Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

ivina

Caute Problem s ochlpenim v okoli bradaviek a medzi prsiami mam aj ja. V poslednej dobe vsak zacali chlpky pribudat aj nad hornou perou. Som zufala:-( Asi by som mala ist na nejake vysetrenie. Poradte mi kde zacat? U gynekologicky?

dada

Ahojte baby, mam problem.Vyrastaju mi chlpky v okolí bradaviek.Strasne ma to stve,zacalo sa to okolo 16. roku,zacala som ich vsak vytrhovat,namiesto toho,aby som sla na vysetrenie.Teraz mam 23 a neviem sa toho zbavit,som tmava,cimje to este horsie,viditelnejsie.Mam chalana a hanbim sa,ako mu to vysvetlit,ze mam takyto problem,ze ma odmietne,chystam sa ist endokrinologovi ale mam z toho strach ako sa to bude vyvijat....Mate niekto skusenost?

johi

je to poriadna otrava stale to odstranovat...ale asi to je nas udel...nic sa neda robit...len sa s tym zmierit...a ako vidis,co pisu mnohe dievcat,ich partnerom to nevadi,takze preco si komplikovat zivot tam,kde sa nemusi?

oli

Dievčatá najlepší a najtrvácnejší spôsob ako si dať odstrániť chĺpky nad hornou perou je elektrickou ihlou. Robia to v kozmetickom ústave lekárskej kozmetiky, možno aj inde. Navyše je to aj najlacnejší spôsob. Robí sa tiež postupne a hlavne v zimnom období, keď je menej slnka.

zúfalá

ahojte, mam problem, pre ktorý sa psychicky trápim. Začali mi rásť chĺpky na bruchu. Na začiatku to vôbec nebolo také strašné a ja som si ich oholila. Opakovala som to viackrát a to som nemala robiť. Teraz to vyzerá strašne a ja neviem čo robiť. Prosíííím pomôžte mi.

somtoja

Ahoj Luci! Ja som už na laseri bola. Ozaj je to finačne nákladné. Mňa to stálo približne (bola som tam asi pred 6-timi rokmi) jedna kúra cca 5-8 tis.Všetko závisí od veľkosti plochy. Ja som si dala robiť bradu, krk a prsia. Kúru musíš opakovať každých 6 týždňov, po dobu pokiaľ sa nezničia všetky cibuľky chlpkov.Upozorňujem Ťa však na to, že pokiaľ nie si hormonálne v poriadku, neodstrániš ich na stálo. Ja ich mám znova, aj keď už nie v takom množstve, ako predtým, ale sú. Ozaj a keď ideš na laser, nesmieš brať ani antikoncepciu, lebo Ti môžu vzniknúť fľaky. Skús si nájsť nejakú internetovú stránku, kde ponúkajú tieto služby a predtým, ako tam pôjdeš sa o všetkom poriadne informuj.

luci

ahojte, ja mam s tym taktiež problem, na nohach mi tie chlpy zarastaju a zapaluju sa,vyzera to otrasne, ani more mi nepomohlo. Dokt.mi dala mastičky, no tiez o ničom.O laseri som uvažovala aj ja, no asi musím našetriť, že vraj je to drahe. Ak niekto vie približné ceny, napište prosím. pa

heha

no ja nemam az tak strasne,ale nad hornou perou som si nazaciatku par krat depilovala a odvtedy si ich trham pinzetou tak ako pomali rastu.a cim dalej je to zriedkavejsie,asi som ich vytrhla aj s korienkom.teraz vytrhnem tak raz do mesiaca zo dva chlpky.ale ruky mam hrozne.zaujimave,ze iba po zapästnu kost,chlpy su riekde ale dlhe.moja sestra ma aj huste a dlhe na rukach a az do pol opaku dlane.ja tam nemam nic-ako babatko.tiez sa to snazime davat kadejako dole.ruky-to bude celozivotny boj asi.

Vločka

paprička24, ja som si dávala odstraňovať chĺpky nad hornou perou horúcim voskom, a tmavšie ani hrubšie mi nenarástli- rástli také isté ako predtým, odstraňovať som si ich dávala 1x do mesiaca, to mi úplne stačilo(v priebehu mesiaca som si ten nejaký chĺp vtrhla pinzetou)a odkedy som začala užívať HAK, rastú, ale pomalšie..