Trhanie zubov múdrosti

Príspevok v téme: Trhanie zubov múdrosti
mariquita

Caute, dnes mi okolo 10 tahali zub mudrosti, presnejsie mi rozrezali dasno a vysekali (ci co to tam robili, ani som radsej nechcela vediet) mi ho z kosti. Dasno mi pekne zasili, s tym ze si mama prikladat lad a zajtra na kontrolu. Je jasne, ze to teraz boli (uz mam v sebe lieky takze trosku sa to ukludnuje, ale aj tak to dost boli), ja si ale nemozem dovollit v skole vymeskat cely tyzden ci dva, ako to poniektori pisali. Kolko dni asi nebude schopna chodit do skoly? Uz vam takto trhali zuby mudrosti?

quasimodo

V utorok u stomatochirurga mi trhali 8 ciastocne prerezanu, korene vraj az v kosti. Trhanie prebehlo v pohode, bolest som necitila, ani sitie, iba tlak.
No postupne ked sa to prebudilo nastali muky. Beriem antibiotika aj ibalgin od bolesti, ale aj tak som sa 2 dni nevyspala. Dnes je štvrtok stale puchnem, hoci to chladim. Dr. povedal sice dopredu, nech ratam tyzden PN, ale aj tak ma to prekvapilo, najma ako som hrozne napuchla. Je to urcite zlozitejsi zasah. Predtym mi trhali uz 2x 8 a PN som nebola,hned som isla do prace,lieky som nebrala,iba som mala teplotu. Vtedy to bolo ambulantne trhanie a teraz v utorok to bola operacia u stomatochirurga.
Prajem vsetkym, aby taketo udalosti nikdy nezazili a poznali ich iba z opisu.

Yuray38

Ahojte práve som 6 dní po trhaní osmičky. Trhania zubu sa nemusíte báť, je bezbolestné. Dôležitá je starostlivosť po vytrhnutí. Ihneď po extrakcii si prikladajte ľadový obklad, ktorý zabráni zápalu. Keď cítite doznievanie anestézy treba užiť analgetiká. Mne najviac pomáhal Quarelin - je silný s dlhodobým účinkom - 8 hodín. Po extrakcii samozrejme radšej nič nejesť a piť opatrne čistú vodu. Keď to nevydržíte, tak roztlačený banán. Na druhý deň treba začať s repíkovými výplachmi. S vlastnej skúsenosti doporučujem užívať Wobenzym, urýchly hojenie rany a zabráni opuchom. Držím všetkým palce!

VP

Je to veľmi individuálne. Závidím všetkým, ktorým zub hneď vytiahli a bolo. Bohužiaľ, ja mám zlú skúsenosť s trhaním osmičky. Možno ani niekto neuverí, že to bolo naozaj tak: pichli mi dve umŕtvovacie injekcie, zub mi trhali najskôr pol hodinu, potom mi dali prestávku a pokračovali ďalej - ešte hodinu. Po hodine a pol neskutočného trápenia to ukončili. Záver - vytiahli mi jeden koreň, dva tam ešte ostali. Musím ísť na rontgen a o dva týždne pokračujeme znova. Dali mi antibiotiká, beriem tri tabletky denne od bolesti. Zub mi trhali v piatok, dnes je pondelok a bolesť stále ukrutná. Nielen tej rany, ale bolí ma z toho komplet celá strana a bolesti mám aj s prehĺtaním. O tom, že nemôžem jesť a len s biedou rozprávať ani nehovorím.Neviem si ani predstaviť, ako budem vyzerať po druhom trhaní. A to si neviem predstaviť, keby som musela byť deň po trhaní v robote!

nika-oravka

Ahojte , dnes o 8 rano mi vytahovali hornu lavu 8micku...(prerezanu na polovicu ) chcem vas vsetky upokojit. Nic som necitila,nic ma nebolelo a nic mi nie je ;-) umrtvenie 1min a vytrhnutie 5sekund :D menej bolestive ako vrtanie kazu :) Naozaj sa nie je coho bat. Dala som si preventivne ibalgin a som bez najmensej bolesti ! Drzim palce vsetkym koho to caka...

michaela101

Dobrý deň mam ist na trhanie zubu mudrosti ale najviac sa bojim tej ihli ktoru vam pichnu proti bolesti .. boli ta ihla ?? a kolko krat vam opichnu zub aby ste to necitili .. Totiž to este som nikdy nebola u stomatochirurga takze neviem .. dakujem za radu

sissinqui

Ja mám už 2 mesiace veľké bolesti ďasien.. myslela som si, že je to zápal, ale RTG ukázaj, že je to čisté. Zubárka mi povedala, že to bude asi tou hornou pravou osmičkou. Tak reku, že mi dá termín na vytrhnutie a ona ma nechala tak, že do leta si to mám prečisťovať a že ak sa to nevylepší, tak pôjde von.. Ale to že umieram, nikoho netrápi.. a tak ako teraz som si nikdy nečistila zuby... 3krát denne spešl pastou, zubná niť, medzizubná kefka, 3 druhy dentálnych vôd a ešte dezinfekcia... no fakt strašné a bolí to jak hovado. možno len morfium by mi zabralo od bolesti... tak v pondelok pôjdem o5 k zubárke, nech s tým niečo robí, lebo fakt umriem.. tá bolesť mi vystreluje do pravej ruky a do hlavy.. bojím sa toho trhania zubu.. ale ak ma to prestane bolieť, som ochotná podstúpiť čokoľvek, injekcie mi nevadia, tak to aj 3 keď mi pichnú :D no viac sa bojím toho, že nastane situácia, kedy mi zubárka povie, že mi vytiahne nerv... neviem pričom by to mohlo nastať, ale bojím sa.

16kubo61

Mne dnes vytiahli tiez v pravo hore osmicku a pohodka normalne som siel do roboty z ordinacie. Nevidim dovod aby som doma sedel tyzden.

Rodrigopatri

Penky den :) mne vytiahli osmicku vlavo dole pred dvoma hodinami ... A predtym mi tahali vsetky ostatne ... Pravda je ze najhorsia je ta injekcia :( ja som dostala tri ... Dost to bolo citlive :/ najhorsie je ze nemozem ani jest ani pit ani fajcit ... A tlak nam 109/58 tak na odpadnutie ... ;) zajtra sa chystam do prace ... Nevidim v tom problem ze by som mala ostat doma... Neberiem antiniotika a ani obklady si nedavam a ani som si nikdy nedavala ... Kazdy organizmus teaguje inak ... :)

Martines71

Aj vy mate problem pri prehltany slin lebo ja mam ked sa mi nahromadia slny v ustach tak ked prehltam zacne ma boliet ta rana po zasivany a newiem si mam prehltat sliny laebo len vypluvat kedze ma to boli preto chcem vediet ci to je v pohode alebo mam vypluvat.