Akné a mlieko

Príspevok v téme: Akné a mlieko
Ettel

Už dlho trpím akné, z rôznych zdrojov overených aj neoverených, som sa dočítala, že toto ochorenie môže mať súvislosť s konzumáciou mlieka, v dôsledku hormónov, ktoré obsahuje, no milujem všetky mliečne produkty a tvoria aj hlavnú súčasť môjho jedálnička, preto by som chcela vedieť, či niekto nemá skúsenosť s touto teóriou, či po tom ako prestal konzumovať mlieko a mliečne produkty sa stav jeho akné zlepšil.

- mira

Harmonia, porovnávať obilniny a ovocie len pre to, že sú to "cukry" je hrubé zjednodušenie a nepochopenie tráviacich procesov.
Forma cukrov jednoduchých v ovocí a zložitých v obilninách je tak odlišná ba pritikladná v tom, že rýchle jednoduché cukry okamžite zvyšujú hladinu cukru v krvi s následkami ako prekyselenie, zvýšené vylučovanie inzulínu, následná hypoglykémia, dilatácia slizníc, neprimerané zvýšenie mozgovej aktivity atď. Pomalé cukry umožňujú vyrovnanosť hladiny cukru v krvi a bez dilatujúcich účinkov na citlivé orgány, pokožku, sliznice a nervové bunky.
Ovocie okrem toho obsahuje ovocné kyseliny, ktoré sa odlišne trávia a je nutné pri ich konzumácii urobiť 3 hodinovú prestávku pred a po, čo málokto dodržuje. Ak sa konzumuje s iným jedlom, dochádza k problémom s nestrávenými zbytkami, ktoré sa chovajú ako toxíny.
Ovocie, hlavne surové a tropické silne ochladzuje, čo má za následok choroby z prechladnutia.
Obsahuje veľa enzýmov, ktoré prispievajú k rozkladu látok, a teda k prílišnému chudnutiu. Množstvo enzýmov by malo byť primerané vzhľadom na potreby rozkladu a syntézy látok pre potrebu rastu.

hammel

Bublinka: Ak konzumuješ 75% živej stravy tak sa nemusíš báť o pomer kyselín a zásad. Proste kyselinotvorné jedlá sú základné potraviny bežnej stravy ale nie zdravej stravy napr. mlieko, cukor, mäso, pečivo aj celozrnné. Napíš mi nejaké potraviny a ja ti odpoviem, ktorá je aká ale vravím ovocie a zelenina a máš PH v poriadku a nemusíš mať obavy z prekyslenia. Ako už spomínal bádateľ je dôležitá aj psychika teda to pozitívne myslenie lebo ak ho nemáš a si v neustálom strese, hneve, smútku a pod. tak môžeš jesť samé zásadité jedlá ale budeš aj tak prekyslená a zasa naopak ľudia čo jedia väčšinou kyselinotvorné jedlá a majú pozitívne myslenie tak psychika im PH vyrovná a preto občas sa vyskytne človek čo žije viac než 100 rokov a nestravoval sa veľmi zdravo ale psychiku mal v poriadku.

bubblinka

Ahoj,chcela by som Ta poprosit o odpoved na otazku ako si treba detoxikovat organizmus? A este ktore potraviny su zasadotvorne, ked to zistujem vzdy sa mi nieco vylucuje :D tak dakujem :)

Badatel

Ešte sa doplním - to pozitívne myslenie som myslel samozrejme ako veľmi prospešnú vec a až tie veci za tím sú označené ako kyslotvorné - čiže hnev, nenávisť, závisť, stres...

Vhodná je konzumácia zelených potravín. Napr. taká chlorella a zelený jačmeň. Nejdem sa bližšie rozpisovať o ich účinkoch, to by bolo na dlhšie. Prípadne si skúste niečo naštudovať aj o urinoterapii, zopár info naviac vám určite nezaškodí. Uvedomujete si, aká je táto problematika široká? Neočakávajte zázraky len po tom, ako zo stravy vylúčite mlieko - jednoznačne to veľmi pomôže, ale je to len malá časť na ceste za dlhým, zdravým a spokojným životom. Držím vám všetkým v tomto palce ale hlavne sa vzdelávajte. Farmaceuti to za vás neurobia, nevzdelaní ľudia sú voda na ich mlyn. To si samozrejme neberte nikto osobne, nepoznám vás, ale treba sa nad touto myšlienkou zamyslieť. Majte sa pekne

Badatel

pokračovanie predchádzajúceho príspevku:

