Trhanie zubov múdrosti

Príspevok v téme: Trhanie zubov múdrosti
mariquita

Caute, dnes mi okolo 10 tahali zub mudrosti, presnejsie mi rozrezali dasno a vysekali (ci co to tam robili, ani som radsej nechcela vediet) mi ho z kosti. Dasno mi pekne zasili, s tym ze si mama prikladat lad a zajtra na kontrolu. Je jasne, ze to teraz boli (uz mam v sebe lieky takze trosku sa to ukludnuje, ale aj tak to dost boli), ja si ale nemozem dovollit v skole vymeskat cely tyzden ci dva, ako to poniektori pisali. Kolko dni asi nebude schopna chodit do skoly? Uz vam takto trhali zuby mudrosti?

expresko

Ahojte už polroka sa tomuto zákroku vyhýbam, pretože sa bojím môjho zubára, ktorý je veľmi necitlivý. Nevedeli by ste mi náhodou odporučiť nejakého šikovného odborníka, ktorý hlavne pracuje s citom a má ľudský prístup k pacientom?

Cammilla

@Sasha1311uf, to ti nezávidim. Ja som nedavno prezivala to iste. Strasna bolest osmicky. Ja som si nastastie zobrala PN-ku aj po zakroku. Po tom čo mi vytiahli osmicku, mala som bolave dasno a zapalilo sa mi. Nastastie mi odporucil lekar wobenzym, ktory mi pomohol, aby sa mi stav nezhorsoval, ale nastastie sa zapal zmensil a prestalo to boliet

Sasha1311

Ja som dnes ráno bola na trhaní 8ky, ktorá mi už pár dní znepríjemňovala život. Rástla akosi divno, celá pokrivená... V práci som to už nervovo nezvládala, lieky na bolesť nezaberali tak iná možnosť nebola len pre dýchať svoju fóbiu zo zubárov a ísť ho navštíviť. Všetko prebiehalo v poriadku. Patrím k zubárke v Nitre ktorá je veľmi šikovná a spolupracuje ešte s jedným zubárom v ambulancii. Poslali ma na RTG kde odhalili krivé korene, z časti zrastené do kosti a zamotávajúce do zubu pred ním... Keď mi zubárka oznámila už tušiacu správu, že pôjdu von oba, iná možnosť nebola kvôli zamotaným koreňom nebolo mi všetko jedno, ale na druhú stranu som sa ukľudňovala, že budem mať konečne kľud. Vzal si ma na starosti druhý zubár, keďže na trhanie ktoré ma čakalo je lepšia chlapská ruka, napichal ma infekciami a veľmi šikovne vytiahol a vysekal oba zuby. Necítila som vôbec nič ani len pichnúť ie injekcí, no aj napriek tomu mi v kresle prišlo nevoľno, asi zo stresu, ale zubár aj so šetričkou sa o mňa postarali priam ukážkovo. Studené obklady nechýbali :) Horšie to však bolo keď som došla do práce oznámiť práce neschopnosť. Keďže v práci komunikujem s ľuďmi a moja komunikácia v "napichanom" stave bola niekde v bode mrazu bolo rozumné ostať doma. Lenže šéfka nezohnala zástup za mňa a musela som si celý deň vytrpieť v práci, opuchnutá, šušlajúca nakoľko injekcie ešte nejakú dobu účinkovali no však ani to netrvalo večne. Prišlo vytriezvenie, vyprchali injekcie a tá bolesť čo nasledovala potom, to bolo niečo strašné... Plakala som, zvíjala som sa pred ľuďmi v bolestiach. Šéfku neodmäkčil ani plač. Musím dvíhať ťažké stojany takže sa mi riadne pustila krv no hotová katastrofa... Neprajem nikomu :( Myslím, že ak by som doma odpočívala bola by som na tom podstatne lepšie. Z mojej strany teda trhanie a starostlivosť zubára na jednotku a ozaj ak je zubár šikovný, niet sa čoho báť :)

ANGEL-DEMON

a inak som bola u zubara cez prazdniny a v čakarni nikto...
tým chcem povedať že detváky miesto toho aby si zubadlá riešili cez prázdniny radšej sa cez školsky rok ulievaju zo skoly.. kedze pozeram ze aj zakladatelka temy v septembri pridala temu... predpokladam ze ten zub sa jej nepokazil zo dna na den.. my sme mali v práci celozavodnu dovolenku 2 tyzdne tak som si dala zuby pocas toho 3 vytrhnut...

ANGEL-DEMON

mne takto trhal pred zubom mudrosti zub, ktory sa mi rozlamal a nedal sa uz zachraniť, mi rozrezal dasno,.. ale nešil nič... mala som tam dlho kráter , lieky od bolesti som brat nemusela... v priebehu tyždna mi vybral 2 zuby jeden tento a na druhej strane zub mudrosti.. a v pohode bez liekov... :-) ale ja mam vysoky prah bolesti... a po 2 tyzdnoch som dosla dalsi vytrhnut, tak za mesiac padli 3 :-) čo som sa predtym desila trhať zuby myslela som ze to nejak strasne boli a vobec nič...

