Schizofrenia

Príspevok v téme: Schizofrenia
pupalka

Moja 20-ročná dcéra ochorela na schizofréniu, momentálne leží na psychiatrii. Som z toho zúfalá, neviem ako dlho sa bude liečiť a či sa z toho vôbec dostane. Už asi nikdy nebude ako predtým. Kto máte podobné problémy, podeľte sa so mou o svoje skúsenosti a poraďte mi, ako ďaalej žiť.
----------------
"Schizofrénia (Schizofrénne psychózy)" www.zdravie.sk
"Schizofrénia" www.zdravie.sk

sureves

no, to je zlozite na mna, mozno by si mala zohnat rady nejakeho rodinneho poradcu, psychologa, ktory by vam zostavil nejaky zoznam veci, ktore musite splnit aby sa vam darilo a hlavne treba snahu s manzelovej strany, lenze to bude problem, kedze je to neovplyvnitelne vonkajsim prostredim.....jedine co mozem poradit, je nech berie lieky, ktore dostal a s tymi antidepresivami neviem, ked spal cely den a noc bol hore, urcite to bol pre teba problem ale nemoze ich zobrat v inom case, nech spi v case noci ako kazdy a cez den je hore?....ci je to jedno kedy ich zobral, vzdy spal cez den?

Eri1987

suraves:
a bude mat casto taketo?K malej sa sprawal uplne cudzo,dokonca twrdil,ze asi nie je jeho,aj ked je akobyby mu z oka wypadla.Nemam s touto chorobou skusenosti a bojim sa aj o malu.citala som,ze je to dedicne.Bude ju wediet wychowawat?nabude k nej agresiwni?mam 5 rocneho syna z minuleho wztahu a k nemu sa casto sprawa neprimerane,aj ked wiem,ze ho lubi.Ako by som wedela nasu rodinku aspon trocha znormalizowat?uz to prestawam psychicky zwladat.

sureves

Eri1987- no pokial bol v poriadku kym nanho neprisli halucinacie tak ak sa dostane do povodneho stavu, bude ti verit tak ako ti veril predtym...

Eri1987

Sureves:Vysadil ich sam.Wraj ich nepotrebuje..wdy prespal po nich cely den a v noci bol hore.mali sme z toho konflikty....Ked pojde k lekarovi,tak mu bude wediet pomoct,alebo nadalej bude werit tomu,ze ho nelubim a mam ineho?

sureves

Eri1987- no tak to ti ostava len cakat....treba len odstranit z jeho dosahu veci, ktorymi moze ublizit sebe aj ostatnym, pretoze ak si povie, ze sa chce rozviest a budete mu to vyhovarat, moze byt agresivny.....nech je v klude kym pojde za psychiatrom.....a tie antidepresiva neberie lebo nechce alebo mu ich vysadili....?...pretoze ak si ich vysadil sam, mozu nastat komplikacie aj z toho...

Eri1987

Ahoj.S manzelom sme spolu len kkratko.buduci mesiac budeme mat 1. vyrocie a mame pol rocnu dcerku.Pred par rokmi unho diagnostikovali paranoidnu schizofreniu.Bol hospitalizowany.(Vtedy sme este neboli spolu)Doteraz bol v pohode,ale pred mesiacom odisiel pracovat do Nemecka.Pred vcerom sa vratil,mal dobru naladu,vsetko bolo o.k...az do vecera,ked sa zacal spravat cudne.Vcera ma obvinil z toho,ze ho podvadzam a chce sa rozviest,prepukla unho psychoza-ma halucinacie.Teraz je u svokry,ja s malou u mamy...newiem ako sa mam k nemu spravat,ako mu pomoct.ci ma nas vztah vobec zmysel.Som velmi zufala.Prosim poradte mi niekto

Eri1987

Ahoj.S manzelom sme spolu len kkratko.buduci mesiac budeme mat 1. vyrocie a mame pol rocnu dcerku.Pred par rokmi unho diagnostikovali paranoidnu schizofreniu.Bol hospitalizowany.(Vtedy sme este neboli spolu)Doteraz bol v pohode,ale pred mesiacom odisiel pracovat do Nemecka.Pred vcerom sa vratil,mal dobru naladu,vsetko bolo o.k...az do vecera,ked sa zacal spravat cudne.Vcera ma obvinil z toho,ze ho podvadzam a chce sa rozviest,prepukla unho psychoza-ma halucinacie.Teraz je u svokry,ja s malou u mamy...newiem ako sa mam k nemu spravat,ako mu pomoct.ci ma nas vztah vobec zmysel.Som velmi zufala.Prosim poradte mi niekto