-v prvom rade si treba dať do poriadku hrubé črevo a celkovo detoxikovať organizmus, ktorý je - verte mi, po rokoch nesprávnej životosprávy na tom biedne. Ideálne je po radikálnej zmene v stravovaní podstúpiť sériu črevných výplachov a potom pokračovať v zdravej - zásadotvornej strave.
-surové ovocie a zelenina by mali byť HLAVNOU zložkou denného príjmu potravy
-treba si naštudovať bližšie, ktoré potraviny sú zásadotvorné, ktoré naopak kyslotvorné
-veľmi dôležitý je pohyb. Kyslík je pre parazity v organizme nepriateľský a ničí ich, ideálne je športovať (nejde tu o športové výkony, takže nie že sa nadopujete steroidmi :)
-pitný režim - denne aspoň 2 litre tekutín, ideálne nesýtených minerálok či pramenitých vôd, nedostatok tekutín sa okrem dehydratácie prejaví aj tým, že organizmus sa nemá zbavovať toxínov a tie sú uvoľňované do krvi.
-pozitívne myslenie, hnev, nenávisť a stres pôsobia kyslotvorne a teda prispievajú k prekysleniu organizmu
-vhodné je vynechať všetky kozmetické prostriedky, ktoré nie sú 100%tne prírodné, pretože rôzne chemické bordele sa pri natieraní v podobe krémov a iných kozmetických prostriedkov vstrebávajú do pokožky a pôsobia karcinogénne

To by bolo na začiatok :) Viac napíšem, ak bude záujem o dialóg :) Rád debatujem na túto tému, hlavne pokiaľ je si s kým vymeniť užitočné poznatky.

Badatel

Akné jednoznačne veľmi úzko súvisí s potravou. Mlieko negatívne vplýva na zdravie celkovo akné nevynímajúc. Problém je, že mladí ľudia trpiaci akné sa nevzdelávajú v tejto problematike a v lepšom prípade neriešia podstatu problému, ale len jej malú časť - napr. konkrétne to mlieko (v horšom prípade ju neriešia vôbec a spoliehajú sa na liečivá, kožných lekárov a kozmetické salóny). Odporúčam vám čerpať tie správne informácie od pravých odborníkov, napr. od Dr. Normana Walkera, ktorý sa zaoberal zdravou výživou ako vedec desiatky rokov a v plnom zdraví a vitalite sa dožil 118 rokov, ponúkajú sa aj iní "fachmani", Kurt Tepperwein, Phillip Day a mnohí ďalší. Potom by podaktorí nenapísali takú blbosť, že akné vôbec nesúvisí so stravou. Nestačí si prečítať zopár článkov na internete (aj keď je to veľmi užitočné médium, treba ale vedieť selektovať informácie a správne pátrať), prípadne si dať 3 mesiace pokoj od mlieka a keď to nezaberie - vyvodiť z toho, že to nesúvisí so stravou.

Všetky civilizačné ochorenia súvisia s prekyslením organizmu, to jest - jeme málo surovej a zásadotvornej potravy. Negatíva mlieka tu už boli spomenuté, ďalšie potraviny, ktoré prekysľujú organizmus a tým spôsobujú rôzne zdravotné problémy vrátane akné sú:
-múčne výrobky, hlavne z bielej múky
-pečivo, hlavne biele pečivo patrí medzi hlavné hriechy proti zdraviu
-jedlá pripravené s použitím kvasníc
-tvrdý alkohol a pivo
-ešte raz sem capnem to mlieko, pretože to je skutočne veľmi kyslo- a hlienotvorné, taktiež všetky mliečne výrobky vrátane syrov
-pražené, varené a inak denaturalizované jedlá
-mäso, hlavne bravčové a hovädzie, človek nie je mäsožravec o čom svedčí aj stavba jeho črevného ústrojenstva - mäsožravce majú oveľa kratšie črevo, v ktorom sa potrava spracúva oveľa kratšie a tým nevzniká toľko hnijúcej potravy v čreve
-cukor - to je pre organizmus doslova jed, mám na mysli továrenský cukor, nie ten, ktorý sa nachádza v ovocí a zelenine
-všetky dochucované jedlá a jedlá preplnené chémiou, veľmi nebezpečné pre organizmus sú limonády, napr taká coca cola preplnená rôznymi prímesami, farbivami a tiež obsahujúca veľa cukru

To bol neúplný zoznam vecí, ktorým by sme sa mali širokým oblúkom vyhýbať. Teraz pridám zopár vecí, ktoré náš organizmus veľmi potrebuje (a tiež sú dôležitou súčasťou vyliečenia sa okrem iného aj z akné):

mirka 23

punk, no klasika, nejesť nezdrave veci a piť vodu, nie sladke veci. A ja som začala brať doplnky (vit. C E Bčka, selen, zinok, probiotika, tieto veci ale nie z lekarne), aj koloidne striebro je fajn na pitie a namiesto pleťovej vody. A na noc kokosový olej najlepši je zmiešaný s Citricidalom, a čo najmenej chemických veci použivať na tvar. A dala som si dokopy hormony pomocou Wild Yamu.

hammel

Harmonia má na mysli cukor v ovocí, ktorý ti uvoľňuje energiu postupne a je kvalitná oproti rafinovanému, čo ti dodá energiu ale len na chvíľu teda nekvalitnú. Ovocie je veľmi dôležité. Naše telo ide na cukor tak ako auto na benzín.