dzemom..viem ze to maslo asi nieje ono ale karicku som vylucila lebo raz som mala pocit ze z toho som sa vyhadzala,a pritom som ju milovala :-((...a doma od mamky vselico...maso len kuracie na hocijaky sposob ale vyprazane vynimocne........a doma jem aj dost zeleniny vramci polievok a tak......to je problem ze pozorujem sa dost a niekedy z nicoho nic sa vyhadzem strasne a pritom nic ine neurobim..viete kebyze zjem den predtym cokoladu tak sa necudujem alebo mam pred menzesom ale nic proste niekedy len tak z nicoho nic aj ked nic nezmenim

!janka

ja síce nie som žiadny odborník, akné mám tiež, ale pomaly zisťujem, čo mi ho spôsobuje. u mňa je to napríklad mlieko, biela múka, vyprážané jedlá a aj ovocie a povedala by som, že z ovocia a bielej múky sa vyhadzujem najviac.....skús sa viac pozorovať, možno na to prídeš, možno si viac precitlivená, ja napr. keď zjem veľa ovocia, tak sa mi aj fľaky na tele porobia.

Badatel

Ešte som zabudol napísať - ceny črevných výplachov sa pohybujú okolo 25eur, keďže na to ideš prvýkrát, odporúča sa absolvovať séria výplachov, aspoň tri, možno viac. Potom stačí ako udržovacia kúra jeden výplach ročne prakticky po celý život, prípadne si robiť klystýr - pri ňom sa ale očistí len časť čreva, ale určite ti to v rámci udržiavania len pomôže. Urinoterapia ti tiež rozhodne neuškodí, veľmi užitočná je aj chlorella, ktorá ogranizmus zbavuje ťažkých kovov, veľakrát si to ani neuvedomujeme, akými spôsobmi sa do organizmu dostávajú jedy a často ani nemáme možnosť to ovplyvniť.

Badatel

lucka963: Pri črevnej sprche sa nenarušuje črevná flóra, von ide len odpad, fekálie, bordel, toxíny, nemáš sa čoho báť, sú to len rôzne dezinformácie, na ktoré som si už v rámci zdravého životného štýlu zvykol. Nemám dôvod neveriť odborníkovi, ktorý sa touto problematikou zaoberal prakticky celý život, dokázal si týmto spôsobom vyriešiť vlastné problémy a dožil sa v zdraví 118 rokov, nekonvenčný vedec Dr. Walker. Neviem, aký iný borec by mi dokázal výsledky jeho výskumov vyvrátiť. Samozrejme sa neopieram len o jeho výskumy.

Črevný výplach vo veľa prípadoch pomôže vyriešiť zdravotné problémy, ktorými ľudia trpia celé roky a kde medicína zlyháva na celej čiare. Ja som ju ešte nepodstúpil, nemám v podstate žiadne zdravotné nedostatky, chrípku ani iné ochorenie som nemal niekoľko rokov, napriek tomu si uvedomujem, koľko práce to dalo, dať sa zasa do poriadku po rokoch nesprávnej životosprávy a cca 4 ročného pitia mlieka vo veľkom - zasa dezinformácie, uveril som ako tínedžer rečiam, že mlieko je pre zdravý rast organizmu nevyhnutné ako aj živočíšne bielkoviny celkovo, čo je totálna blbosť a na mojom zdraví sa to nepríjemne odzrkadlilo, keď som mal 20 rokov, inak celá puberta bez vyrážky či iných nečistôt na pleti. Jednoznačne črevný výplach plánujem podstúpiť čím skôr. Urinoterapia má tiež fantastické výsledky v rámci detoxikácie, ale asi by som najskôr absolvoval výplach, až potom urinoterapiu.

Badatel

Ettel: nikde som netvrdil, že kto je málo zeleniny, má sklon k akné. Dovolil som si len zapochybovať, či má slečna vnútorné prostredie organizmu pri tak malom príjme ovocia a zeleniny zásadité - navyše som to spomínal za predpokladu, ak konzumuje pravidelne biele pečivo. Ako som už spomínal je to široká problematika. Minimálny príjem zeleniny má za následok nedostatok zásad, ktorými by organizmus neutralizoval kyseliny a z toho vyplýva X rôznych ochorení vrátane vyrážok.

lucka963

noo ja to asi necham na odbornika uz som pisala mamke nech mi skusi od kamaratiek zistit kto to u nas v meste robi...a kolko stoji taka crevna sprcha ?

