Akné a mlieko

Príspevok v téme: Akné a mlieko
Ettel

Už dlho trpím akné, z rôznych zdrojov overených aj neoverených, som sa dočítala, že toto ochorenie môže mať súvislosť s konzumáciou mlieka, v dôsledku hormónov, ktoré obsahuje, no milujem všetky mliečne produkty a tvoria aj hlavnú súčasť môjho jedálnička, preto by som chcela vedieť, či niekto nemá skúsenosť s touto teóriou, či po tom ako prestal konzumovať mlieko a mliečne produkty sa stav jeho akné zlepšil.

lucka963

no na tu crevnu sprchu som chcela ist uz skor ale citala som aj to ze to nieje az take dobre pretoze vyplavi sa ti vsetko,aj take "veci" ktore tam maju byt alebo ako to nazvat......no tak ja sa posnazim aj tu zeleninu to je najmenej ale neviem co...paradajky vraj zhorsuju akne..papriku fakt neznasam....este mrkvu mam rada tak to mozem jest aj surove ale ostatne veci vsetko treba nejak pripravit a uprimne poviem varit neviem :-( ..... verim ze moje vnutro je urcite plne toxinov ale ako je mozne ze niekto proste moze zrat, preacte za vyraz, co len chce, kazdy den vyprazane a vsetko mozne co len chce cokolady cipsy popcorny ktomu fajci a chlasta kazdy druhy den a plet ma ako babatko.....ako je to moznee ? :-((( ja som rada ze takymto sposobm nezijem ale neviete si predstavit ako mam niekedy chut na cokoladu a aj mi vyjde slzicka pretoze nemozem a vsetko vyprazane kuracie prsia ci vyprazany syr to boli moje milovane jedla teraz do seba nasilu pcham veci ktore mi ani enchutia len aby som vyzerala ako tak :-(

bubblinka

badatel dakujem :) a budem rada ak by si mi napisal ten zoznam potravin dakujem :) skusim si teda spravit nejaku tu detoxikacnu kuru :)

Badatel

lucka963: Určite robíš veľkú chybu, že neješ veľa zeleniny. A ak som správne pochopil, tvoj denný príjem ovocia a zeleniny pozostáva z cca dvoch jabĺk, čo je žalostne málo. Nepíšeš, či konzumuješ pečivo, ale stačí, ak ho ješ pravidelne plus v kombinácii s minimálnym prísunom zeleniny a ovocia a tým pádom máme vysvetlené problémy s akné. Nestačí, že robíš možno 10 vecí správne, ale 2 zásadné robíš nesprávne celý život a to sa jasne na zdraví odzrkadlí. Pri tak minimálnej konzumácii ovocia a zeleniny sa mi nechce veriť, že máš vnútorné prostredie organizmu zásadité. Odporúčal by som spraviť si phčko zo stolice, nie z moču.

Mrzí ma, že pri toľkej snahe máš také problémy s akné, ale jednoznačne musíš zvýšiť príjem ovocia a zeleniny a veľmi by som ti odporúčal čím skôr si dať spraviť sériu črevných výplachov. Ak ide človek na takéto výplachy prvýkrát, z čreva sa mu vyplaví aj okolo 7kg nečistôt!!! Predstav si, že všetko toto množstvo máš stále v sebe, v hrubom čreve to kvasí a toxíny sa vyplavujú von aj v podobe vyrážok.

lucka963

no to by aj mna zaujimalo na to som zabudla ze denne zjem misku ovsenych vliociek s jogurtom ale aj jogurt je mliecny vyrobok :-/

