téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

watermelon

ele napisala si: si po mesiaci "suroveho stravovania" otehotnela, tak vopred lutujem tvoje nenarodene dieta, boze, to je uz aka nezodpovednost, tvoje telo sa vlastne detoxikuje pocas tehotenstva a vsetky toxiny sa kumuluju v tvojom dietati, nehovoriac o tom ze mu nedoprajes vsetky potrebne ziviny na vyvoj.
inteligenciou tiez nebude ovplyvat aj vdaka "tvojej" strave
tvoje dieta nema dostatok zivin na rast a vyvoj mozgu, si v 4.mes, urcite ani brucho este nemas, v 7. mesiaci zacne dieta enormne rast na vahe, jeho mozog sa zacne zvacsovat, resp. chcel by sa zvacsovat, ale nebude mat na to podmienky.
toto su tvoje prorocke slova, prepac ze som ich pochopila inac, ako si ich myslela.
k mojej strave sa i nadalej nejdem vyjadrovat, ja viem co mam doplnit. Vapniku ma azaz mrkvovy dzus, sezam, mak, viac ako mlieko. Semena maju aj omega 3.
listova zelenina ma az az bielkovin (22%), orechy a semena (11%). Tolko k tomu.
Ved mnoho zien prevracia prve 3 mesiace, poznam taku co vyvratila vsetko prvych 5 mesiacov (ani nevysla z domu) a kde beru tieto zeny ziviny? Ja som aspon moje jedla nevyvratila, cize vo mne muselo bezpodmienecne ostat viac zivin ako v nejakej zene, ktora vyvrati hoc aj kazde druhe jedlo. Ale mozno sa mylim. V kazdom pripade sa snazim jest, i ked to je tazke s tou nechutou, uz ale nastastie odchadza. Boze ved tehotna zena to uz ma aj tak take tazke, ten tlak, ze mas jest, ale ty nemas ziadnu chut, je ti zle, a este ma tu niekto ide deptat, boze je mi z toho na grc.

ele

vitarianstvo nema jednoznacne pravidla, kazdy vitarian moze ponat svoje stravovanie inak, pisala som, ze pocas tehotenstva som pridala aj ine druhy potravin, lebo som toho nazoru, ze vitarianstvo nie je vhodne pre tehotne zeny a deti vo vyvoji, predtym som sa radila aj s RNG a sam mi odporucil aj zivocisne tuky a bielkoviny, omega-3 mastne kyseliny, doplnit si vapnik, atd..

ele

a to si vyprosim aby si mi tu "do ust" pchala slova, co som v zivote nenapisala, sama som matkou a nikdy by som nevyslovila taku vec, ze sa ti narodi chore dieta, pisala som o rizikach. Toto je uz cisty stihomam!!

ele

Watermelon, dobre clovece, tak potom trepes jedno cez druhe, citaj po sebe..
Ja nie som ortodoxny vitarian a niektore druhy jedla musis aj povarit, nemozu sa jest za surova, napr. fazula, ci cestoviny. Vsetko co je ortodoxne zavana fanatizmom, a to ja odmietam..

watermelon

BJ, dakujem za ten prispevok, kde pises, ze telo sa mi urcite este detoxikuje, ale preboha, ved to by som mohla cakat este riadne dlho ved telo sa mi moze detoxikovat aj 10 rokov v extremnom pripade a dalej planovat nieco ako dieta si nemyslim ze je dobra vec, potom to vacsinou akosi nejde a parik sexuje pod tlakom a v strese, no tomu som sa chcela vyhnut. Podla mna telo vie presne co robi, a v zivote by nepustalo jedy do babatka, myslim ze telo je dost inteligentne na to. To len ludia si myslia opak, mozno prave taki, ktori za kazdu cenu hladaju vyhovorky preco sa stravovat tak a nie inak. Ked moze mat matka, co sa denne napchava masom a sladkostami a syrmi zdrave dieta, tak ho mozem mat aj ja, a vobec nechapem ako niekto naberie taku drzost a vyhlasi mi tu, ze sa mi narodi chore dietatko. Niekto kto vobec nic o mne nevie. Je to smutne.
Nemienim sa tu pred nikym obhajovat, nikto nema pravo sudit ma, je mi z toho nanic, aki su ludia netolerantni, ble.

watermelon

ele vazne, povedz mi, odkial mas info, ze jem iba ovocie a po druhe odkial mas info ze jem surovo iba mesiac. Ty si vestica? Lebo ak hej, si strasne zla, nevies to uhadnut, tak co sa strapnujes. Nikde som netvrdila ani jedno z toho, zbytocne sa rozculujes. Sama tu priznavas, ze varena strava je mrtva, ale dietatu v bruchu ma vyhovovat? tak si zrejme odporujes.
v kazdom pripade tvaris sa zen, ale mam pocit, ze si od harmonie strasne daleko. Keby si bola vyrovnanym clovekom, nechala by si druhych na pokoji, pripadne si pomyslela to svoje, ale hlavne by si tu nepresviedcala druhych o tom, co sama nevies. Vkuse tu tvrdis, ze jem iba ovocie, to mi vazne zastava rozum nad tym. V jednom prispevku tvrdis ze vies o com je vitarianstvo a v druhom ze jem iba ovocie. tak to ma nepresviedca o tom, ze vobec vies nieco, lebo si vkuse odporujes. Naozaj sa s tebou uz nechcem o nicom bavit, aj som ta zo zaciatku ignorovala ale ty nie a nie prestat, ved to je chore.

doubledog

BJ,
priroda to uplne evidentne vymyslela tak, ze clovek objavil ohen, aby sa mohol zahriat a aby si na nom mohol pripravit nieco pecene alebo varene.
vdaka tomu mal potom cas na vymyslanie inych veci, a tak nakoniec vymyslel internet.

ele

dovolim si tvrdit ze ak sa chcete dozit vysokeho veku a byt culi, fyzicka aktivita a psychohygiena su rovnako dolezite ako strava, vase zameranie je prilis jednostranne..

ele

Bj a ano to vsetko co si pisal o varenej strave 23:57, ako by si zrovna objavil Ameriku, to je myslim si ze jasna vec. Varena strava = mrtva strava, chudobna na vitaminy, mineraly, enzymy, zatazuje organizmus, jeho obranyschopnost. Surova strava je pre cloveka najprirodzenejsia, podporuje detoxikacne procesy, myslim si, ze tiez nie je odveci, ked clovek konzumuje iba prevazne surovu stravu, tj. obcas sa uchyli aj k tepelne upravenej strave, napr. na pare. Ja som pocas tehotenstva jedla aj huby a celozrnne cestoviny.

Najčítanejšie články