téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

iwus93

ja som to akurát tiež čítala včera, to Nescafé, že aké zdravé sú ich kávy, ale v dnešnej dobe...
raňajkujem ovocie alebo jogurt (pri vitariástve sa že vraj nejedia, neviem sa odnaučiť sa ich jesť) a takisto si dávam na desiatu aj musli tyčinku, bebe dobré ráno alebo ovocie alebo jogurt, tieto veci mám najradšej
na večeru si dám nejakú zeleninku alebo jogurt, sem-tam sucháre so šunkou a syrom

alchamilka

na stránkach nestlé... som dokonca našla že ich presladené cereálie sú tak zdravé... tak to ma zaskočilo a kto ich neraňajkuje má vyššiu hmotnosť... každá značka prezentuje svoj výrobok ako aj NESCAFE zas prezentuje káva je zdravá (pražená a ich)

alchamilka

to poznám áno koláčiky .. čokoládka má viac vitamínov ako "ovocie" :) no káva je možno zdravá ale určite nie už pražená a neviem ako upravená tak ako cukor, cukor nie je až tak nezdravý keby nebol zbavený všetkých prospešných látok.. to isté robia s ryžou... a pritom nelúpaná je zdravšia ale koho to zaújma chcú len zarobiť...kávové bôby sú zdravé tak ako aj kakaové ale ako náhle to upravíš ako oni tak sa to stráca...

iwus93

aj moja babka je taká, už prídeme k nej a začína dávať na stôl keksíky, koláče atď :)
teraz mamina prišla, že by som mala spraviť kokosový koláč, no zbohom :) maminmu priateľovi zachutil, tak musím ísť vypekať :)

a alchamilka piješ aj kávu?

alchamilka

iwus93 : no vidíš že to ide :) aj ja som čítala knihu o vegánstve štíhla potvora sa to volalo tuším a tam bolo opisovano všetky tie svinstvá mlieko , mäso , cukor.. skvelá knižka trošku drsnejšie písaná ale fajn... to poznám s tými maminami.. tiež podľa mojej mamy ked som jej povedala o surovej strave tak teda tomu moc neverila a dalej varí to super nezdravé čo je podľa mojej maminy zdravé:)

iwus93

na dneska som ju prehovorila aby nerobila mäso, lebo je nedeľa, ale spraví vyprážaný karfiol a to moc tiež nie je zdravé
teraz kúpila takú knižku, kde je aj vegetariánska strava, tak si niečo z nej obkukám a pôjdem pozrieť do mesta nejakú tu knižku o vegánstve :)

alchamilka

teraz skús byť len vegánom vylúčíš všetky živočíšne bielkoviny a ked sa budeš cítitť ĺepšie tak neskôr prejdeš na vitarianstvo... a zvyšuj dávky surovej stravy čiže čo najviac a skús mamine tak nenápadne podávať nejaké recepty zdravé vegánske aj chutné alebo navar niekedy ty... :) už aj na vegánskej strave uvidíš rozdiely.... a prechod na surovô stravu je niekedy ťažký najprv musíš nazbierať čo najviac informacií mne to trvá to zbieranie informácií už vyše roka najprv som si prečítala o vegetariánstve, vegánstve , vitariánśtve , frutianstve aj za aj proti a uvidíš ale najlepšie je to vyskôšať na sebe. Držím palce

iwus93

alchamilka

O pár mesiacov mám 18 rokov, takže zasahovať jej do stravy nemôžem, asi mi ostáva prejsť na tú stravu, ked sa odsťahujem

iwus93

ako mám prejsť na vitariánstvo, ked ešte žijem s rodičmi?? mamina varí, tak ja nemôžem povedať že to nebudem jesť, chodím v škole do jedálne, sem-tam sa odhlásim z obeda ked je mäso, nemusím ho, ale keby som sa stále odhlasovala, tak by to mamina zistila na šeku, že tam je nejako málo peňazí
čo mám robiť?