Badatel

bubblinka: Hlavne v rámci detoxikácii nikdy nepoužívaj preháňadlá - je to veľmi nebezpečné pre črevnú flóru. Je viacero detoxikačných kúr, ale najúčinnejší je výplach hrubého čreva - nemýliť s klystírom. Ďalej užívanie chlorelly, má vynikajúce detoxikačné vlastnosti a je silne zásadotvorná, tiež obsahuje vysoké množstvo minerálov a vitamínov. Veľmi pozitívne výsledky sa pozorujú aj pri praktizovaní urinoterapie - orálne. Prijatá urina v sebe obsahuje absolútne presné informácie o stave organizmu, o všetkých jedoch v tele aj zárodkoch vznikajúcich chorôb - organizmus sa na základe týchto informácií efektívne zbavuje toxíkov.
K potravinám sa už vyjadril hammel, ale ak by si vyslovene chcela, tak ti napíšem aj zoznam konkrétnych potravín. ;-)

mňauuu

wou, toto ma zaujalo, tiež mám problémy s akné a milujem mliečne výrobky(najväčšia časť môjho jedálnička) je to pravda?

bubblinka

ok dakujem Hamel, tak ja chcem teraz skusit jest ovocie na ranajky a veceru a obed zatial co bude navarene pretoze ten musim uvidim ako sa co pomeni :) inak maso chcem obmedzit a chcela som sa spytat na ovsene vlocky a jogurty co na ne povies?

lucka963

ja som si robila nedavno tiez pH test (ocikala som taky papierik hadam to je ono) a nemala som kysle...nebolo to ani uplne zasadite ale take nieco v strede ale skor k tomu zasaditemu...akne mam uz asi piaty rok,teraz to nieje take zle lebo uz asi polroka mozno aj viac sa dostz ombezdujem..mlieko som nepila asi 2 roky,cokoladu som nejedla asi rok co sa musim priznat mi aj chyba...takisto ziadne coly,cipsy,popcorny,vyprazane jedla to nie...co sa tyka zeleniny to sa priznam ze az tak nekonzumujem lebo najviac mi chuti paradajka o ktorej som sa docitala ze zhorsuje akne tak uz neviem co si o tom mysliet..ale kazdy den zjem aspon 2 jablka aby mi to cistilo creva..pijem rano a vecer psyllium,jem probiotika,chlorellu,aloe vera gel vo forme tabletiek....takisto jem aj zinok,vitamin A a vitamin C..pijem iba cistu vodu a zeleny caj....takze neviem poviem vam ze myslim ze robim toho dost a aj tak niekedy sorry za vyraz hovno z toho....urcite je to lepsie ale aj tak niekedy sa mi zrazu vyhodia take velke zapalene vyrazky ze s ahanbim vyjst von....teraz som zacala praktizovat urinoterapiu a vyzera to zatial super,krasne to susi vyrazky no uvidime ci mi to naozaj zaberie lebo citala som o vela ludoch ako im to zabralo tak cakam este ako to dopadne ci sa uz toho zbavim aj ja :-(

hammel

No ako je možné, že pri konzumovaní ovocia môžme pocítiť chlad ale aby sme s toho prechladli to sa mi vôbec nezdá. Nehovorím, že hovoríš hlúposti ale zdá sa mi to nepravdepodobné aj keď možno bolo zopár príkladov. Ano ovocie sa má jesť samostatne nalačno a nekonzumovať a niečím iným. Ovocie pôsobí zásadito.

watermelon

mira neda mi nereagovat na nezmysly, co rozsirujes o ovoci a hlavne o tropickom ovoci. Ake prekyslenie? Odkedy jem ovocie a to hlavne tropicke a meriam si ph mocu, stale je zasadite. Aka hypoglykemia? Robili mi pocas tehotenstva test na cukrovku - mala som si dat obrovske ranajky - u mna to bolo tropicke ovocie - a zobrali mi krv - ziaden zvyseny cukor nenasli. Vobec. Si tak dezinformovana z knih ktore citas, ze je to priam nenormalne. Ake choroby pri konzumacii tropickeho ovocia? Odkedy som vitariankou, som nebola raz prechladnuta ani inak chora. Ani len jediny raz. Aj prilisnemu chudnutiu sa da predist, staci jest dostatok. Urcite na to odpovies, ze som vynimka alebo ze to su nahody, ale vobec, takto sa stravuje vela ludi a su zdravi a spokojni. Skratka prave na tejto strave som sa vyliecila z chorob, ktorymi som trpela niekolko rokov.