Nemam dostatok mlieka

Príspevok v téme: Nemam dostatok mlieka
terkaa

Mile mamicky, mam 14 dnoveho chlapceka, ktory sa narodil o 2tyzdne pred terminom akutne cisarskym rezom. Doteraz vsak nemam dost mliecka na kojenie. Snazim sa ho kojit, drzim ho na prsniku aj 3hodinky (asi 3x sa napapal) v ostatnych pripadoch som mu musela dat Bebu. Rano vacsinou nejake mlieko mam a vecer nic. Vyskusala som uz vsetky mozne caje, cierne pivo, meltu....vsetko mozne. Prosim Vas napiste mi, ci ste mali aj vy podobnú skúsenosť, ci je to vlastne normálne. Cítim sa strasne. Velmi mu chcem davat svoje mliecko, no neviem co s tym....dakujem za vase odpovede

terkaa

Velmi pekne vam dakujem za odpovede,budem sa teda snazit. A co myslite je to normalne, ze ho mam na prsiach aj 2,3hodiny? Fakt to vypada, ze si na tu flasu uz zvykol...no najhorsie je to vydrzat v noci.
Ak mozete napiste este. Dakujem

evi

Terkaa, nevzdávaj sa! Nie všetky ženy su v tomto rovnaké.Niektorým sa bude mlieko liať bez akejkoľvek zvláštnej starostlivosti.
Dôležité sú tri veci: mlieko po každom kojení z prsníka odsať do poslednej kvapky, teda aspoň v prvých týždňoch(viem, že niekedy pomáhajú odsávať aj chápaví manželia ústami),druhá vec je veľa piť a tretia nedať dieťaťu fľašu, z ktorej sa mu ľahko saje. Dieťa potom pije z prsníka len toľko,koľko mu ide ľahko a dokáže sa domáhať fľaše aj zlosťou (stalo sa mi to, bolo to aj komické, ako mi malá zúrivo zahryzla do bradavky a kmásala ju zo strany na stranu. To mala iba 4 týždne :-)). A prikladať, prikladať, prikladať, ako píše GAGA.

mimakro

Mna postihol podobny problem. V porodnici bolo mlieka dost a doma ako keby sa vyparilo. Dcera mala pri narodeni 4000g, takze bola stale hladna. Prekonala som to a stale dojcim, syna som dojcila 13mes.Prva vec-zahod umele mlieko, aj flasu.Cim viac umeleho vypije, o to menej sa ho vytvori Tebe. Pi min. tri litre tekutin.Stale maj salku pred sebou, pi po malych duskoch. Dobry je caj pre dojciace matky Leros-dostat kupit v Tescu aj v lekarni(tri salky denne) a cista voda. Dojci kazdu hodinu, pri jednom dojceni striedaj prsniky viackrat-pravy,lavy,pravy,lavy,pravy,lavy. Vela oddychuj-kasli na neporiadok a HLAVNE BUD V PSYCHICKEJ POHODE. Stres radikalne znizuje tvorbu mlieka. Motivuj sa-vsetko je o psychike. Ked budes velmi chciet, podari sa to. Ozvi sa,ako to dopadlo.Mima mimakob@post.sk

gaga

ahoj Terka.
mne sa detičky naridili všetky mesiac pred termínom,ale klasicky.najmenšia Terezka ma 7 mesiacov.do 3mesiaca bola velmi kolikava,prikladala som si ju skoro každu hodinu,ak mi v noci spala 2,5 hod,bola som šťastná.bála som sa či mam dosť mlieka,ale pan doktor ma utešoval,že ked budem dosť piť,podla možnosti oddychovať,hlavne prikladať ked si bude pýtať,tak mliečko bude.neprikrmovala som.z vlastnej skúsenosti ti možem povedať,že doktor mal pravdu.čim viac som si Terezku prikladal,tým viacej si postupne vytiahla,robila si po čase vačšie odstupy od jedenia,bolo aj viacej mliečka.Velke plus je,že chceš kojiť.držím Ti palce,nevzdavaj to.