Schizofrenia

Príspevok v téme: Schizofrenia
pupalka

Moja 20-ročná dcéra ochorela na schizofréniu, momentálne leží na psychiatrii. Som z toho zúfalá, neviem ako dlho sa bude liečiť a či sa z toho vôbec dostane. Už asi nikdy nebude ako predtým. Kto máte podobné problémy, podeľte sa so mou o svoje skúsenosti a poraďte mi, ako ďaalej žiť.
----------------
"Schizofrénia (Schizofrénne psychózy)" www.zdravie.sk
"Schizofrénia" www.zdravie.sk

miki25

Priznám sa, že táto téma je veľmi zaujímavá, keďže mám paranoidnú schizofréniu a dozvedel som sa tu veľmi veľa zaujímavých vecí. Autorkina dcéra nemá napokon schizofréniu, čo je dobre. So schizofréniou je to horšie. To je diagnóza na celý život. Hlavne dávať pozor na stres, aby sa nepritrafilo zhoršenie stavu. Pri práci treba byť opatrný, aj keď ja prácu už nehľadám ani, lebo mám poslednú šancu žiť svoj ako taký život. Mám to v takom stave, že by som sa hlasov a bludov možno nezbavil, a preto nerád by som to riskoval. Koniec koncov hlasy a bludy som počul 6-7 týždňov nonstop tak mám predtým veľký rešpekt. Treba brať lieky, aby sa to dobre pošetrilo. Momentálne už depotné injekcie nemám a beriem len slabučké tabletky reagila. Negatívne a kognitívne príznaky mám stále… Na jednej strane po 5. rokoch liečby by som očakával už nejaké pokroky, ale na druhej strane bojím sa robiť prvé kroky. Perspektíva moja nie je dobrá...

miki25

Dnes už je to, čo sa schizofrénie týka lepšie ako v minulosti. Dá sa fungovať veľmi dobre na depotných injekciách, nie je nutné už brať ďalšie tabletky. Bohužiaľ negatívne príznaky vrátiť do dobrého stavu sa nevedia. Trápi ma veľmi slabá koncentrácia, či väčšie depresívne symptómy (nechuť do činnosti, apatia...). Neviem, ako to zlepšiť, chodieval som aj na špeciálne kognitívne cvičenia do psychiatrickej nemocnice. Som vďačný za ne, ale nepomohlo mi to veľmi. Na depresiu aj tuším, že čo by som mal robiť. Psychologička mi s tým raz už pomohla, ale vrátiť sa ku nejakému dennému liečebnému programu je o niečo ťažšie, lebo mám i oslabenú vôľu. Niečo z toho programu i teraz dodržiavam, ale koníčkom a takým veciam neviem sa prinútiť venovať...

moi

lieky su bohuzial niekedy potrebne na preklenutie ale v kazdom pripade sa treba snazit zit bez nich. Aj ked je to riskantne vysadzovat. Najdite si psychoterapeuta, aby sa niekto ,,naozaj,, postaral o vasu psychiku a precitajte si rady RNG a Damiana. Zdrava zivotosprava a Vitaminy a popri tom psychoterapia to je cesta ktora aj niekam vedie. Lieky nevedu bohuzial nikam. Len momentalne vam prinesu pocit ze je vsetko ok, a to niekedy za vysoku cenu. Drzim vam palce, tieto problemy nezelam nikomu*

LadyOpium

no mne diagnostikovali schizofrenie v 16 alebo 17 rokoch a doteraz si niesonmj ista ci ju vobec mam...lebo mam pocit, ze tie hlasy vychadzaju z mojejj hlavy a ne zvonku...moze to byt aj to priznak schizofrenie?niekedy ich pocujem aj zvonku ale to sa stalo mozno dvakrat... a vidiny nemam odkedy som zacala brat na chvilu rispen a raz som citila ze ma niekto boda nozom do chrbta...a nahla stavy uzkosti ked ma musi zdy niekto zachranit minuly stvrtok som objavila policajne auto a ja som zacala vraj rozrpavat ze kamosku zavreli lebo je najomna vrahyna a bala som sa ze ma pride zabit no a nakoniec som chcela skocit pod prichadzajuci vlak no mama ma zachytila vcas

lala_156

Schyzofrénia zas nie je taká zlá choroba. Pokiaľ človek bude brať lieky, bude sa správať celkom normálne.

fuzohnusak

Ešte k tomu doplním že tie hlasy sa pri tom vždy nestratia , ale človek na ne prestane negatívne reagovať a nebude mu to robiť poškodenie rozumových schopností a postupne by sa mu mal rozum uzdraviť , ak sa bude snažiť .

fuzohnusak

Schizofrenici trpia halucináciami , že sú posadnutý démonmi , alebo im niekto číta myšlienky . Ako týchto démonov poraziť ? Väčšina schizofrenikov ostanú trosky z vymazaným rozumom . Je to preto , lebo človek k týmto démonom cíti pocit strachu , alebo hanby a tým si vlastne zatajuje vlastný rozum . Teda rozum prestane normálne rozmýšľať a vytvára sa priestor pre halucinácie , lebo sa boja rozmýšľať ako normálny človek , preto lebo sa pred démonmi hanbia , alebo veria že ich potrestajú , ale v skutočnosti je to presne naopak , ak sa ich bojí , tak mu môžu ublížiť ak sa ich nebojí a nemá k nim rešpekt , tak mu neublížia . Schizofrenici si často likvidujú vlastný rozum sami a tak sa stane ich otrokom .
Ako to teda liečiť ? Musia v sebe zlomiť pocity hanby , strachu , alebo rešpektu . Dobré je pochváliť sa im všetkým zlým čo človek v sebe má a povedať že to tak máte radi a keď sa nestratia vynadať im a tak stále ďalej až dokedy sa nestratia , alebo ich človek unaví a prestanú byť zlí . Lieky by im démonov iba zatajili , ale nikdy sa s nimi nevyrovnajú a bez liekov sa ich budú zase báť a takisto aj ak im nepomôžu . Vždy nestačí len človeka natlačiť liekmi .Samozrejme sú užitočné aj lieky , ale strašne moc sa zanedbáva vlastný prístup pacienta . Tento postup musí pacient dodržať precízne , lebo inak mu to nemusí dostatočne pomáhať . Ešte raz zopakujem : Pochváliť sa im všetkým zlým čo človek v sebe má a povedať že to tak máte radi a keď sa nestratia vynadať im .

elena_271

Chcem vsetkym Vam, ktory si myslia, ze su takto tazko psychicky chori, a takisto aj ludia, ktory osobne poznaju takych a trapia sa pre nich, aby nestracali nadej, zili dalej a v ziadnom pripade si nepripustali porazku nad sebou.. a nepocuvali doktorov. lieky nie su riesenie. Nikto nechce zit polovicny zivot.. Ak by ste si chceli vypocut moj pribeh: elena_1@azet.sk

jajka001_

neni su to vlastne len take blbe neprirodzene pocity viny?
sorry ze sa tak blbo pytam ale hrozne ma to zaujima. neviem si to predstavit ze pocujes nejake hlasy, muzske, zenske, maju svoj ton, zvuk?

J111

V momente, ked ku mne prehovaraju, tak viem, co hovoria, ale ja si to nechcem ani pamatat. Su to hluposti, ktore nedrzim v hlave. Uz len pocut hlasy je divne...
jajka, doktorke to samozrejme poviem, liek, ktory beriem, mi asi vobec nezabera.