Psychiatrická liečebňa v Pezinku

Iveta Michael

cry

no ešte šťastie že to otecko tak nenechal,akoby aj mohol...veď ho musel poriadne šokovať pohľad na misto kde ťa preložili..

cry..zapamätaj si dó budúcna:dúfam,že sa už takej hospitalizácii vyhneš,ale ak by predsa len tak NIKDY nezopakuj rovnakú chybu,zrejme si sa necítila moc dobre a veselo,to je logické..ale nesmieš to povedať takto lebo oni nemajú empatiu a cit - vidíš ako neadekvátne reagovali:(

A po 2.)zapamätaj si mená tých sestier aj lekárov,ja by som takúto skúsenosť zverejnila všade kde by sa dalo..nezaslúžia si aby mali dôveru pacienta!

Meretseger

majulik, teraz si ma vyviedla z miery 0_o Musíš mi dať nejaké indície, ináč nedôjdem na to, kto si, prepáč -_-

RNG

Blazninec na Cajle , co sa dnes nazyva Psychiatricka liecebna nebol ani pre zameastnanciov bezpecny na udrzanie dusevneho zdravia, a samozrejme nie je ani pre pacientov. Praktiky, co sa vsade na svete v ramci psychiatrie prevadzaju je obmedzovanie osobnych slobod, degradovanie ludi na bezpravne zvierata.
Ak to tak nie je na vsetkych oddeleniach takm je to na chvalu zdravotnictva. Lebo tu v USA sotva najdes psychiatricku nemocnicu, co by nebola zariadena ako prisne vazenie pre ludi, kde sa obcianske a ludske prava vobec nerespektuju.
Nuz a to je dovod, preco by som nikdy nepripustil, aby ma do takeho zariadenia zavreli.
Liecit z roznych nervovych problemov sa da aj na slobode, a aj bez psychiatrov a skodlivych navykovych chemikalii/"liekov"

majulik538

Meretseger

my sme sa pri pobyte v Pezinku stretli - boli sme spolu na C-čku :)

ku klietke len jedno. dali mi vypiť nejakú čiernu gebuzinu-prepokladám niečo s čierny uhlím a zavreli ma na noc do klietky. zobudila som sa a fakt som musela, triasla som tou klietkou a kričala a nič. už si asi viete domyslieť, ako to dopadlo. neskutočne ponižujúce...

Meretseger

Vitaj medzi hraničiarmi, majulik:) No, on ten pobyt ani nebol taký zlý - okrem A-čka -, ale keď tak nad tým uvažujem, asi mi to ovplyvnila hypománia. Tak ísť tam teraz v depresii, alebo neísť? Bože, neviem. Mimochodom, mala niektorá z vás za ošetrujúceho dr. Vida? Strašný exot :D
Iveta Michael: Pobyt v klietke je nevýslovne ponižujúci. Strach, poníženie, bolesť. A porušovanie práv? Ani nehovor. Mňa tam takmer zabili, keď mi ako diabetičke odmietli pichnúť na noc inzulín. Musela to vyriešiť až moja mama-právnička telefonátom primárovi. Nebyť toho, že som bola už na C-čku a mala pri sebe mobil, tak tam buď zomriem, alebo by ma museli dať na ARO v pekne blbom stave.

drozdíča

Ahojte, ja mam vraj schizofreniu, ale uz roky odmietam nemocnicu a ked vas tak citam, tak sa bojim este viac..

majulik538

Cry

mám ťažké depresie a emocionálne nestabilnú poruchu osobnosti hraničný typ. ale posledného asi pol roka sa u mňa zacina objavovať striedanie depresie a niečoho ako manie, akurát sa to chystám riešiť s doktorom, lebo sa to zhoršuje.