Schizofrenia

Príspevok v téme: Schizofrenia
pupalka

Moja 20-ročná dcéra ochorela na schizofréniu, momentálne leží na psychiatrii. Som z toho zúfalá, neviem ako dlho sa bude liečiť a či sa z toho vôbec dostane. Už asi nikdy nebude ako predtým. Kto máte podobné problémy, podeľte sa so mou o svoje skúsenosti a poraďte mi, ako ďaalej žiť.
----------------
"Schizofrénia (Schizofrénne psychózy)" www.zdravie.sk
"Schizofrénia" www.zdravie.sk

babovka

vtedy este som nevedela o praslicke tak verim ze to pomoze. Potesilo ma to, ked si napisala aj ty, ze manzelovi pomaha praslickovy caj

babovka

lorela
chcela by som sa este spytat, ci tie stavy,tvojho manzela,ma, ked uziva lieky alebo ich vysadi a sa to vrati. Alebo aj ked uziva?
Lebo moj priatel vysadil, citil sa dobre a po troch mesiacoch sa mu to vratilo.

babovka

lorena
aj ja som mala priatela schizofrenika.....nasla som jednu zaujimavu vec ohladne praslicky rolnej....

Význačný nervový lekár dr. Wagner-Jauregg píše vo svojich spisoch: „Dve tretiny nervove chorých ľudí by nemuseli ísť do nemocnice, keby mali zdravé obličky." Odvtedy som poradila mnohým ľuďom, ktorí pre poruchy obličiek trpeli depresiami, halucináciami, záchvatmi zúrivosti, prasličkové sedacie kúpele, a tak som ich zachránila pred ústavom pre nervove chorých. V týchto prípadoch treba okrem pŕhľavového a rebríč-kového záparu piť ráno a večer aj po šálke prasličkového záparu.

Pri ťažkých poruchách obličiek so všetkými sprievodnými znakmi treba použiť sedacie kúpele z čerstvej prasličky; najlepšie, ako sme už uviedli, z prasličky najväčšej z močaristých lúk. Na jeden kúpeľ treba paťlitrové vedro plné bylín (pozri Spôsob použitia a Všeobecnú časť pod heslom Sedacie kúpele). Pri sedacích kúpeľoch musia byť obličky pod vodou - kúpeľ má trvať 20 minút! Po ňom sa neosušíme, ale ešte mokrí v kúpacom plášti si na hodinu ľahneme do postele. Až potom sa prezlečieme do suchej bielizne. Sedací kúpeľ možno prihriať a ešte dvakrát použiť.

SPÔSOB POUŽITIA
Zápar 1 vrchovatá čajová lyžička na 1/4 litra vody. Nechá sa zapariť. krátko vylúhuje.
Parný obklad Plné 4 hrste prasličky sa dajú na sito a zavesia nad vriacu vodu. Keď je bylina horúca a mäkká, zabalíme ju do ranového plátna a priložíme na choré miesto. Bezpodmienečne treba všetko ešte teplo zabaliť! Necháme pôsobiť niekoľko hodín alebo celú noc.
Sedací kúpeľ 100 g prasličky sa dá na noc do studenej vody, nasledujúci deň sa zohreje na bod varu a pridá do vody na kúpeľ. Kúpeľ má trvať 20 minút. Neosušíme sa, ale mokrí si v kúpacom plášti ľahneme na hodinu do postele. Voda na kúpanie musí siahať nad obličky.
Tinktúra 10 g čerstvej prasličky sa dá do 50 g pravej ražnej pálenky. Nechá sa 14 dní na slnečnom mieste alebo v teple. Denne sa premieša. krátko vylúhuje.
Kašovitý obklad Čerstvá praslička sa dobre umyje a na drevenej doske rozmliaždi na kašu. krátko vylúhuje.

To je citat z knihy Marie Treben- Zdravie z Bozej lekarne.

Rozpravala som sa z jednou lekarkou a ta mi povedala, ze oblicky vylucuju dusik z tela. ak nie su v poriadku, krvou sa dostavaju do mozgu a otravuje cely organizmus. Takze ta praslicka by mohla tomu zabranit.
Treba skusit, clovek za to nic neda....
Drzim palce

mellody

Obdivujem všetkých, ktorí majú túto chorobu v rodine. Je to veľmi, veľmi ťažké a smutné. Viem o čom hovorím, mám s nimi skúsenosti a ešte stále mám niekedy problém ako na nich. Osvedčuje sa prísny režim a pravidelnosť činností. Ani kvapka alkoholu a HLAVNE BRAŤ LIEKY!!! Nevyvracajte im bludné predstavy a halucinácie, lebo to nemá vôbec žiadny zmysel.

lorena1

ouuu pani ja vas viem pochopit moj manzel ma schyzofreniu tiez sa prenho trapim a velmi ale,,,,zdy verim ze bude dobre ja neviem niekedy co dalej velmi ma boli srdce ked sa nanho pozriem kde je on ako bi to nebol on ta coroba ho nici mi ale su take chvile ze ako bi sa mi vratil naspet a stim sa upokojim ze niekedy je dobre a zas aj zle ale jedno vam mozem poradit ze praslicka rolna caj velmi pomaha aj svedcke kvapky na celo je dobre a hlavne medzi ludmi abi dodrzala tie tabletky co denne brat aj ja prosimmmmm,,,,,,,,,,,,niejake pozityvne ako mozem viac pomoc mojmu manzelovi prosimm na napiste mi na moj email natia0606@azet.sk vopred dakujem....

vlastny sud

prepacte ze som sa zapojil ale nemohol som spat vcera po tel.novinach na myslim jojke a preto dnes hladam vsemozne toho schizofrenika co tyral to 8mesacne dievcatko co bil pastou do bezvedomia. je my totiz dost znamy myslim ze je z okolia a musim ho najs a .......pokecat s nim. kedze ho neodsudili mal dobreho obhajcu co sa s tymi hnedymi zubami ceril do kameri ze jeho klient je len chory.a to ze nevinne dieta moze byt tiez chore na celi zivot kvoli nemu. aj jemu by som hned dal zuby do sacku. ale spat k tomu schizofrenikovy to ked niekto je chory a ma pocit ze ublizi druhemu tak schizofrnik nie je psichopat a uvedomuje si co chce spravit a ak kona v amoku tak po tom ked sa uvedomy moze vyhladat pomoc lekara alebo zdvoverit sa niekomu a zacat bojovat proti chorobe schizofrenia ako vasi pribuzny deti a pod. ALE AK jemu to je jedno a opakovane sa utlmuje na 8mesacnej nevlastnej dcere a uvedomuje si co pacha tak uz by sa nemal len liecit na to je to uz neskoro ale mal by trpiet za to co spachal a nemusel keby sa liecil. ja si myslim ze 99%schizofrenikov vie co ide spravit alebo spravil uz co nemal. dakujem.

Olšavka

Ajmôj syn je v nemocnici a diagnostikovali mu duševnú poruchu podla mna schizofrénia sa črta. Som tak isto mama a som na to sama.moj ex manžel sa správa tak ako by to bola iba moja záležitosť.
Aj ja som týmstavom zaskočená a hladam rodičov ktorí majú s takými deťmi skúsenosti, aké sú možnosti...