Schizofrenia

Príspevok v téme: Schizofrenia
pupalka

Moja 20-ročná dcéra ochorela na schizofréniu, momentálne leží na psychiatrii. Som z toho zúfalá, neviem ako dlho sa bude liečiť a či sa z toho vôbec dostane. Už asi nikdy nebude ako predtým. Kto máte podobné problémy, podeľte sa so mou o svoje skúsenosti a poraďte mi, ako ďaalej žiť.
----------------
"Schizofrénia (Schizofrénne psychózy)" www.zdravie.sk
"Schizofrénia" www.zdravie.sk

J111

Ja som mal veľmi nepríjemný zážitok minulého roku. Preskočilo mi. Po tom som začal počuť rôzne hlasy, videl som neg. duchovné bytosti, s ktorými som komunikoval. Pomohlo mi to, že ovládam formy kung-fu, ktoré ma vrátili do normálu. Beriem aj lieky, paradoxne slabé, len neviem, do akej miery mi pomohli, aké percento pripísať im.

mudr-c

Pre Eri 1987 *** ale nielen pre ňu...

Myslím si, že si urobila velkú chybu keď si si zobrala choromyselného- nechcem tu nikoho urážať ,ale sú prípady keď takíto ludia fakt nefungujú normálne a iba ubližujú svojmu okoliu (až do budu -keď sa a stáva sa to dosť často - spáchajú samovraždu)
Nechcem Ťa strašiť, mám skúsenosti s rôznymi diagnozami a lieky tie pomáhajú len u 50 % aj to iba tým, že robia útlm...
Toto potrebuje - resetovať mozog...
znamená to -zariadiť rast osobnosti a to knihami ,kurzami a meditovaním -skúste silvovu metódu -mala by pomôcť...

ja manžel

Pre Korneliu.Okamžite vymeň psychiatra.Keď ten nerozozná,že máš veľké problémy, tak kto už? Pravdepodobne máš zlé lieky.Moja žena je chorá už 20 rokov. Na liečení bola v r. 1991 a potom až minulý.A teraz po roku znova.Berie pravidelne lieky už 20 rokov.

tpch

Kornelia, nenapisala si, ake lieky a v akych davkach beries a aku diagnozu ti uzavreli. Pristup tvojho psychiatra sa mi vsak vobec nepaci, urcite by sa mal pokusit to riesit.

Kornelia9996

Dobry den,pred troma mesiacmi som sa liecila na psychiatrii cca mesiac-pokus o suicidus.Uz mesiac mam ale stale pocit ze me niekto prenasleduje,stale sa pozeram cez plece,v noci nespavam co mam strach ze je niekto v miestnosti...lieky beriem pravidelne.Psychiater tomu ale nepripisuje velku vahu,mal niekto s tymto skusenosti?...u nas v rodine mal schizofreniu otec ktory suicidoval.som zufala...

tpch

Eri, vstupit do vazneho vztahu a splodit dieta so schizofrenikom bez toho, aby si sa poradila s jeho psychiatrom a nieco si nastudovala o chorobe, s ktorou budete zit cely zivot-to bolo vrcholne nezodpovedne. Teraz, ked je mala na svete, ides zistovat, ci je to dedicne? Ako sorry, ale to si si mala zistit v case, ked si mu skocila do postele. Okrem toho, schizofrenia je ochorenie, ktore moze zasadne zmenit az zdevastovat osobnost cloveka a velka vacsina schizofrenikov ma invalidny dochodok. Ak dobre zarabal, mozno dostane nejakych 300eur. Cely zivot moze byt nevypocitatelny, moze mat chorobne napady aj napriek trvalemu uzivaniu liekov. Casto byva sprievodnym priznakom silne citove ochladenie-proste su tito pacienti citovo oplosteli a nedokazu milovat. Nie vsetci, ale mnohi. Jedna vec je dostat sa z akutneho stadia choroby, kedy ma bludy a halucinacie, ina vec je trvale postihnutie osobnosti chorobou aj mimo ataky.
Konecne sa prebud, aj ked si sa spamatala po funuse.

Eri1987

surewes:
wyskusala som to..slubil toho uz welmi wela.sluby sa slubuju,blazni sa raduju..po par dnoh bolo wzdi po starom..dakujem ti,za rady.wolala som mu,ze ho lubim,dufam,ze sa z toho dostane.- dostaneme- Je mi luto,ze aj ty trpis podobnymi problemami.Zelam ti,aby si mal wela sil prekonat ich.a pamätaj si,ze kamarati az tak dolezity k ziwotu nie su..staci ich malo,ale poriadnych.Na prwom mieste je wzdy rodina.Ta by mala byt k sebe uprimna a pomahat jeden druhemu.

sureves

no...mozno by si to mala urobit trochu raznejsie....ak sa dostane do relativne bezneho stavu, skus mu co najraznejsie hodit pred oci, ze nema pracu, nestara sa uz o seba ale JE OTCOM...ak zacne reagovat agresivne, co je pravdepodobne, nevtiahni do toho aj seba...reaguj kludne a skus mu milo vysvetlit, ze si matka, on otec, a ze pre dieta by mal nieco urobit....a NEZABUDNI vzdy spomenut, ze ho lubis a pod., ze ti na tom zalezi....ked uvidi ze sa trapis, mozno zmeni pristup....neobmäkci ho to navonok hned, ale dost to pohne jeho vnutrom dufam.....drzim ti palce, ja som sa tu stazoval, ze chcem byt mrtvy a to len preto ze mam menej kamartov a ze sa mi hnusi spolocnost ale vidim ze je omnoho viac dolezitejsich a vaznejsich problemov ako tie moje somariny....

Eri1987

sureves:
Odkedy sa mala narodila,je nezamestnany,pracu welmi nehladal,ani doma sa nejak nesnazil,dokonca ani tie zaklady,ako osobna hygiena,darmo som mu nahowarala..asi to bral,ze ho buzerujem,ale nedokazem s nim takto zit.je mozne,ze by rodinna terapia wyriesila aj toto?

Eri1987

S tym spanim ma problemi aj teraz.Bez tych liekov.Cez den si wypije aj 5 káw,da si kludne aj wecer o siedmej,wraj mu nepomahaju a lubi ich chut,potom je niekedy aj celu noc hore..cez den mu uz wela nedowolim spat,ale wzdy sa to opakuje.je sice hore,ale cumi do blba,alebo si cita,ci drieme.