Nemam dostatok mlieka

Príspevok v téme: Nemam dostatok mlieka
terkaa

Mile mamicky, mam 14 dnoveho chlapceka, ktory sa narodil o 2tyzdne pred terminom akutne cisarskym rezom. Doteraz vsak nemam dost mliecka na kojenie. Snazim sa ho kojit, drzim ho na prsniku aj 3hodinky (asi 3x sa napapal) v ostatnych pripadoch som mu musela dat Bebu. Rano vacsinou nejake mlieko mam a vecer nic. Vyskusala som uz vsetky mozne caje, cierne pivo, meltu....vsetko mozne. Prosim Vas napiste mi, ci ste mali aj vy podobnú skúsenosť, ci je to vlastne normálne. Cítim sa strasne. Velmi mu chcem davat svoje mliecko, no neviem co s tym....dakujem za vase odpovede

slniecko

ahoj terkaa.tak ja mam 3rocnu dceru a kojila som ju 2a pol roka.na zaciatku to bolo tiez biedne s mlieckom .ale nejak som sa snazila a slo to no tiez som ho nemala nejako vela a plnotucne .ale ak by si sa mala trapit a znervoznovat tak radsej to kojenie nechaj .ja som davala malej nutrilon.tak drzim vam palce pekny den

mimakro

To je velmi individualne,zavisi to od veku. Dokonca aj pocas dna su naroky na stravu odlisne. Ake stare je tvoje babatko a preco nesaje priamoz prsnika? Poznam zeny,ktore tiez iba odsavali a vydrzali aj rok,ale poznam aj take ktorym sa odsavanim tvorba mlieka znizila natolko,ze museli prejst na umelu vyzivu. Na udrzanie tvorby laktacie je nutna stimulacia bradaviek. Ak je dieta kludne,mnozstvo vypiteho mlieka mu staci. Ak nie je a place,tak mu este treba pridat. Napis,ako je stare. Mima

ivanessca

Mam taku otazocku,dufam ze mi niekto pomoze a odpise.Odsavam si mlieko do flasticky ale neviem kolko by malo babetko vlastne vypit aby bolo nasytene.prosim pomozte mi s tym

blanka

Terezka len si malú stále prikladaj ale nesmieš ju mať dlho na prse iba ked tahá a potom odložiť ja mám 4 ročné dvojičky kojila som 2,5roka a 1pol rok som iba kojila mala som dokúsané bradavky no bolesť jak hrom a bolelo to asi tak 3mesiace ale prekonala som to a noci boli také že rekord sme mali 17krát papali.je to len na tebe ale ver mi že sa to dá.Držím ti palce,moje heslo každé ráno bolo VYDRžAT!!!

gaga

Terka,Evka ma pravdu.nevzdavaj to.mas mliecko,prikladaj si synceka,vela pi.Mne Terezka prve tri mesiace skoro stale plakala,bola kolikava,tiez som si myslela,ze mam malo mlieka,ale nevzdala som to,nedavala som ani caj.po tretom mesiaci prestala plakat,do 6 bola plne kojena.Prvu dceru som kojila len mesiac,syna 1,5roka,Mariu 2 roky.ked mi ochoreju,tak najstarsiu to drzi aj dva tyzdne,ale Maria s Filipkom su za dva dni fit.Verim,ze aj vdaka kojeniu maju lepsiu imunitu,ako Kajka.Velmi Ti drzim palce,verim,ze sa Ti podari kojit.je to to najlepsie co mozes dat svojmu dietatku.ja som v noci dost lenivy clovek,preto velmi ocenujem,ze ked sa v noci zobudi na hlad,len si Terku prilozim,potom dam do postielky a spime a nemusim ist pripravovat mlieko do flase...
Terka,drzim Ti palce,verim,ze sa rozhodnes spravne.

evi

Terka, aj málo materského mlieka je lepšie,než nič. Snaž si udržať aspoň toľko. To sa Ti podarí jedine odsávaním do poslednej kvapky, ver mi. Vydrž ešte!!!!! Predsa maličké môžeš aj dokrmovať, len mu nesmie ísť mliečko z fľaše ľahšie ako z prsníka. Držím palce.

terkaa

Asi to nema zmysel, vzdavam to. Maly je stale hladnucky. Dnes som si len tak skusala odstriekat mlieko, že koľko ho asi mám. A za pol dňa sa mi podarilo "az" 40ml. Asi to fakt nema zmysel....

mimakro

Ak si zvykol na flasu, tak skus pouzit klobuciky. Mozno ho tym oklames. Na prsniku ho maj max. pol hodinu. Moze Ti poskodit bradavky. Ked vsak budes mat klobucik, tak by sa to nemalo stat(dobre su Medela). Ale aj tak je to vela, to Ta potom vyuziva ako cumlik a na tvorbu mlieka tiez treba urcity cas.

alickaj

Nie je to dobre ak ho máš priloženého tak dlho.Ja som mala tie isté problémy.Poradili mi, že ked sa už akože naje, alebo zaspí, treba ho odložit a radšej častejšie prikladat ako tak dlho drzat.Tak držím ti palce,vydrž to a uvidíš, že bude dobre.Minule som pozerala taký dokument, kde matky kojili ešte 4 ročné a dokonca 7 ročné decko.To bol teda pohlad, na tu "babu" ked si lahla na maminu a dudala.No chutné.

alickaj

Rada od bylinkára na zvýšenie mliečnej sekrécie:20 g anýzu, 20 g rasce, 20 g fenyklu.1 polievkovú lyžicu zmesi zaparit 1/4 l vriacej vody.20 minut luhovat.Pit 2x denne pred jedlom.