čo papáte?

Príspevok v téme: čo papáte?
MetallicA

no tak chcela by som sa spýtať všetkých (hlavne dievok) čo papáte pretože mne nie a nie schudnúť trošku by som to chudnutie chcela zrýchliť lebo mi to je pomalé nato že sa dosť zdravo stravujem, sladké len nutne prehrešky semtam mám a ajtak cvičím každý večer. Tie čo chodíte do školy čo si berete? mne je to ťažké prispôsobiť hlavne ked máme 8 hodín. 4O jedávate tak na večeru?
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

majka__

ja ovsene vlocky ranajkujem dost casto s jogurtom a nemam ten dojem, zeby mi to ublizilo. praveze sa citim ovela sytejsia nez po pecive.

MetallicA

no ja mám vlasy takčitak ako ježibaba z hôr to mi je už jedno. Dobre neverím všetkému ale ja viem že vločky majú veľa kalórii tak vidím na obale nie? No jasné že jedna hrsť nemá 100 gramov ved 1 polievková lyžica môže mať dákych 20 30 gramov iba:D no jem to na raňajky ale pomaly mi to už aj na nerve ide asi si dám zajtra brokolicu alebo šalát s tvarohom. A fakt- zasýtia lepšie ako chleba to ti poviem cinni, ked som si brala na ôsmu hodinu, čo je už obed do školy chleba tak som bola hladná a dnes ked som mala vločky s bielym jogurtom v tom trochu hrozienok a jablko mesiačik pokrájaný viac som sa najedla z toho!

susska

cinni,a ty kde si tuto talafatku o vlockach citala???ano,maju vela energie,ale silnejsia hrst nie je sto gramov-iba ak mas dlane ako golem!dala som si namahu a nabrala dve plne hrste vlociek a supla to na vahu-38gramov,to mam172cm-logicky nie male ruky.sto gramov je patina celeho vrecka!plus su to pomale a nie rafinovane sacharidy,nevravim jest ich vecer,ale my sportovci ich urcite nejeme,aby sme pribrali,ale preto,ze je to vysoko kvalitny sacharid,navyse s velmi pomalym uvolnovanim do krvi,takze zasyti na velmi dlho!takze matalica-never prosim ta vsetkemu a drz sa vlociek na ranajky!jem ich snad cely zivot,sportujem,som stihla a nepriberam z nich!!este su aj po nich pekne zdrave vlasy.

MetallicA

do pisy tak to som ani nevedela:D:D tak to prestanem jesť....už som si kúpila dve dalšie balenia tak to dám psovy ku konzerve nech radšej on priberá:D no i ked ja neziem 100g ale dáke 3-4 lyžice si dám s bielym jogurtom alebo mliekom a ku tomu ovocie to sú celé raňajky. Tak radšej chleba na raňajky?

cinni

neodposlalo mi druhu polku spravy :D no takze pravidlo prijata energia musi byt mensia ako vydana energia.... ak si da clovek na veceru fajny tanier kase z ovsenych vlociek (este trocha prisladit, trocha medu ci kakaa...) si z energetickeho hladiska mohol dat rovno vyprazany rezen:D ano,vlocky su zdravsie, ale fajne sa z nich pribera, preto sportovci ich tak radi papaju:)

cinni

no pre porovnanie, jeden taky silnejsi krajec chleba ma okolo 170 kalorii, 100g ovsenych vlociek maju okolo 350 kalorii (a sto gramov moze byt taka silnejsia hrst.. pri chudnuti plati pravidlo, prijata energia

MetallicA

viem že majú veľa kalórii preboha tak to som si všimla:D ale tak dosť ma zasítia zase a je to lepšie ako si dať chleba sa mi zdá a aj prečisťujú nie bezdôvodne sa to berie pri chudnutí

majka__

Metalica,
musis byt len trpezliva a kg pojdu dole. Aj centimetre... Pred tyzdnom som mala take obdobie, ze som bola nervozna, preco chudnem tak pomaly. Ale na druhej strane... vzdy lepsie pomaly nez by som mala rychlo pribrat kg naspat