Nefungujuca 90 dnova dieta...

Príspevok v téme: Nefungujuca 90 dnova dieta...
Campina

Zdravim vas,
obraciam sa na toto forum, pretoze mam problem a potrebuje vediet, ci sa niekto nestretol s niecim podobnym.
Od aprila do jula som drzala 90 dnovu dietu a schudla som asi 8 kil, popri tom som sportovala, bola som velmi spokojna, pretoze som nasla akusi rovnovahu pre svoje telo... nebola som obezna, mala som priemernu postavu, preto som ju samozrejme nedodrziavala uplne od bodky do bodky, len som podla systemu upravila stravu a krasne som schudla a vytvarovala som si postavu.
Potom som vsak odisla pracovat na dva mesiace do zahranicia, kde nam stravu podavali a ja som spolu so svalovou hmotou a tukom nabrala 11 kil.
Hned na zaciatku oktobra, ked som prisla domov som sa rohodla vratit k starej strave z 90 dnovej diety a urobit si ocistu organizmu so 6 tyzdnovym cajom na cistenie lymfatickeho systemu... Presiel mesiac a ja som schudla mozno kilo a na centimetre nic. Som presne taka, aka som bola. citim, ze aj napriek tomu, ze mam lahku a zdravu stravu, ze sa uz neprejedam, mam problemy s travenim-vecne nafuknute brucho.
Neviem, co mam robit, ci mam pokracovat v diete alebo sa vratit k takej obycajnej domacej strave alebo co... Ci to, ze organizmus mi nechudne je sposobene tym cajom.. netusim, prosim poradte mi niekto, kto mate podobnu skusenost alebo ste o tom poculi....
Dakujem...

mirinka5

jasminka01

ved to ze ja som zacala s velkej vahy chudnut...mala som 80 kg (165cm) takze preto to islo asi tak rychlo dole..vseobecne ked sa chudne z vacsej vahy tak sa schudne rychlejsie..ty predpokladam chudnes z malej vahy:)

jasminka01

mirinka5, 5 kg za mesiac ??? Ja som zacala chudnut podobnym sposobom ako ty a teda za 3 tyzdne mam -1 cm v pase :(( To je vsetko. Na vahe vobec nic.
Mozem sa spytat, z akej vahy si zacala chudnut?

mirinka5

Dievcata!!!!!!!!
ja som tiez drzala 90 dnovu dietu a schudla som krasne 15 kil..a po nej som rycghlo pribrala stacilo ked som zacala jest viac...a tak som si povedal dost!!diety su blbosti!!!!!!!!a tak som zacala jest 5 krat denne ako vsetci hovoria ale naozaj je to pravda..zacala som cvicit, na orbitreku a kila mi idu krasne dole...a ziadne obmedzovanie nic..pretoze vobec nepocitujem hlad...a rovnomerne papam po cely den...ranajky celozrny chlieb so sunkou a paradajkou, alebo syrom..desiata ovocie, obed primerany, ziadne vyprazane nic,..z masa iba kuracina a ryby..ale jem normalne aj cestoviny, ryzu, zemiaky..olovrant mavam jogurt, zeleninu, alebo kusok sunky syra..a vecera tiez bielkoviny...kuracina so zeleninovym salatom alebo ryby, sunka, syr...cottage cheese...a ide to krasne dolu....uz som zhodila 5 kil za mesiac!!!!!!a nezabudnite, ovocie iba doobeda, zeleninu mozete pocas celeho dna...ziadne mastne, vyprazane...a sladkosti!!a verte ze ked si date na desiatu nejake ovocie kazdy den tak chut na sladke ani nebude mat!!ja som zivy priklad!takze sa prestante trapit dietami a pekne pravidelne jedzte mensie porcie...tym zase nemyslim ze ako pre chrusta, ale mensie ako obvykle...ziadne prepchavanie a garantujem ze kila pojdu dole!!!!!!!!!zdrava racionalna strava a nie diety!!!!

jasminka01

Campina, no ja neviem... podla mna si tiez pripad " jojoefektu " aj ked sa ti to nepaci :) Ved prave to je jojo, ze po diete zacnes papat a ono sa kilecka vratia naspät.
Aj ja mam bohuzial taku skusenost :( 90-dnovkou som schudla 12 kg za 2 mesiace. Cca po roku a pol normalneho jedenia ( urcite nie prezierania, dokonca som sa stravovala dost zdravo, ale proste viac kalorii slo do mna ) som mala o 10 kg viac. Opät som nahodila 90-dnovku a nic. Teraz skusam chudnut inak ( pravidelne jedenie, sport ), tak uvidime ci sa dostavia vysledky:)

klarinecko

a tym si si dala sama odpoved, necvicis a prezieras sa ako si sama napisala a a cudujes sa ze akasi "dieta" nefunguje... logicky, prijmas viac kalorii a menej ich spalujes.... kalorie navyse= kila navyse

Campina

U mna nenastal jojo efekt, pretoze ja som 3 mesiace poctivo cvicila, kazdy druhy den rano beh a kazdy jeden vecer bicykel /mala som prazdniny/ a dietu som az tak prisne nedodrziavala, takze vacsina toho, co som spalila, odisla hlavne sportom.
v grecku som sa zacala prezierat. takze to nebol jojo efekt...

klarinecko

baby, aj ked je 90 dnova aj tak je to dieta, a to co sa vam stalo to je ten JOJO efekt o ktorom sa tolko hovori... nie je sa comu cudovat, pokial viem vzdy to tak dopadne... diety su na nic, hoci aj taka na 90 dni... treba znizit len prijem kalorii....