téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

alchamilka

kupujem si pravidelne kustovnicu lenže neviem či je surová , obal som vyhodila. Všetka kustovnica nie je surová že? (ktorá je sušená)

watermelon

ja nikdy neviem ranajkovat hned ako vstanem. Najprv vypijem vodu, potom cakam nejaky cas a potom ranajkujem ovocie. Ranajkovanie je urcite potrebne, hlavne pri tejto strave, inac by si to poobede nedohnala.
Vyzera to tak, ako keby si to ovocie skratka nechcela jest, nemas nan chut. Skus si najst take, co budes mat naozaj rada, na ktore sa budes tesit. Ja teraz slapem na granatovych jablkach a kaki.
Skratka skusaj, snaz sa,ale nesil sa, to nema vyznam.

alchamilka

ďakujem a jedáva sa každú hodinu až dve? lenže proste ono je to tak ja nakúpim veľa ovocia lenže potom mám taký akokeby "amok" a jem až do prasknutia 3dni a ked sa ustálim ovocie je zhnité a to len kvôli tomu že do 13:00 zjem ledva jedno jablko ale vareńej stravy by som zjedna aj 3kg do tedy no musím sa viac snažiť raňajkuješ inak? aj pred tehotenstvom? alebo je lepšie neraňajkovať ? neviem nemám v tomto jasno a musím sa pustiť už do toho ovocia lebo mi to tu zhnije :)

watermelon

alchamilka: susene ovocie nie je surove pokial na nom nemas priamo napisane ze je surove a to plati aj o niektorych orechoch, take kesu su vobec neni surove. V bio obchodoch sa da najst surove susene ovocie, je to na obale priamo napisane, ze je napr. susene na slnku alebo ze je tepelne neupravovane (napr. od lifefoods)
Chapem to s tym hladom, ano na tejto strave treba vela jest a niekedy je to tazke. Treba si na to zvyknut, ze treba kupovat naraz velke mnozstva ovocia. Ja ked idem na trh, ledva sa odnesiem. No aked nemas dostatok ovocia a si hladna, predsa len existuju aj zdravsie moznosti ako cokolada, hm? napr. naparena zelenina, uvarene zemiaky.. no vela ich nie je, to je asi najmensie zlo. Ja teraz v tehotenstve sem tam zjem chlieb s avokadom, rajcinou, paprikou, dobre to zasyti. To chvilu potrva, kym si zvyknes, ze ako mas nakupovat, kolko toho potrebujes, aby si mala stale zasoby. Potom to uz pojde lahko, uvidis. Takym dobrym trikom je robit si smoothies, ak nevladzes pojest vacsie mnozstva ovocia. Na internete je kopec videi o tom ako robit smoothies.

alchamilka

no ďakujem ja nakupujem skôr len také ovocie kiwi , pomaranče , mandarínky, jablká , hrozno , melon musím začať aj hurmi kaki to jedávam ale iba niekedy atď len v tých obchodoch to moc nenájdem myslím sušené figy? včera som chcela aj v TEscu kôpiť bio sušené slivky len neviem či je to naozaj surové no ani neviem ako kombinovať stále som hladná a také druhy ako si mi písala neviem moc nájsť (asi som lenivá) musím raz zabehnúť na dlhšie do mesta pohladať lebo potom mám vlčí hlad a hned je vo mne celá čokoláda :(

watermelon

inac v 5 krajinach EU sa potraviny ozaruju, nielen ovocie, vsetko syry, maso, korenie, vsetko - len vtedy tam cervik nevlezie. Na Slovensku ale pokial viem sa to nedeje, tak z tohto pohladu radsej chemicke jablko ako oziarene. Inac ja zijem v jednej z tych krajin a chvilu som mala z toho riadnu depku, nevedela som, co nakupovat a aj preto sa snazim nekupovat ovocnickov v supermarketoch. Ale niekedy sa tomu clovek nevyhne.
Ozaruju sa este samozrejme ovocia dovazane lodami z velkych dialok a to sa predava aj na Slovensku podla mna, cize nekupovat kivi z NZ, hrozno z Cile, pockat si, ked je to v sezone. Cize kivi z Francuzska, hrozno samozrejme zo Slovenska, pomarance, mandarinky zo Spanielska (ak sa da). Exoticke ovocie kupujem len dovazane lietadlom.

BJ: Inac naozaj nechapem to s tym BIO, viem z dobrych zdrojov (co boli priamo na rokovani EU o tom, z coho MOZE pozostavat BIO), ze su tam presne stanovene mnozstva roznych latok, ktore sa mozu pri pestovani pouzit... zdalo sa mi to celkom striktne...az na GMO (aj tie su povolene ale tusim "len" do nejakeho 1% (co sa mne zda uz velmi vela). Ale na druhej strane vsetci vieme, ze ta poda je tak znecistena, ze tych 5 rokov tusim (na prechod) urcite nestaci, aby sa zbavila tych chemikalii, navyse, ked je vedla BIO pola pole GMO, tak naozaj nemozeme hovorit o Bio produktoch. Takze tie stanovene hranice sa nedodrziavaju alebo sa ti nezdaju dost striktne?
Ja skratka kupujem bio na trhoch, priamo od ludi, co to pestuju.

BJ

BIO je nalepka, a navyse, dost zavadza. Ked sa to zosumarizuje, je to podvod na ludoch. Za tu sumu to nestoji.
Pokial si uz v supermarkete, a mas obycajne jablko, a BIO jablko, tak pokial to BIO stoji o 10% viac, tak ho zober, ale pokial stoji viac, tak to neries. BIO nestoji za viac ako 10% navyse.
Ale vitarianstvo na hypermarketovom ovoci a zelenine je hazard so zdravim, fakt radsej si zozen kvalitne ovocie.
Nedavno som po dlhsej dobe jedol nestriekane jablko s prirodzene rastucej jablone, a poviem ti, ze tie supermarketove golfove lopticky sa na to ani zdaleka nechytaju. Ani cervik do nich nezalezie, a to je znak toho, ze su otravene a v tele nemaju co hladat.
Ked si mas ale vybrat medzi varenou svieckovou alebo otravenym jablkom, radsej vol to jablko, otravi ta menej a tuto planetu stoji menej zdrojov a utrpenia.

watermelon

ja som dnes na trhu kupila hrozno, hurmi kaki - mnaaaaaaaaam, granatove jablka a kaktusove figy (teda tie som dostala zadarmo) a este jahodky (uz asi posledne tento rok).