Trhanie zubov múdrosti

Príspevok v téme: Trhanie zubov múdrosti
mariquita

Caute, dnes mi okolo 10 tahali zub mudrosti, presnejsie mi rozrezali dasno a vysekali (ci co to tam robili, ani som radsej nechcela vediet) mi ho z kosti. Dasno mi pekne zasili, s tym ze si mama prikladat lad a zajtra na kontrolu. Je jasne, ze to teraz boli (uz mam v sebe lieky takze trosku sa to ukludnuje, ale aj tak to dost boli), ja si ale nemozem dovollit v skole vymeskat cely tyzden ci dva, ako to poniektori pisali. Kolko dni asi nebude schopna chodit do skoly? Uz vam takto trhali zuby mudrosti?

Msaska

mne maju postupne vytrhnut vsetky styri zuby mudrosti.. kvoli tomu ze rastu smerom do tych ktore uz mam narovnane strojcekom .. najprv maju ist spodne..ale po precitani tychto prispevkov mam velky strach..
trhali mi naposledy zub ktory nemal az taky velky koren.. stolicku.. ktora branila vo vyrovnavani ostatnych ..a tam som dostala injekciu ktora ucinkovala dost dlho.. niekolko hodin a mozno aj pol dna..
prosim o presnejsie ako to teda prebieha.. vela injekcii a nekonecny zakrok ? asi tam skoalbujem :(

dazdovka

Ahojte! =)ja som dnes o 10-tej bola ťahať ľavu dolnu osmičku. Asi mesiac predtym som mala dosť neprijemne bolesti, lebo sa mi prerezaval a plus RTG snimok potvrdil, že moje oba dolne "zuby mudrosti" rastu nejako podivne - teda nie pekne zvislo ale smerom k sedmičkam =D Keďže už aj tak mam krive dolne zuby, bala som sa aby sa mi ešte viac neskrivili. Na zakrok som sa ani trochu nebala! A ani nie je prečo =) Môj pripad bol asi ten šťastnejši =D začinali sme 3 vpichmi injekciou, čo sa da v pohodičke vydržať a potom o takych 10-15 min. keď som už nič necitila prišiel doktor a vytiahol mi zub =) najhoršie bolo asi len to, že ked mi ho ťahal citila som taky hrozny tlak na môj sankovy klb, že som myslela, že sa mi to tam cele vyklbi =D ale nestalo sa, i keď teraz nemam žiadne bolesti zuba, len ten klb citim =/
Plus ma ešte čaka vytrhnutie pravej dolnej osmičky, ktora nie je ešte prerezana, tak dufam, že to nebude horšie ako dnes. =)

11katuska

Mám 16 rokov takto pred rokom mi začali rásť zuby múdrosti a dnes mi už jeden museli vytrhnúť, a o mesiac pôjde von aj druhý. Stále som snima mala problémi, zápaly, silne bolesti.... dnes som šťastná že jeden je už vonku, aj napriek silnej bolesti ktorá je následkom zákroku.

kellory

Ahojte, dnes o jednej mi trhali zub mudrosti. Dali mi injekciu, po ktorej som skoro odpadla.. neznasam to ked citim ako sa mi dasno oduva,leb don vteka tekutina. Potom mi zacal doktor trhat zub - asistovali mu 2 sestricky... trvalo mu to presne hodinu... Hrozne daco, ale ta injekcia bola horsia, po nej ma uz fakt nic nebolelo a zle mi uz vobec neprislo... Ja hlupucka som si po troch hodinach urobila hranoslky s volskym o kom a kecupom. Teraz som ich dojedla a som spokojna :) ... som normalna? Injekcia pomaly prestava ucinkovat, ale nic ma zatial velmi neboli, ale dala som si pre istotu uz aj tabletku.. Dieru tam mam ako studnu, lebo ked som vydela ten vytrhnuty zub tak ten koren bol dlhokansky a siroky tak ako samotny vytrcajuci zub... Hrozneee som sa bala ze sa mi tam hranolka zasekne, ale tak jedla som len na druhej strane, nic sa mi tam nedostalo...

kellory

Ahojte, dnes o jednej mi trhali zub mudrosti. Dali mi injekciu, po ktorej som skoro odpadla.. neznasam to ked citim ako sa mi dasno oduva,leb don vteka tekutina. Potom mi zacal doktor trhat zub - asistovali mu 2 sestricky... trvalo mu to presne hodinu... Hrozne daco, ale ta injekcia bola horsia, po nej ma uz fakt nic nebolelo a zle mi uz vobec neprislo... Ja hlupucka som si po troch hodinach urobila hranoslky s volskym o kom a kecupom. Teraz som ich dojedla a som spokojna :) ... som normalna? Injekcia pomaly prestava ucinkovat, ale nic ma zatial velmi neboli, ale dala som si pre istotu uz aj tabletku.. Dieru tam mam ako studnu, lebo ked som vydela ten vytrhnuty zub tak ten koren bol dlhokansky a siroky tak ako samotny vytrcajuci zub... Hrozneee som sa bala ze sa mi tam hranolka zasekne, ale tak jedla som len na druhej strane, nic sa mi tam nedostalo...

cicuska4789

ACH BOZE to je nieco neuveritelne kolko trapenia je po vtrhnutia asi sa uz zblaznim uz ani tie najsilnejsie lieky mi nepomahaju