téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

ReginaPhalange

Elle,
ja som tiez vegetarianka, ale v tehotenstve budem jest vsetko. Vsetky odborne clanky sa zhodnu na tom, ze vegetarianstvo, veganstvo, vitarianstvo a pod. je nebezpecne pre tehotne zeny a male deti. Aj ked je vegetarianstvo moja cesta, nechcela by som tym ohrozit svoje babatko.
Ale to je len moj postoj.

BJ

Drzim ti palce watermelon, mne to pripada, ze to tehotenstvo prislo do obdobia, ked telo este nebolo celkom navyknute na novu stravu, a preto prisli problemy. To je zivot, nikdy nic nieje idealne. Jediny, kto ta moze zbavit akychkolvek pochybnosti, si ty sama, ale to urcite sama vies. Kto moze sameho seba poznat lepsie? Mozno zistis, ze v tehotenstve ti low fat raw vegan neprospieva, a naordinujes si vhodnejsi smer. Mozno za par rokov vitarianstva, keby si znovu otehotnela, uz by bolo vsetko v poriadku.
Mne sa preto zda najlepsia cesta spoznavat vlastne telo a uplatnovat ziskane poznanie v praxi. Zaklad je udrzovat si cistu a jasnu mysel. Je to tazka cesta, ale jedina spravna.

watermelon

ale kde BJ, nic som ti nevycitala, mrzi ma, ak moj prispevok vyznel voci tebe nepriatelsky. Ele mi tu davala dost zabrat, je to strasne zle na psychiku, ked ti niekto vypisuje take veci ako ona. Prosim ta, ktora tehotna zena sa tvari, ze vie co robi. Skoro kazda ma miliony obav, teda ja urcite, ci robim vsetko dobre, ci jem dostatok, ale to len preto, lebo zhruba od 6 tyzdna do 12 som ledva do seba nieco vopchala, bola som stastna, ked som mohla zjest hocico (okrem masa, ale asi 4 razy som mala trochu ryby a syry tiez nie). V 6 tyzdni som schudla 4 kg, z 52 na 48 (mam vysku 170 cca), tak som zacala jest aj ine veci, z donutenia, ale problem je, ze moje telo na ne nebolo uz zvyknute, strasne tazko mi travilo varene. Plus tazka hlava, tazke brucho (vitarian take nepozna). Teraz mi je lepsie, dokazem viac zjest a dokonca byvam uz aj hladna, tak mam teraz surovu stravu nad 50%, ale aj tak to nie je ono. Teraz je zas problem, ze uz mi sice zas chuti ovocie, ale nezasyti ma. Banany a manga stale nemozem ani citit. Tym ti chcem len ukazat, ze jasne, ze som si nie ista, to sa neda byt, lebo tvoje telo skratka nerobi to, chces, a vlastne nik nevie, co je to najlepsie. To nevie vazne nik. I ked som presvedcena ze low fat raw vegan je ta spravna cesta, teraz to nejde a trapi ma to. Asi tak. Uz len nech uplne skoncia nevolnosti a vrati sa mi povodna chut na sladke ovocie a potom si budem ista, ze robim tu spravnu vec.
Tvoje prispevky citam praveze velmi rada, lebo narozdiel od inych cloveku aj nieco daju.

BJ

watermelon, to si ma asi celkom nepochopila, ja som mal na mysli len prvotny detox a rozkolisanie metabolizmu, ktore nastane pri prechode na inu stravu, a prave prve mesiace moze byt najhorsie. Ale ako pises, nepoznam ta, ja sa narozdiel od eli nehram na vestca a naozaj neviem, ako na tom si, preto som ti aj napisal, ze dufam ze vies, co robis. Ak vies, tak potom neni problem, tak preco mi pises, akoby som sa ta niecim dotkol, to mi skor pripada, ze si si neni sebou ista dostatocne. Ja zastavam ten nazor, ze clovek moze mat so svojim telom cez pocity velmi dobry vztah a moze vnimat vela veci, co sa v nom deje. Hlavne, kedy je ok a ma vsetko co potrebuje, a kedy nie a zacina vysielat varovne signaly. Toto nemoze pochopit clovek, ktoreho telo vysiela zaplavu varovnych signalov kazdy den, pretoze je konstatne vyvedene z rovnovahy... iba clovek, co je uz dostatocne precisteny. Napriklad, ja viem presne vycitit, kedy zacnem mat nabeh na prechladnutie, telo zacina vysielat tolko varovnych priznakov... vzdy viem, ze hlavny problem je v prekyseleni, odkyselim sa, a priznaky do par hodin zmiznu, niekedy sa potom este trochu spotim a je dobre, telo to proste vypoti, a nemusim ochoriet. Kedysi som to vnimat nevedel, a tak som proste zrazu ochorel, lebo som telu nijak nepomohol, nerozumel som tomu, ako to funguje. A bol som aj 3-4x do roka chory, prechladnuty, zapal hrdla.

Samozrejme detoxifikacia prebieha aj dlhsie, a vlastne, prebieha cely zivot. Ved telo sa detoxifikuje kazdy den, vylucuje splodiny metabolizmu, ktore su toxicke. Keby bol detox nejaky problem pre dieta, tak by museli byt problemove vsetky deti na planete, lebo kazdy den by ich poskodzovali splodiny metabolizmu.

ele

tym som nechcela povedat ze sa ti narodi chore dieta, varovala som pred rizikami. To, co si napisala o tej strave, je sice pekne, ale postaci tak akurat pre teba, ty mas v sebe dalsieho cloveka, co ostane pre neho? Dieta bude vazit vyse 3 kil, teraz ma len par gramov.
Okej, skoncila som tuto debatu, zivot casom ukaze co je spravne a co nie.

Najčítanejšie články