Trhanie zubov múdrosti

Príspevok v téme: Trhanie zubov múdrosti
mariquita

Caute, dnes mi okolo 10 tahali zub mudrosti, presnejsie mi rozrezali dasno a vysekali (ci co to tam robili, ani som radsej nechcela vediet) mi ho z kosti. Dasno mi pekne zasili, s tym ze si mama prikladat lad a zajtra na kontrolu. Je jasne, ze to teraz boli (uz mam v sebe lieky takze trosku sa to ukludnuje, ale aj tak to dost boli), ja si ale nemozem dovollit v skole vymeskat cely tyzden ci dva, ako to poniektori pisali. Kolko dni asi nebude schopna chodit do skoly? Uz vam takto trhali zuby mudrosti?

krasika6U87

Mne trhali zda zuby naraz, bola som v anesteze, ale ked injekcia vysla velmi ma bolelo. Musela som uzivat antibiotika, doktor mi poradil uzivat wobenzym, ktory zabezpecil, aby sa rany nezapalili. Rychlo som bola fit

Dawis

Ahojte, nerad beriem mnohym iluzie ale ja osobne patrim do tej nestastnej skupiny. Vsetky styri osmicky mam so zatocenymi korenmi a u nas v NZ mi to odmietli vytrhnut a poslali ma s nimi do Bratislavy na stomatochirurgiu. Horne osmicky mam velmi bolave a dnes mi pani "skusena" zubarka s vyse 30 rocnou praxou davala docasne plomby na obe horne osmicky, pricom mi uspesne zavrtala aj do nervu na co som okamzite vyletel z kresla akoby ma kopla elektrina ba este horsie (bez injekcie samozrjme- mudra hlava do peciva) a stale uz asi po piatich hodinach od zakroku pocitujem obrovske bolesti takmer vsetkych zubov, kedze nervy su na seba napojene. Zubarka mi povedala, ze v mojom pripade bolesti po vytrhnuti zubu mozu pretrvavat aj niekolko tyzdnov. Takze tiez zalezi ake geny ste zdedili. V pondelok idem do BA si to dat vytrhnut a vsetkym, ktori maju podobny problem ako ja prajem pevne nervy.

r62

Nakoľko majú deti zuby po mne :-( museli ísť 8-čky von. Dcére vyberali zatiaľ len horné. V piatok jej ju vybrali a do práce išla až v pondelok. Najskôr jednu a potom aj druhú 8-čku. Pokiaľ viem, dávala si tabletku od bolesti, keď ju to bolelo, ale bez väčších problémov. Určite to závisí aj od samotného zuba, každý prípad je jedinečný. Dcéra si dala vybrať v stomaklinik.sk
Syn v Nemecku si dal vybrať všetky štyri 8-čky naraz v plnej anestéze a bol týždeň PN.

1sss1

ahojte, velmi ma bolel zub (asi pol roka), ktory bol hnily a musel ist von- horna prava 8smicka, teda zub mudrosti. to som sa dozvedel , ak som si sadol do kresla a dostal injekciu. o pat minut ma volala sestricka , a Ja cely vyrehotany (teda neviem co do tych injekcii davaju :) som sa posadil a cakal na Pana doktora co bude dalej. Cele to trvalo asi 20 sekund a to bez bolesti ! Potom som vysmiaty vysiel von a siel do prace. Netreba sa nicoho bat.

TENI

Mne trhali osmicky pre pol rokom, strasne som sa bala tohto zakroku a najma bolesti. Kamaratka, ktorej trhali zuby tesne predo mnou mi odporucila wobenzym, aby sa mi rany nezapalili a rychlejsie som sa zo zakroku dostala. Ak sa mam priznat, bola som skepticka, ale vyskusala som, taka som bola vystrasena a prekvapivo mi velmi pomohol. Vobec to nebolo take zle, ako som si myslela

Duschooo

No a zase sa tu niekto zabáva na vašom strachu... apropo... aby zubar ťahal zub 6hodin tak to by bol pekny amater bez praxe...

