Trhanie zubov múdrosti

Príspevok v téme: Trhanie zubov múdrosti
mariquita

Caute, dnes mi okolo 10 tahali zub mudrosti, presnejsie mi rozrezali dasno a vysekali (ci co to tam robili, ani som radsej nechcela vediet) mi ho z kosti. Dasno mi pekne zasili, s tym ze si mama prikladat lad a zajtra na kontrolu. Je jasne, ze to teraz boli (uz mam v sebe lieky takze trosku sa to ukludnuje, ale aj tak to dost boli), ja si ale nemozem dovollit v skole vymeskat cely tyzden ci dva, ako to poniektori pisali. Kolko dni asi nebude schopna chodit do skoly? Uz vam takto trhali zuby mudrosti?

NebojSa

Ahojte chcel by som sa s vami podelit o moj zazitok s osmickami u chirurga konkretne na Heydukovej v Ba.
Prisiel som do vnutra sadol som si a vravi ze spodny zub je zlomeny a treba ist na operacku a rezat dasno.
Nakoniec ma ale zobral, vrchny zub mi vytiahol asi za 30 sekund no potom prisiel na rad ten spodny zlomeny.
ako sa ho snazil vytiahnut tak sa zlomil a ostali korene vo vnutri. nevedel ich vytiahnut tak zobral nozik rozrezal dasno a vypacil ich. bolest ziadna naozaj , no je to individualne. po zakroku ziadne komplikacie ani opuch.Drzim vsetkym palce

jaja27

Ahojte ja som bola trhat osmicku dnes rano...Mam mladeho zubara ale je perfektny! Trvalo to asi 10minut...umrtvil, trosku rozrypal a ani som nevedela a bol VON...Cakala som nieco strasne kedze ho nemal poriadne zaco chytit ale naozaj to slo rychlo a ani teraz ma to neboli...horsie som to mala pred 2mesiacmi kedy mi trhali 5tku...BOLA TO HROZA!!!nikdy som taku bolest necitila!!!mala som ho prirasteny ku kosti a trvalo to dve hodiny!!!KATASTROFA!!!mala som to zasite a bolest bola neznesitelna...najlepsie co existuje v takomto pripade na bolest je FLECTOR RAPID- prasok som si rozpustila vo vode vypila som a mala som pokoj na takych 6hodin urcite.tak som fungovala asi 3-4 dni a bol pokoj!

Zuzi...

Týždeň som bojovala s bolesťou zubu múdrosti. 4x denne ibalgin alebo flector. Zabralo to tak na par hodín a potom sa zub ozval znova. V lekárni som ešte pred dvoma týždňami kúpila Milgammu N, ktorú mi môj drahý hneď ofrflal ("Jemu na bolesť chrbta aj tak nezaberie"). Keďže bolesť neprestávala a hrozilo vytrhnutie u stomatochirurga, Milgammu som vyskúšala, veď horšie už to aj tak byť nemôže. (4x denne 3 dni). Výsledok? Po troch dňoch ani neviem, že ma nejaký zub bolel. Návšteva stomatochiruga sa odkladá na neurčito (kým nebudem totálne mimo, nikto ma k lekárom nedostane).

ojka

Cristof , robia, ale určite nie len tak bez príčiny.... aspoň si myslím, že by to malo mať nejaké zdravotné opodstatnenie ...

