Trhanie zubov múdrosti

Príspevok v téme: Trhanie zubov múdrosti
mariquita

Caute, dnes mi okolo 10 tahali zub mudrosti, presnejsie mi rozrezali dasno a vysekali (ci co to tam robili, ani som radsej nechcela vediet) mi ho z kosti. Dasno mi pekne zasili, s tym ze si mama prikladat lad a zajtra na kontrolu. Je jasne, ze to teraz boli (uz mam v sebe lieky takze trosku sa to ukludnuje, ale aj tak to dost boli), ja si ale nemozem dovollit v skole vymeskat cely tyzden ci dva, ako to poniektori pisali. Kolko dni asi nebude schopna chodit do skoly? Uz vam takto trhali zuby mudrosti?

mariquita

zda sa mi ako by som tam mala tvrdsiu hrcku... mna v podstate nic neboli len ta hrcka. ked tam mam hnis tak som skoncila. je to normalne napuchnutie alebo je to hnis? nikdy mi nic podobne nerobili netusim co by to mohlo byt. uz zacinam byt zufala.

mariquita

Tak napriklad ja mam zuby mudrosti tak, ze ich nemam normalne kolmo, ale nalezato a vrastaju do kosti. Uz mi zacinaju tlacit na sedmicky, takze cim skor pojdu von, tym lepsie. Dobre vybrat skor ako sa mi posunu vsetky spodne zuby. Hore mi natastie rastu normalne, ale dole su obidva taketo. teraz mi vytrhli ten horsi, vacsi, uz bol trosku viac vonku. Nevyrastli by mi nikdy uplne a ked pomyslim na to ake bolesti by som z toho mala neskor, radsej podstupim toto. Inak pytas sa ze v akom veku, tak ja mam napriklad 16. Neviem preco tak skoro mi idu, ale tak cim skor sa to vybavi tym lepsie.

Este by som mala jednu otazku...ako mozem jest? vcera to bolo vsetko iba take polievocky, kasovite, krupica a tak ale dnes neviem. Na druhej strane nic nemam cize v pohode by som vedela jest len sa bojim ci sa mi tam nahodou nieco nedostane. On mi nic take nehovoril ze dokedy mam jest tu kasovitu stravu tak teraz neviem.

jaska

zub, akoze preco sa tahaju?? Pretoze sa velmi kazia, tak ich zubari moc neopravuju.
Mne jednu vytrhli, ked mi len uplne minimalny kusticek vyrastla nad dasno. Strasne ma bolel zub, myslela som, ze ma boli nieco hore. Isla som zubarovi a on kuka dole, ze tie nervy su tam prepojene a ma podozrenie na tu osmicku. Spravil RTG a ze kaz. Tak mi zub vytrhol, ukazal - a tam na zube diera ako svina, bola cela schovana pod dasnom, este na nevyrastenom zube !

mariquita

uff tak to snad nebude take zle :) teraz k veceru mi to dost opuchlo tak som si zas dala lad ale bojim sa ci si to velmi nezachladim a nebude to horsie. Uz prestava pomaly ucinkovat tabletka takze to zacina boliet takze utekam spat cim skor :D potom asi budem vyplachovat repikom alebo niecim nech sa to cim skor zahoji lebo mam este stale taky udrziavaci strojcek na zuby a dost dlho som ho nemala tak nech nevynecham zas velmi vela :) dakujem za odpovede :)

mate59

hlavne si to ľaduj,aby si nemala opuch,ten trvá tri - štyri dni,ale ráno by si nemala mat žiadne bolesti,po týždni ti vyberú stehy,potom vyplachuj šalviou,kamilkami,skorej nie,len vodou.