Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

tifaniass

Ariianka ked som sa ja objednavala zaciatkom roka kvoli mojej hornej pere...Tak telefonicky...Je to tak najlepsie a najrychlejsie...Ale som napriklad velice rada, ze uz sa nemusim stresovat ci sa mi chlpky nad perou opat objavili, ci mi ich bude vidiet ci nie...Lebo ked som sa namalovala, tak vacsinou mi tie chlpky este viacej zvykli vystupit a to som sa az hanbila...

ariianka

mona bud telefonicky alebo mailom, ale telefonicky je to podla mna zakazdym rychlejsie, lebo si vies dohodnut termin podla toho ako to bude sediet aj ambulancii a aj tebe :)

vierocka66

mona laserová depilácia a depilácia ja neviem voskovými páskmi, to nemôžeš podľa mňa ani len porovnávať, to je rozdiel veľký aj v tom ako sa to robí a tiež v tom výsledku, pri klasickej depilácii za pár dní ti začnú chĺpky rásť, no po takejto, čo robí lekár, ktorý má odborné znalosti, tam je to o niečom inom, veľa som si za posledné týždne o tom zisťovala :)

Mona1

anicka termin si si tam dohodla telefonicky?? nie je rovnako ucinne chodit na pravidelne depilacie? ci toto co mas ty za sebou vydrzi dlhsie?

anicka89

radinus a čo by si chcela vedieť? Ja som toto stihla ešte v zime, čo som taká šťastná z toho bola, najskôr som mala tendenciu váhať, bola som nesvoja, ale keď som si spomenula, že koľko starostí mi vďaka takémuto odstráneniu chĺpkov odbudne, tak som sa do toho vrhla ;) Robili mi to v Spinne a parádička ;) Na klinike celý personál milý, nemusela som ani čakať hodiny v čakárni :)

klaudusinka

- to, že ti mešká je niečím spôsobené a aj to ochlpenie, takže v prvom rade by som poriešila tú nepravidelnú menštruáciu, je dobré, že dnes sa už s ochlpením dá niečo robiť, dá sa ho zbaviť, tak ako som to urobila ja, ale na to potrebuješ ešte dorásť, uvidíš ako sa ešte hormóny zmenia, ale ti poviem, že mne toto zatiaľ sedí, čo som absolvovala -

magduska

...nikola mozu to byt... v takomto mladom veku by som ja asi este pockala...v dospelosti potom su uz rozne moznosti ako sa ochlpenia zbavit...tak potom by som si o tom pozistovala a postavila by som sa k tomu celom...a vyriesila to...

nikola.stein

Nana môže to byť aj hormónmi, ty myslím, že si ešte mladá na takéto veci, aby si toto riešila. Lebo ešte sa toho môže u teba v tomto smere veľa zmeniť :)

Nana1513

Ahoj, mam 13 rokov, tiež mám nadmerné ochlpenie ešte mám viacej než môj ocino, mám ich všade viac a viac ich pribúda, keď som dostala 1. Menštruáciu tak som to nemala ani druhu ani tretiu mala som pravidelnú a teraz mešká (5 mesiacov) mi aj začali rast nadmerné chlpov na prstoch nad hornou perou na bruchu, na prsiach. Mame som to hovorila ona mi povedala že to je v pohode (vtedy som to tak nemala chlpaté). V apríli idem na endokrinologiu, štítnu mám v pohode. Myslite že mi tam zistia nejaký problém alebo to musím povedať?