Nemam dostatok mlieka

Príspevok v téme: Nemam dostatok mlieka
terkaa

Mile mamicky, mam 14 dnoveho chlapceka, ktory sa narodil o 2tyzdne pred terminom akutne cisarskym rezom. Doteraz vsak nemam dost mliecka na kojenie. Snazim sa ho kojit, drzim ho na prsniku aj 3hodinky (asi 3x sa napapal) v ostatnych pripadoch som mu musela dat Bebu. Rano vacsinou nejake mlieko mam a vecer nic. Vyskusala som uz vsetky mozne caje, cierne pivo, meltu....vsetko mozne. Prosim Vas napiste mi, ci ste mali aj vy podobnú skúsenosť, ci je to vlastne normálne. Cítim sa strasne. Velmi mu chcem davat svoje mliecko, no neviem co s tym....dakujem za vase odpovede

syndiluca

skus senovku grecku a benedikt lekarsky. v kategorii rodicovstvo je clanok o bylinkach, ktore podporuju tvorbu mlieka.

mala_sovicka

myslím, že tak to u väčšiny matiek aj funguje, že najskôr vyskúšajú iné spôsoby a potom umelé mlieko. Aj keď väčšinou tie iné spôsoby nefungujú a aj tak skončia pri mlieku. My sme skúšali množstvo značiek, ale vyhovovala nám len jedna. Pretože z ostatných sme mali koliky a neskutočné bolesti bruška :(

zuzanka98

tak v prvom rade by som skusala potraviny ktore podporuju tvorbu mieka a az ak by to nepomohlo, tak az potom by som zacala premyslat nad umelym ;)

tamarka78

nie je mýt to, že žena nemá dostatok mlieka, tým som si istá. Trápili sme sa so synčekom asi tri mesiace a prikladala som si ho a myslela, že to pomôže. No vôbec. Preto som už bola nútená začať ho prikrmovať umelým mliekom a musím povedať, že to bolo asi najlepšie riešenie. Malý konečne pokojne spal, keď sa napapal a nebudil sa každú chvíľu. Čiže oddýchla som si aj ja a myslím, že aj on. Len je veľmi potrebné vybrať správne mlieko ktoré bude vyhovovať.

lenusa00

To je myt, ze zena nema dostatok mlieka? ty snad zartujes nie? praveze coraz viac zien poslednu dobu ma problemy s nedostatkom mlieka. Tak to urcite nebude len tak..
V prvom rade je potrebne vyskusat, pretoze kazdemu babatku sedi ine mliecko. Ale samozrejme je podstatne, aby co najviac pripominalo babatku to materske :) a hlavne aby malo vsetky tie vitaminy co ma materske mlieko.

stastnablcha

ahoj.. neviem ci ma kazda žena dosť mlieka. ja sama mam 3 deti, prve som kojila 4 dni (a snazila som sa prevelice pod dozorom pediatra a porodnej asistentky asi 2 mesiace) kym sme nedali fľašu ... druhe som kojila 2 roky bez problemov. tretie som asi 3 mesiace.. zo začiatku to vyzeralo že po týždni zas nebude čo, ale jednak som dostala ako barličku krabicu umeleho mliecka aby som mala pocit ze nemusim a dvak som si dala poharik sampusu sem - tam a to som bola strasne prekvapena ako to zabralo. nakoniec som skončila na amilku (UM) ale ten poharik (JEDEN :) ) si pokojne daj.. netusim ako to funguje, ale funguje to :)

JASOM

To je myt ze zeny nemaju dostatok mlieka. Je len extra male percento zien co maju fakt problem s mliekom. Drviva vacsina zien ma dostatok mlieka a malo by si prestat mysliet ze ho nema. Presla som si tym. Treba vela prikladat, casto a nechat dieta cucat zadne mlieko. Potom telo zaregistruje ze ho treba robit viac a vyrobi viac mlieka. Ale zaklad je prikladat co najčastejšie dieta k prsnikom.
Radim ti najst si laktacnu poradkynu, a nevzdat to hned. A este dalsia vec je podla coho vies zemas malo mlieka? To je zaklad co bude laktacna pradkyna chciet zistit. Pretoze ako som povedala vacsina zien nema malo mlieka len si to mysli.
V kazdom pripade existuju potraviny ktorym sa treba pocas kojenia vyhybat a zaroven aj take co tvorbu mlieka podporuju. Tak to si zadaj do vyhladavaca a dozvies sa. Ale napis preco si myslis zemas malo mlieka.

JASOM

To je myt ze zeny nemaju dostatok mlieka. Je len extra male percento zien co maju fakt problem s mliekom. Drviva vacsina zien ma dostatok mlieka a malo by si prestat mysliet ze ho nema. Presla som si tym. Treba vela prikladat, casto a nechat dieta cucat zadne mlieko. Potom telo zaregistruje ze ho treba robit viac a vyrobi viac mlieka. Ale zaklad je prikladat co najčastejšie dieta k prsnikom.
Radim ti najst si laktacnu poradkynu, a nevzdat to hned. A este dalsia vec je podla coho vies zemas malo mlieka? To je zaklad co bude laktacna pradkyna chciet zistit. Pretoze ako som povedala vacsina zien nema malo mlieka len si to mysli.
V kazdom pripade existuju potraviny ktorym sa treba pocas kojenia vyhybat a zaroven aj take co tvorbu mlieka podporuju. Tak to si zadaj do vyhladavaca a dozvies sa. Ale napis preco si myslis zemas malo mlieka.

gabona1

Ahojte, najlepšie je samozrejme kojenie, ak to ide. Niekedy je to veľmi ťažké, keď dieťatko nespolupracuje, Možno je lenivý a nechce sa mu ťahať. Najlepšie by bolo, keby si našla v okolí laktačnú poradkyňu. Je to ťažké ti radiť cez net. Ak to nepôjde, nerob si hlavne ťažkú hlavu, veď si preto urobila maximum. Ja som tiež ukončila skôr kojenie, pre nejaké moje problémy. Máme umelé mliečko amilk bifido, sme veľmi spokojný. Maličký mi aj dobre spinká. Takže držím palce a hlavne sa netráp, lebo to dieťa cíti a je nervóznejšie.

matila

asi ste tu vsetky mamicky, tak vas chcem poprosit o radu :) som maminou zachvilu mesacnej Ninky, ale aj u nas nastal problem, ze nejako nemam dostatok mlieka, tak musim hladat alternativy ako to riesit. Neviete mi poradit?