Cristof

Synovi (25 rokov) idú extrahovať v zahraničí VSETKY 4 osmičky naraz v narkóze, pritom akútna z toho je len jedna. Robí sa to takto aj na Slovensku? (lebo sa mi toto zdá veľmi drastické ohľadom na rekonvalescenciu). Ďakujem.

ojka

každý resexciu/extrakciu osmičiek znáša inak. Ja som s každou osmičkou marodovala min. 2 tt, celá spuchnutá som bola, jedna veľká modrina. Toľko moja skúsenosť. Kolegyňa prišla na druhý deň normálne do práce ako keby sa nechumelilo :-) Takže je to individuálne, tak dopredu nestresujte, hlavne, ked viete, že ste v dobrých rukách :-)

Ivi 444

15.4 som bola na resekcii neprerezanej osmičky vpravo dole. Bála som sa nenormálne, mám úplne najnižší prah citlivosti. Zákrok prebiehal asi 45 minút, pričom som počula iba nepríjemné zvuky. Zub bolo treba rozpíliť na polovičku, ale to som sa dozvedela iba z rozhovoru lekára so sestričkou. Nič som nevidela, bola som zahalená rúškom. Naozaj nič som necítila a ešte aj doma som bola v kľude asi dva dni. Opuchlo to poriadne,ale nebolelo. Kríza prišla, keď to začalo odpúchať, ale Nalgesin S pomohol. Dnes po týždni a po vybratí stehov sa cítim úplne ok. Nebojte sa niečo urobiť pre svoje zdravie. Nečítajte si tu tie desivé zážitky neviem koho. Dá sa to zvládnuť úplne v pohode. Nezabúdajte, že strach je iba vo vašej hlave. Reálna situácia je úplne iná. Zvládnuteľná pre každého.

PatrikPatrik

Mne pred 3ma hodinami vytrhli ľavú spodnú spiacu osmičku.
Injekcia úplne bez bolestne, stále som čakal že kedy už a on že už to je. (mojna prvá v živote u zubára)
Počas zákroku som ale jemne cítil rezanie, tak dopichol nižšie ešte a bolo to v pohode.
Trvalo to všetko cca 45minút, 10minút čakanie po injekcií, 25minút vyberanie, 10minút debatovanie.
Zub mi nakoniec navrtal a zlomil na dve časti a vybral, 3 stehy.

Úplne najhošie na tom celom zákroku je práca sestričky, ktorá Vám ohnutým kovovým predmetom ťahá líce aby mal doktor miesto.

A už len čakám na bolesť ktorá by mala prísť podľa toho čo tu čítam.
O 2 týždne daľší :)

kristi24

Dobry den, ja som bola na trhani hornej 8 akurat vcera do toho som dostala silne migreny no neodvazim sa povedat ci je to zo zasahu do nervou . takze som cely den prelezala a zvracala. Vytrhnutie zuba je individualne mojej mame ho trhali asi hodinu kedze ma korene zatocene , moje vytrhnutie trvalo asi 10 min. Kedze som predtym nebola na rtg dr nevedel ake mam korene a kam su pozatacane ale som prekvapena ze to dal . nieje to hrozne vobec bala som sa . trhania skor boles po tom ale kazdy z nas ma iny prah bolesti a znasanlivosti. Ak je treba nemajte strach a dajte to von . dnes na druhy den to samozrejme este boli . a co som bola zmatena ze krvacanie bolo cely den ale ustupilo . treba lezat a ja pri malom synovi som nemohla aj ked mi bolo vazne moc zle . analgetika urcite odporucam ihned podal mi ich aj dr hned po vytrhnuti zabranuju zapaleniu rany ...

Saara123

Ahojte, bola som si trhat zubok mudrosti u statneho zubara v NZ:) ja som nadmieru spokojna. Necitila som vobec ze mi ho vytrhli. 50 sekund co mi napichal injekciu, potom 10 minut sme pockali kym zabrala a za minutu ak nie kratsie bol zub vonku. Nic som necitila a ani tie injekcie, Akurat vam ponatahuju ustocka a citite tlak a to je cele. Moj bol uz vyrasteny a sice vyrastal krivo inak bol zdravy, mozno preto nebolel. Este ma cakaju ostatne tri. :) ja som sa velmi bala, lebo sa tu pisu aj hrozne prihody, ale nakoniec to bolo dobre. Prajem aj vam nech Vas to rovnako neboli jak mna :) !