téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

ele

Bj, pre dieta je zakladnym a absolutnym zdrojom zivin materske mlieko iba prvy polrok, potom sa postupne prechadza na "tuhu stravu", jasne ze idealne je ked matka koji aspon este do roka aj pol, ty mi tu tvrdis, ze po tom pol roku by si odporucil podavat dietatu surovu stravu? Chapem dobre? Mas deti?

ele

BJ, ja sama zijem na surovej strave a nie som ziadny zaciatocnik, ked som zacinala, hadam toto forum ani neexistovalo. Pocas tehotenstva som pridala ryby(jasne ze nekontaminovane), orechy, kyslomliecne vyrobky, strukoviny, obilniny, semena a sem-tam bio-hydinove maso. Teraz znovu prechadzam na cisto surovu stravu. Nikdy som nemala ziadne zdravotne problemy, okrem sennej nadchy, ktora je uz chvalabohu prec, beriem to ako prirodzeny zivotny styl, nic extra, aby som sa tu stale kazdy den musela rozpisovat a presviedcat ludi ako podaktori na tomto fore..
Jednoducho chcela som povedat iba to, ze sa mi to zda ako privelke riziko, pocas tehotenstva konzumovat LEN ovocie a pisem vo vseobecnosti, nie vo vztahu k nejakej konkretnej osobe..

vevericka

BJ..este by to chcelo vysvetlit, preco clovek ma appendix kratky a bylinozravce dost dlhy a uskladnuju sa tam bakterie , ktore napomahaju traveniu celulozy(koala napr)..
dokonca su na to aj dve teorie..jedna ze prejdenim na jednoduchu stravu a varenim sme ho jednoducho prestali potrebovat (ostali vsak ine crevne bakterie)
druha, ze mensie boli evolucne pre cloveka vyhodnejsie(vacsie sa lahko zapalili)(tu sa vsak naskyta preco ho teda zrazu prestali potrebovat??)..to varenie mi pride jednoduche vysvetlenie...som zvedava aku teoriu vysmylis.mozno bude na NC..

BJ

ele... od narodenia nie, najprv musi pit materske mlieko.

Nieco na zamyslenie. Cela zivocisna risa zije prirodzene od narodenia po smrt na surovej strave. Iba clovek by musel jest varene?... rozmyslaj trochu. Mame podobne organizmy, ako zvierata, fungujeme na podobnom principe. Bola by uplna hlupost, aby to priroda vymyslela tak, ze clovek by nesmel stratit ohen, inak by zomrel. Je to absolutne nelogicke. Clovek prezije na surovej strave rovnako dobre ako cela zivocisna risa, s vitalitou a bez chorob.

ele

onaa, ty si mimo? To kvoli tej Eve, co nizsie pisal, tak som zaostrila. Praveze vy dvaja ste si zarezonovali, tak do toho a moc si nenamyslaj, tiez sa mi nezdas ako nejake terno! Prides sem a zacnes tu pisat, kto vie menej, kto viac ako nejaky rozhodca po funuse ;)