Nicky ba

A tiez som schopna jest len polievku, vcera som nejedla cely den, az vecer dvakrat polievku, tak aj to je dobre, aspon sa to neinfikuje, aj tak som schopna otvorit usta len velmi malo a nie zuvat. Dolezite je aj nejest nic mliecne, ked je rana v ustach, aby sa nezapalila. To som minule nedodrzala a dala si kavu s mliekom a veruze som mala silny zapal, i ked nemusel byt z toho, ale teraz si na to davam pozor.

Nicky ba

No, tak ty mas asi velmi nizky prah bolesti. Ja som bola na extrakcii lavej dolnej osmicky vcera. To ta nema boliet, ked ti to trhaju! Tiez mi dali 2 injekcie, nebolelo ma rezanie, az neskor, ked mi ho chcel tahat, tak som to trochu citila, tak mi pichol este jednu injekciu a bolo. Necitila som bolest, len tlak a strasne sa tesila, ze bude ten chromtak konecne prec.
Co sa tyka bolesti, tak vcera som mala silne vecer, ale cely cas som vydrzala bez analgetik, az o 23:00 som si davala, aby sa mi dalo spat. Ja inak vela znesiem a hlavne, som nechcela aby sa to nejak bilo s tymi injekciami. Opuch mam, beriem enzymy a betaglukany, po enzymoch mi mizne, atb zatial nemam, uvidi sa po kontrole. Celkovo to znasam lepsie ako pred rokmi, ked mi rezali druhu. To som mala 3 tyzdne opuchy a bolesti, ale vtedy som nebrala enzymy ani nic a atb som musela uzivat po tyzdni, ked to neprechadzalo. To som mala aj zapocty na dvoch vyskach, takze to suviselo mozno aj s tym stresom a ze som v zime lietala z jednej skoly na druhu, mrzlo. Som to vtedy podcenila, lebo mi najprv trhali horne 8 a to bolo nic, to som na druhy den uz nemala ziadne problemy, akurat jeden nurofen mi stacil.
Cize to trhanie je uplne v pohode aj rezanie ako take, zakrok neboli (nemal by), neprijemna je akurat ta rekonvalescencia po rezani, dufam, ze teraz budem do tyzdna fit.

Sorfety

Bola som na extrakcii praveho dolného zubu mudrosti pred troma dňami. Nebála som sa, doktor mi pichol dve injekcie, počkal sme kym to strplo. citila som sice miernu bolesť, ked mi rezal ďasno, ale poviem vám, horor prišiel ked mi vyberal ten zub. Takú bolesť som nikdy nezažila. Bolo to akoby mi ho niečim kovovym podobral a vypáčil, skoro som vytrhla kreslo od bolesti. Ako vravim tretí deň som po tejto operácii, stále spuchnutá ako veverica, jediné čo viem zjesť je polievka. Mám wobenzym, ibalgin, antibiotika aj probiotika. Začínam byť zúfalá, zrejme nepatrim do tej skupiny šťastlivcov ktorých to prejde po jednom dni v posteli.

Slafus

Ja som bola v pondelok 21.6. vyberat tri osmicky, z toho mi dve vysekavali. Po tom co som sa docitala na forach ma rodicia doslova dotlacili k lekarke :D. U mna zakrok aj s pokecom netrval viac ako 40minut. Prvu osmicku, ktoru mi tahala,tak tu som citila poriadne, lebo sa ponahla a po pichnuti injekcie nepockala ani 5 minut. Ostatne uz boli v pohode, len tie zvuky, ked mi asi rezala zub na polovicu(nevidela som) a prasknutie zubov neboli prijemne. Po tom vsetkom mi predpisala atb, dala lad a povedala, ze najvasci opuch pride az na 3-4den. 1.den vecer bol najhorsi, vyzerala som ako vevericka s orieskami skrytymi v ustach a nevedela som do ust vopchat ani kavovu lyzicku. Teraz je to uz stvrty den a opuch je len minimalny. No az teraz citim, ze stehov mam v ustach na rozdavanie a lice mam nejako divne prichytene s dasnom, ale hadam po vybere stehov sa to da do poriadku. Ak mozem odporucit, tak si zakupte wobenzym, ten som zacala brat 2 dni pred(pomaha pri opuchu) , vela ludi sa stazovalo na modriny, mne mamka dala heparoid a zabral super a na bolest som mala nalgesin S. Urcite sa toho nebojte, ked tu niekto pise hororovy zazitok, nemusi to byt vas pripad :) ja som 4 dni po a keby som nemala stehy, tak ani neviem, ze sa nieco stalo.

NebojSa

Ahojte chcel by som sa s vami podelit o moj zazitok s osmickami u chirurga konkretne na Heydukovej v Ba.
Prisiel som do vnutra sadol som si a vravi ze spodny zub je zlomeny a treba ist na operacku a rezat dasno.
Nakoniec ma ale zobral, vrchny zub mi vytiahol asi za 30 sekund no potom prisiel na rad ten spodny zlomeny.
ako sa ho snazil vytiahnut tak sa zlomil a ostali korene vo vnutri. nevedel ich vytiahnut tak zobral nozik rozrezal dasno a vypacil ich. bolest ziadna naozaj , no je to individualne. po zakroku ziadne komplikacie ani opuch.Drzim vsetkym palce