Ettel

Badatel, príjem zeleniny je dôležité pre naše zdravie, ale to neznamená, že keď ju niekto neje bude mať akné a črevná sprcha, tiež nie je liek na všetko.

watermelon

no veci ako vyprazane jedlo uz neriesim, je to tak nezdrave, ze by som to svojmu organizmu nespravila ani keby co bolo. Lipnes na tom, lebo vies ze to nemozes, treba zmenit zmyslanie. Precitaj si nejake knihy o tom, co taka strava robi s telom a mozno ho budes chciet sama od seba usetrit od utrpenia.
Pred tym ako som presla na vitarianstvo som mavala tiez strasne migreny, celu noc som od bolesti preplakala, nastastie uz neviem ani co je to bolest hlavy.
Tie crevne vyplachy su skvela vec, rozhodne na ne chod, alebo si rob doma, da sa to ale je to menej efektivne, da sa to robit aj s urinou, vraj je to este ucinnejsie. Precitaj si nejaku knihu od Gennadija Malachova, da ti navod, ako to robit. Potom sa samozrejme treba starat o to, aby sa to crevo hned nezanieslo, cize treba jest zdravsie a dat si probiotika, aby si pomohla nastolit spravnu mikrofloru. Ale to uz budes urcite sama motivovana, aby si nesklzla spat. Drzim palce, vsetko sa da, len treba chciet.

lucka963

jaaaaj na tu uhorku som zabudla no tak to mozem uhorka mi celkom chuti.....inak som zabudla takto spomenut ze ked som doma jem dost zeleniny pretoze mamka robi vselijake polievky plne zeleniny, ja milujem polievky takmer vsetky okrem drzkovej hubovej a cesnakovej inak zjem hocijaku polievku a zeleninovu som sa aj naucila robit ale kupujem si iba taku polievkovu zmes v kauflande proste zamrznuta zelenina tak neviem ci to je ono ale aspon nieco....a ano mas pravdu ze urcite budu mat neskor taki ludia problemy lenze ja naozaj obcas si chcem kupit aj nejakut u nugetu alebo cokoladu v kauflande alebo dat si v restauracii nieco vyprazene,aspon raz za cas a takto si to vobec nedavam a obcas ma chytaju depky z toho.. :-( ..... a inak ja mavam aj migreny proste ja som taky smoliar...ale neskutocne migreny proste take ze 2krat som skoncila na infuzii lebo som aj grcala vsetko vsetko ....a pozeram teraz tu crevnu sprchu ze vraj pomaha aj pri migrenach aj pri akne tak skusim pozistovat ci aj v nasom meste sa take nieco vykonava....inak praktizujem par dni aj urinoterapiu..nepijem moc ale davam si ho na tvar a naozaj mi to vysusilo vyrazky ale aj tak sa mi vytvorili dalsie nejake 3 ...jedla taka dost velka tak neviem este cakam mozno to je len pociatocna faza uvidime.....a neviete mi niekto poradit ohladom tej urinoterapie ...ten moc si mozem davat vzdy? aj ked napr. den predtym zjem nejaku tabletku proti migrene alebo ked mame sem tam nejaku diskoteku a padne nejake to vinko tak mozem si ten ranny moc dat na tvar ci ani nie?

watermelon

lucka este je tu uhorka, da sa jest uplne sama. Ja jem paradajky vo velkych mnozstvach a akne nemam. Dokonca sa daju robit rozne recepty surove: napr. polievka z uhorky a kivi - skratka ich len rozmixujes. Ja som tieto recepty neskusala, neviem povedat ci su dobre chutovo, ale skratka existuje milion moznosti ako zaclenit zeleninu a ovocie (rob si smoothies) (surove) do jedalnicka - staci predstavivost a trochu experimentovania. V jednej knihe, co mam o surovych receptoch je napr aj polievka z rozmixovaneho ananasu, cervenych paprik a rajcin. Papriky rajciny a uhorky sa v nej neberu ako zelenina, lebo maju zrnka ako ovocie.
K tym ludom co mozu zrat a zrat nezdrave veci: skratka never, ze ked su na prvy pohlad super zdravi s krasnou pokozkou, ze im nic nie je. Dnes tolko ludi trpi hemoroidmi, bolestami hlavy, chyti ich kazda chripka, skratka zdravotne problemy mozu byt skryte a ty vidis len pokozku. Mozu ich boliet klby, mozu mat osteoporozu a ani o nej nevedia. Mozu mat zvyseny tlak v oku - nabeh na zeleny zakal. Dnes je takmer kazdy stary clovek operovany na sedy zakal (vraj sposobovany mliecnymi vyrobkami) a to aj opakovane. Kazdy ma nejake miesto slabsie, ale never, ze ked niekto je nezdravo, ze je zdravy. Mozno za mlada, ale raz ho to dohoni. V dnesnej dobe sa mnoho chorob berie ako normalne napr. bolesti hlavy. Koho raz za cas neboli? Ale je to vazne normalne? Kolko ludi dnes trpi vysokym krvnym tlakom, je obeznych - ich telo uz nedokaze vylucovat toxiny tak ich zaobaluje do tuku a vody.
Bud rada, ze ta tvoje telo upozornuje uz teraz, ze nieco nie je v poriadku. Cim skor to zmenis, tym dlhsie si budes uzivat zdravy zivot.