JOHANN86

Dobrý deň,

ako bolo viac krát spomenuté - je to veľmi individuálne - ja však nanešťastie patrím do tej bolestivej skupiny. Veľa záleží na dĺžke koreňov. Tie moje boli pomerne dlhé, teda zub bol poriadne zakorenený - čo bol dôvod, prečo ho zubárka počas extrakcie nechtiac zlomila a vtedy začala skutočná bolesť. Medzi zlomením zubu, resp. odtrhnutím korunky a úplnou extrakciou zvyšku zubu bolo cca 6 hodín, ktoré boli peklo. Zub krvácal, bol otvorený a nepredstaviteľne bolel. Na zubnej chirurgii ma potom "napichali" a za pár minút bol zvyšok zubu vonku. Ďasno je mierne spuchnuté, avšak dá sa to vydržať aj bez liekov.

Moja rada: len nelámať zub! :) Ináč je to v pohode :)

Duschooo

Dobry deň... Po tom ako som si tu čítal tie vaše príspevky že trhanie osmičky je veľmi bolestivé a zákrok trvá dlho a je komplikovaný a neviem čo ešte podobneho....tak som sa bál isť k zubárovi dlhu dobu som to odkladal a nakoniec som sa aj tak odhodlal lebo aj tak v buducnosti by ma to neminulo ... Bol som prekvapený keď mi zubar pychol injekciu ktoru som takmer ani necitil iba tak slabučke pichnutie. Po piatich minutach mi začal ťahať tu osmičku a do 30sekund bola vonku a uplne bezbolestne čo som bol prekvapený že ani náznak bolesti nebol to vam prisaham!!! takže ludia nebojte sa toho a tieto bludy čo su tu popísane tak to sa len niekto dobre zabáva na vašom strachu. Ja osobne lutujem to že som na zákrok nešiel skôr... Takže tolko moja skúsenosť.... Pekný deň

fifko

Ahojte tým ktorí píšu že vytrhnutie osmičky nebolí alebo ich to nebolelo srdečne gratulujem :)... v utorok som bol na vytrhnutie spodnej ľavej osmičky a úprimné povedané takú bolesť som v živote nezažil :/ je to naozaj individuálne napichali mi ju celú dookola asi 8x a stale som cítil neznesitelnú bolesť museli si pomáhať 2 zubári najskôr mi tvrdili že by to malo ísť bez problémov ale asi po 15 minútach prišli na to že to take jednoduché nebude a bol som tam ďalšiu hodinu :(... zub sam o sebe bol uplne zdraví žiadny kaz ani nič len som mával problemi z infekciou okolo ďasna preto išiel von teraz je to 5 deň a ešte stále to dosť bolí... poradil mi jemne vyplachovat ústa horúcou slanov vodou po 24hod... a vyhýbať sa chladu ;) tak vám všetkým prajem veľa šťastia :) Ps: injekcia bolí zo všetkého najmenej tej sa nemusíte báť :)

NatalusTN

Ahojte, mne dnes trhali pravu spodnu osmicku, tzv. \\\"Zub mudrosti\\\". Urobil mi rengen, korene som mala v poriadku, takze ma nemusel nikam posielat a vytrhol mi to sam. Napichal mi cely zub niekolko krat, nebolelo to, len ako keby vas kopla elektrika :) Nejakym pacidlom mi nadvihol zub, kliestami vybral, dal liecivu latku a mam to konecne za sebou :) Vobec to nebolelo, malinko to bolo neprijemne. Uz mam 4 hodiny potom a nastastie ma absolutne nic neboli. Nemam si to nicim vyplachovat, davat si pozor na jedlo, byt v teple a mam antibiotika, pretoze mavam s tym spojene bolest mandli, ucha, sanky. Tak mi ich dal preventivne. Sama som sa az po 5 rokoch trapenia tam konecne odhodlala ist, nelutujem! Dufam, ze ma ostatne 3 zuby nechaju napokoji, aj ked to vypada, ze lava spodna osmicka pojde tiez casom von. Vela stastia prajem vsetkym a najma rychle a bezbolestne uzdravenie! ;)