Akné a mlieko

Príspevok v téme: Akné a mlieko
Ettel

Už dlho trpím akné, z rôznych zdrojov overených aj neoverených, som sa dočítala, že toto ochorenie môže mať súvislosť s konzumáciou mlieka, v dôsledku hormónov, ktoré obsahuje, no milujem všetky mliečne produkty a tvoria aj hlavnú súčasť môjho jedálnička, preto by som chcela vedieť, či niekto nemá skúsenosť s touto teóriou, či po tom ako prestal konzumovať mlieko a mliečne produkty sa stav jeho akné zlepšil.

harmonia

a čo je na cukre zlé? veď ho najviac potrebujeme (prírodný cukor , nie rafinovaný) a ten je aj v obilninách aj v zelenine je cukor je hlavné palivo pre mozog...

mirka 23

simka, myslim si že kyslomliečne výrobky su celkom OK, Sabi jogurty mam tiež celkom rada. Keď už, tak jesť kvalitne, nie nizkotučne, ktore su plne aditiv, aby držali pokope.

- mira

Akné je vylučovaním prebytočných hlienov, ak je červené, tak je tam i zápal. Lulu.. kamarátka jedáva veľa ovocia, tam sú jednoduché cukry, možno má i zásobu hlienov z minulosti alebo z bielej múky, niečoho...
Ak niekto jedáva mliečne výr. a mlieko a nemá akné, je to buď tým, že má zatiaľ superzdravé vylučovacie orgány a pohyb, alebo je to pokročilý stav. Hlavne u starších, kedy sa vytvorí v hlbších vrstvách kože stuhnutý val, ktorý neprepustí prebytočné tuky a hlieny na povrch a taký človek má suchú pokožku. Hlieny a tuky sa mu ukladajú vnútri v tele.

punk_zero

Vylucit sladke, mlieko a najme cokoladu. CO som uz pisal. A spravit si detoxikaciu organov pomocou vlaknin (Psyllium - aj ked to chuti ako hlina), probiotika, dobre su aj tabletky TRIPHALA. SI najdi na gugl. Iba objednat sa daju.

ruzickaPolna

U kazdeho inak... ak niekoho akne velmi trapi, za vyzskusanie to predsa stoji. Citala som, ze problem je len v mlieku, nie v mliecnych vyrobkoch. Aj moja kozna mi radila vyskusat, vravela, ze jogurt, kefir, syry o.k (v primeranom mnozstve), no mlieko samotne mam vynechat. Skusila som a akne mam uz dva roky len minimalne, takmer vobec. Musim vsak povedat aj to, ze v tom case, ked som vylucila mlieko, som zaroven brala na akne aj tetracyklinove antibiotika. Neviem teda odpovedat s uplnou istotou, co mi pomohlo (mozno aj oboje). No mliecko, kakavko a pod. som uz pit nezacala, maximalne par krat do roka ako bonus :)

LuLuCinka2093

ja si nemyslím ze to je mliekom ...ja som vylúčila mlieko na 3 mesiace a nic...tak som ho znava začala piť a jem aj dosť mliečnych výrobkov...a teraz mám vyrážok ovela menej ako ked som ho vôbec nepila..podla mna akné vôbec nesúvisí s jedlom ale s hormónmi a dospievaním...
lebo moja kamaratka sa stravuje velmi zdravo ani mlieko nepije, jedáva zeleninu vela ovocia a tak...sladkosti tiez skoro ziadne..a vyrázok ma omnoho viac nez ja..!! a ako je to mozné??? ved nepije mlieko..tak preto si myslím ze to mliekom nieje